اخبار بیت‌ کوین

علامت نگران کننده برای بیت کوین

علامت نگران کننده برای بیت کوین در زنجیره ظاهر می شود

بر اساس داده‌های زنجیره‌ای ارائه‌دهنده CryptoQuant، سقوط ۵۶ درصدی بیت‌کوین از بالاترین سطح تاریخ، با افزایش پیوسته نرخ هش در شبکه همراه شد که می‌تواند نشانه‌ای نگران‌کننده برای سرمایه‌گذاران باشد.

 

افزایش ناسالم عرضه

کاهش بیت کوین چیزی نیست که بازار کریپتو باید از آن بترسد، زیرا ماهیت نوسان دارایی های دیجیتال حاکی از حرکت فعال در دوره های زمانی کوتاه است، اما هش شبکه بیت کوین باید از قیمت تبعیت کند، که در این اصلاح چنین نیست.

 

داده های استخراج بیت کوین

افزایش هش ریت با افزایش عرضه متمرکز در دست ماینرهای بیت کوین همراه است. علیرغم نرخ های توزیع نسبتا پایین، وجوه معدنچیان به طور اجتناب ناپذیری محقق می شود زیرا هنوز نیاز به پوشش هزینه های اولیه معدن، از جمله استهلاک دکل و پرداخت برق وجود دارد.

 

با تمرکز بیشتر BTC در کیف پول ماینرها، بازار ممکن است در آینده شاهد فشار فروش بیشتری باشد. با افت قیمت بیت کوین، ظاهر شدن فشار فروش غیرمنتظره، بازار را حتی بیشتر پایین می آورد و زیان بیشتری ایجاد می کند.

 

جنبه مثبت افزایش هش ریت

اما در حالی که افزایش نرخ هش می‌تواند نشانه‌ای نگران‌کننده برای معامله‌گران و سرمایه‌گذاران کوتاه‌مدت تا میان‌مدت باشد، بنیادگرایان بیت‌کوین چیزی جز مثبت بودن از واگرایی بین این دو معیار نمی‌بینند.

امتیاز دهید

علیرضا عظیمی

او مقاله نویس حرفه‌ای ارزیدو و یک روزنامه نگار فناوری مالی است که در کرج زندگی می کند. وی از سال 2019 عضو فعال جامعه ارزهای دیجیتال بوده است و علاقه زیادی به بیت کوین، کد منبع باز و برنامه های غیرمتمرکز دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا