آموزش آلت کوین‌ها

ارز زی کش – محافظ حریم خصوصی

معرفی ارز ZCash

ارز زی کش با نماد اختصاری ZEC در سال ۲۰۱۶ زمانی که گروهی از دانشمندان تصمیم گرفتند که می‌خواهند ارز دیجیتالی مشابه بیت‌کوین اما با برخی ویژگی‌های اضافی ایجاد کنند، ظهور کرد. آنها فورکی از بلاکچین بیت کوین را با امنیت و ناشناس ماندن کاربران افزایش دادند. دانشمندان ابتدا Zerocoin را اختراع کردند که مدت زیادی پس از انتشار اولیه به Zerocash تبدیل شد. در نهایت، این ارز دیجیتال به ZCash تغییر نام داد.

 

آشنایی با ارز زی کش

ارز ZCash از کد اصلی بیت کوین فورک شده است. در سال ۲۰۱۴، الی بن ساسون، الساندرو کیزا، کریستینا گارمن، متیو گرین، ایان میرز، اران ترومر و مادارس ویرزا معتقد بودند که در نحوه ردیابی تراکنش ها از طریق بلاکچین بیت کوین نقص های امنیتی وجود دارد. آنها در وایت پیپر خود که ایده هایشان را بیان می کرد، ارز دیجیتال خود را Zerocash نامیدند.

دانشمندان در سال ۲۰۱۵ شرکت Zerocoin Electric Coin را ایجاد کردند. در سال ۲۰۱۶، نام به Zcash تغییر کرد و این شرکت به عنوان شرکت Electric Coin تغییر نام داد. ZCash از پروتکل امنیتی zk-SNARK استفاده می کند، تا اطمینان حاصل کند که طرفین درگیر در یک تراکنش بدون افشای هیچ گونه اطلاعاتی برای یکدیگر یا شبکه تأیید می شوند.

Zk-Snark امکان تراکنش‌های کاملاً محافظت شده را میدهد که در آن فرستنده، گیرنده و مبلغ رمزگذاری شده‌اند. این ویژگی یک انحراف بزرگ از سایر ارزهای رمزپایه است، جایی که شفافیت تراکنش یک مفهوم اساسی جدا از ایمن سازی اطلاعات کاربر است.

 

آشنایی با ZCash (ZEC)

 

تفاوت ارز زی کش با بیت کوین

جامعه بیت کوین به تراکنش های شفاف و در عین حال ناشناس ماندن افتخار میکند. با این حال، هر کسی که علاقه مند یا دارای سهمی در یک معامله است، میتواند طرفین آن را ردیابی کند. ZCash اطلاعات تراکنش را حذف نمیکند. در عوض، آن را رمزگذاری میکند تا نتوان آن را ردیابی کرد. بیت کوین از الگوریتم هش SHA-256 استفاده می کند.

ZCash از Equihash استفاده میکند که با سخت‌افزار و نرم‌افزار طراحی شده برای استخراج بیت کوین ناسازگار است. همچنین دارای بلوک های بزرگتر و افزایش زمان هش است که باعث افزایش نرخ هش شبکه میشود. نرخ هش یک ارز دیجیتال، قدرت پردازش شبکه ماینرها است. این معیاری است که نشان می‌دهد با چه سرعتی می‌توان تراکنش‌ها را برای باز کردن یک بلوک جدید تأیید کرد.

هش کردن فرآیندی است که برای تبدیل داده ها به رشته ای از کاراکترهای الفبایی استفاده می شود. رشته اعداد منحصر به فرد است زیرا از داده های موجود در بلوک ایجاد می شود. پس از هش کردن، نمی توان آن را تکرار کرد. الگوریتم هش روش ریاضی است که برای ایجاد رشته الفبایی استفاده می شود که هش نیز نامیده می شود.

 

زی کش چه تفاوتی با بیت کوین دارد

 

اهداف ارز ZCash

ZCash به گونه ای طراحی شده است که کارآمد، ایمن و ناشناس باشد. توسعه دهندگان پشت ZCash همچنین پیروی از الزامات نظارتی را ترویج می کنند. علاوه بر این، هنگام استفاده از ZCash، می‌توانید شفافیت کامل را انتخاب کنید، در این صورت شفافیت آن مشابه شفافیت بیت کوین در هنگام انتقال است.

 

نحوه استخراج ارز زی کش

کوین های جدید توسط ماینینگ تولید می شوند. در صورتی که رایانه خود دارای کارت گرافیکی با قابلیت استخراج باشد، می توانید از ماینر مدار مجتمع (ASIC) استفاده کنید.

سیستم عامل های پشتیبانی شده توسط ZCash عبارتند از Docker، Debian/Ubuntu، Mac، و دیگر انواع لینوکس. با این حال، ZCash استفاده از ماینر و استخر استخراج ASIC را توصیه می‌کند، زیرا سختی شبکه به اندازه‌ای بالا رفته است که استخراج رایانه‌های شخصی ارزش زمان و هزینه‌ها را ندارد.

ZCash از یک الگوریتم استخراج اثبات کار استفاده می کند، که ماینرها را ملزم می کند تا با یکدیگر برای تولید یک بلوک جدید با مسابقه برای حل هش رقابت کنند. اولین ماینری که راه حل را پیدا می کند یک بلوک جدید باز می کند و پاداش بلاک را دریافت می کند.

شما میتوانید برای دیدن “قیمت زنده ارز زی کش” به همین لینک مراجعه فرمایید.

 

سوالات متداول

آیا ZCash ایمن است؟

ZCash امن است به این معنا که اطلاعات شما را مخفی می کند و از آن محافظت میکند.

چند ZCash باقی مانده است؟

ZCash دارای حداکثر ۲۱ میلیون کوین با ۱۳.۷ میلیون در گردش است. هنگامی که ۲۱ میلیون ZCash در گردش باشد، دیگر نمی توان استخراج کرد و شما فقط می توانید آنها را با خرید در صرافی یا از یک فرد به دست آورید.
۵/۵ - (۱ امتیاز)

علی دوشابچی

علاقه ی اصلی او در زمینه‌ی اخبار ارز دیجیتال و رویه‌ی بازار است. فعالیت اصلی وی از سال 2017 پس از کسب 2 سال تجربه در قسمت های مختلف مقاله نویسی ، دنیای بلاک‌چین و امنیت شبکه های آن شروع شد. پس از کسب تجربیات شاخص او به عضویت تیم حرفه ای اطلاع رسانی و تحلیل و بررسی ارزیدو پیوست.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا