باید به محرک‌های تقاضای کریپتو بپردازید!

اقتصاددانان صندوق بین‌المللی پول (IMF) هشدار داده‌اند که ممنوعیت ارزهای دیجیتال ممکن است در بلندمدت مؤثر نباشد. به جای غیرقانونی کردن رمزارزها، آنها پیشنهاد می‌کنند که کشورها باید به محرک‌های تقاضای کریپتو، از جمله نیازهای پرداخت دیجیتال برآورده نشده شهروندان بپردازند.

 

اقتصاددانان صندوق بین‌المللی پول در مورد پذیرش، ممنوعیت و مقررات کریپتویی

صندوق بین‌المللی پول (IMF) روز پنجشنبه مقاله‌ای با عنوان در حالی که استفاده از کریپتو متفاوت است، در آمریکای لاتین و کارائیب افزایش می‌یابد، احتیاج به ارزهای دیجیتال بانک مرکزی افزایش می‌یابد (Interest in Central Bank Digital Currencies Picks Up in Latin America and the Caribbean While Crypto Use Varies). این مقاله توسط رینا باتاچاریا، اقتصاددان ارشد صندوق بین‌المللی پول، دیمیتری واسیلیف، اقتصاددان و مائوریسیو ویلافورته، یکی از اقتصددانان صندوق بین‌المللی پول نوشته شده است.

 

اقتصاددانان صندوق بین‌المللی پول تاکید کردند که چهار کشور آمریکای لاتین (برزیل، آرژانتین، کلمبیا و اکوادور) بر اساس Chainalysis در بین ۲۰ کشور برتر جهان از نظر پذیرش کریپتو قرار گرفتند.

 

با این حال آنها تاکید کردند:

پذیرش دارایی‌های دیجیتال چالش‌ها و خطرات متعددی را به‌ویژه برای کشورهای آسیب‌پذیر LAC [آمریکای لاتین و کارائیب] با سابقه بی‌ثباتی اقتصاد کلان، اعتبار نهادی پایین، جریان‌های سرمایه قابل توجه، فساد و بخش‌های غیررسمی گسترده ارائه می‌کند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا