ژجیانگ طرح توسعه متاورس را ارائه می‌دهد

ژجیانگ، یکی از استان‌های ساحلی چین، یک طرح توسعه متاورس ارائه کرده است که به دنبال ایجاد یک هاب متاورس در قلمرو خود است. هدف این طرح ایجاد یک صنعت متاورسی با ارزش ۲۸.۷ میلیارد دلار و ایجاد اکوسیستمی از چندین شرکت است که این فناوری را به عنوان بخشی از عملیات خود تا سال ۲۰۲۵ ادغام می‌کنند.

 

استان ژجیانگ چین قصد دارد تا سال ۲۰۲۵ یک صنعت متاورس با ارزش ۲۸.۷ میلیارد دلار بسازد

ژنجیانگ، یکی از استان‌های چین، طرح توسعه متاورس خود را در ۱۵ دسامبر ارائه کرد و هدف آن تبدیل شدن به یکی از بزرگترین قطب‌های متاورس در کشور بود. این طرح که ادغام چندین شرکت فعال در متاورس را در نظر دارد، با هدف تولید یک صنعت متاورس به ارزش ۲۸.۷ میلیارد دلار تا سال ۲۰۲۵ است.

 

در این سند، استان اقداماتی را که برای رسیدن به هدف خود از سال ۲۰۲۳ شروع می‌شود، تشریح می‌کند. یکی از این اقدامات شامل انکوباسیون ۱۰ پیشرو صنعت و ۵۰ شرکت درگیر در چندین فناوری کلیدی مرتبط با متاورس، مانند هوش مصنوعی (AI)، VR (واقعیت مجازی) و حتی بلاک چین است.

 

این فناوری‌ها در چندین فرآیند به کار می‌روند تا شرکت‌هایی را که به تولید محصول، طراحی صنعتی، پزشکی و حتی دولت اختصاص داده شده‌اند، با این فشار متاورسی ادغام کنند.

 

این سند منعکس کننده برنامه‌هایی است که قبلاً توسط سایر دولت‌های محلی چین که به متاورس به عنوان یک عنصر توسعه نیز علاقه‌مند هستند، تنظیم و ارائه شده است. در ژوئن شانگهای نقشه راه خود را برای تبدیل شدن به یک خوشه متاورس ۵۲ میلیون دلاری ارائه کرد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا