افزایش استفاده از یوان در آرژانتین

طبق گزارش‌ها، بیش از ۵۰۰ شرکت در آرژانتین درخواست کرده‌اند تا هزینه واردات را با استفاده از یوان چین بپردازند، زیرا کمبود دلار آمریکا بدتر شده است. یک اقتصاددان تجاری در بوئنوس آیرس توضیح داد که بانک مرکزی دلار ندارد، بنابراین به کمک‌های اضطراری چین نیاز دارد.

 

میزان مصرف یوان چین در آرژانتین به رکورد بالایی رسید

 

بلومبرگ روز جمعه گزارش داد که آژانس گمرک آرژانتین فاش کرده است که بیش از ۵۰۰ شرکت در آرژانتین که در صنایع مختلف مانند الکترونیک، قطعات خودرو، نساجی، نفت و معدن فعالیت می‌کنند، درخواست کرده اند از یوان چین برای پرداخت واردات استفاده کنند.

 

با تداوم کمبود دلار آمریکا در آرژانتین، استفاده از یوان چین به بالاترین حد خود در این کشور رسیده است. به گفته مقامات بانک مرکزی این کشور، پرداخت‌های واردات مجاز به ارز چین بالغ بر ۲.۹ میلیارد دلار بوده است.

 

مارسلو الیزوندو، اقتصاددان تجاری در بوئنوس آیرس، توضیح داد:

بانک مرکزی دلار ندارد، بنابراین به کمک‌های اضطراری چین نیاز دارد. برای آرژانتین، پیوندهای ارزی آن با چین نشان‌دهنده یک وضعیت اضطراری است، اما برای چین این نقطه اهرمی برای استفاده از یک فرصت ژئوپلیتیکی است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا