راهکار زیمبابوه برای کاهش سلطه بازار سیاه

یک اقتصاددان زیمبابوه‌ای گفته است که مقامات باید پرداخت بخشی از حقوق کارمندان دولت را با سکه طلا در نظر بگیرند. این اقتصاددان گفت پرداخت جزئی به کارکنان دولتی با سکه‌های طلا می‌تواند به کاهش سلطه بازار سیاه در بازار ارز کشور کمک کند.

 

کمبود دلار و افزایش تورم

جورج نهپرا، اقتصاددان زیمبابوه‌ای، از مقامات این کشور آفریقای جنوبی خواسته است تا بخشی از حقوق کارکنان دولت را با سکه‌های طلا بپردازند. به گفته این کارشناس اقتصادی، پرداخت بخشی از حقوق کارکنان با سکه طلا می تواند به کاهش سلطه بازار سیاه در بازار ارز کشور کمک کند.

 

درخواست Nhepera برای تدابیری برای حمایت از کارگران دولتی با سکه‌های طلا به دنبال کاهش شدید ارزش پول محلی در ماه ژوئن است. گزارش شده است که سقوط ارز در بازار موازی موجی از افزایش شدید قیمت‌ها را برانگیخته است که قدرت خرید حقوق‌ها را به ارز محلی کاهش داده است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا