یوان و یورو سلطه دلار آمریکا را مختل می‌کنند

استفان جن اقتصاددان، مدیر عامل سابق مورگان استنلی، انتظار دارد از دنیای ارز ذخیره تک قطبی به دنیای چندقطبی برویم و یوان چین، یورو و دلار آمریکا پیکربندی ارز ذخیره سه قطبی را تشکیل دهند.

 

دنیای چند قطبی

استفان جن اقتصاددان، مدیر عامل شرکت مدیریت دارایی Eurizon SLJ، انتظار دارد که ارزهای متعدد در برابر تسلط دلار آمریکا از بین بروند. جن قبلاً مدیر عامل مورگان استنلی در لندن و اقتصاددان ارشد صندوق بین المللی پول (IMF) بود.

 

مدیر سابق مورگان استنلی پس از بیان اینکه دلار آمریکا با سرعت نگران‌کننده‌ای وضعیت ارز ذخیره جهانی خود را از دست می‌دهد، به نشریه Insider گفت که روند دلارزدایی احتمالا ادامه خواهد داشت. با این حال، او خاطرنشان کرد که احتمالاً به حدی نخواهد رسید که یک ارز غیر دلاری سهم بیشتری از دلار در بازار داشته باشد.

 

جن توضیح داد:

به احتمال زیاد، ما از دنیای ارز ذخیره تک قطبی به دنیای چند قطبی تبدیل خواهیم شد.

 

این اقتصاددان خاطرنشان کرد که سایر ارزها به عنوان ارزهای بین‌المللی دارای ایراداتی هستند و بالقوه چالش برانگیز برای سلطه دلار آمریکا هستند.

 

با این حال، او با این خبرگزاری به اشتراک گذاشت:

اما اگر مجبور باشم حدس بزنم، باید یورو و یوان حضور تقریباً برابری داشته باشند. چنین پیکربندی ارز ذخیره سه قطبی نیز منطقی خواهد بود و با حجم اقتصادی سه بلوک همسوتر خواهد بود.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا