افراد تاثیرگذارافراد تاثیرگذار 2021افراد تاثیرگذار 2022

یونی آسیا (Yoni Assia) بنیانگذار و مدیرعامل eToro

زندگینامه یونی آسیا

یونی آسیا یکی از اولین کارآفرین‌هایی می‌باشد که از کریپتو و تکنولوژی بلاکچین بهره برده و آنها را پذیرفته است. آسیا به عنوان یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل پلتفرم eToro، در تجارت بیت‌کوین سال ۲۰۱۳ پیشگام بود و از آن زمان به بعد، عرضه‌های این پلتفرم با سایر رمزارزهای مشهور متنوع شده است. در همان سال، یونی آسیا با همراهی بنیانگذار اتریوم، ویتالیک بوترین، وایت پیپر Colored Coins را نوشت. او با قدرت وارد سال ۲۰۱۸ شد و بنیاد GoodDollar را راه‌اندازی کرد که ابتکاری بشر دوستانه به شمار می‌رفت؛ این بنیاد پروتکلی غیر انتفاعی است که هدف آن پذیرش رمزارز برای افراد فاقد بانک و محروم می‌باشد.

با این حال، دیدگاه او در رابطه با ایجاد چهارچوب جدید اقتصادی به سال ۲۰۰۸ برمی‌گردد که مفهوم GoodDollar را برای اولین بار در قالب کاغذ سفید معرفی کرد. Assia مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشته علوم کامپیوتر در دانشگاه Reichman گرفت. او همچنین در هیئت مدیره شرکت سرمایه‌گذاری Meitav Dash عضو بود و عنوان هم‌بنیانگذار و مدیر توسعه را در شرکت‌های WiTech Communications و CDRide بر عهده داشت.

 

یونی آسیا در ۲۰۲۱

eToro تا اواخر سال ۲۰۲۰، رشد ۴۰ درصدی در کل حجم معاملات و جریان نقدی ۶۰۰ میلیون دلاری را ثبت کرد. این پلتفرم در سال ۲۰۲۱ توانست تا تنها در ۱۱ روز ۳۸۰,۰۰۰ کاربر جدید را وارد سیستم کند. آسیا با ادغام کردن ۱۰.۴ میلیارد دلار، برنامه‌های خود را برای عمومی کردن ای‌تورو اعلام کرد اما پس از یررسی موانع، از آن عقب نشینی کرد.

علاوه بر این، گزارشی از سه ماه دوم ای‌تورو منتشر شد که افزایش ۱۲۵ درصدی حجم معاملات رمزارزها را نشان داد. این حجم معامملات ۷۳ درصد از کمیسیون معاملات کلی شرکت را تشکیل می‌دهد. در نیمه سال بود که این شرکت توانست یک میلیون دلار برای نوآوری آسیا در GoodDollar اختصاص دهد. 

سال ۲۰۲۱ بود که پلتفرم ای‌تورو اعلام کرد که قصد حذف ارزهای رمزپایه ی Cardano و Tron را دارد و دلیل آن را هم نگرانی‌های نظارتی در منطقه دانست. با این حال، صرافی eToro با همراهی eToro Money که یک سرویس کیف پول برای مدیریت مشترک فیات و ارزهای دیجیتال است، وارد بازار بریتانیا شد. یونی آسیا کماکان در حوزه حمایت از کریپتو و بیت‌کوین پر سر و صدا است.

 

یونی آسیا در 2021

 

یونی آسیا در ۲۰۲۲

علاوه بر گسترش جغرافیایی، Assia بر این باور است که رشد آینده eToro به شدت به رعایت مقررات محلی و مجوزهای عملیاتی بستگی دارد. همچنین یونی آسیا قصد دارد تا ای‌تورو را از طریق عرضه اولیه عمومی به بازار عرضه کند. 

با توجه به دیدگاه Assia، سرمایه‌گذاران خرده‌فروش نقش مهمی در پذیرش سریع رمزارزها خواهند داشت. از سری فعالیت‌های شرکت، راه‌اندازی ابزارهای جدید برای توانمندسازی سرمایه‌گذاران در زمینه کشف ارزهای دیجیتال است. نوآوری GoodDollar انتظار دارد تا ۱۰۰ میلیون نفر را وارد اقتصاد دیجیتال کند؛ چراکه شکاف دستمزد جهانی باعث نگرانی‌هایی در سراسر جهان شده است. علاوه بر این، eToro برای تسریع تسلط پلتفرم در جهان قصد دارد تا عرضه‌های مختلف موجود، همچون مجموعه دیفای خود، کارت‌های نقدی رمزنگاری و خدمات کیف‌پول خود را گسترش دهد.

امتیاز دهید

مریم افشار

کارشناس ارشد زبان انگلیسی، مترجم، محقق و مقاله نویس حرفه‌ایِ دنیای ارزهای دیجیتال، یک روزنامه نگار فناوری مالی که از سال 2015 عضو فعال جامعه ارزهای دیجیتال بوده است. او علاقه زیادی به بیت کوین و برنامه های غیرمتمرکز دارد. از سپتامبر 2016، بیش از 500 مقاله در مورد پروتکل های مخربی که امروزه در حال ظهور است، نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا