گزارش میانه سال شورای جهانی طلا

در ۶ ژوئیه ۲۰۲۳، شورای جهانی طلا (WGC) چشم‌انداز میانه سال ۲۰۲۳ خود را منتشر کرد و فاش کرد که نیمه اول قوی طلا احتمالا جای خود را به H2 خنثی‌تر خواهد داد. به گفته محققان و استراتژیست‌های بازار WGC، بانک‌های مرکزی در حال نزدیک شدن به پایان چرخه‌های انقباضی خود هستند و اجماع بازار نشان‌دهنده انقباض خفیف در ایالات متحده در اواخر سال ۲۰۲۳ است.

 

طلا در H1 انعطاف‌پذیری را حفظ می‌کند

در زمان انتشار، قیمت هر اونس طلای خوب ۰.۹۹۹ کمی بالاتر از محدوده ۱۹۰۰ دلار، به ویژه در ۱۹۲۴ دلار در هر واحد قرار دارد. طی ۳۰ روز گذشته، این فلز گرانبها موقعیت نسبتاً ثابتی را حفظ کرده است، در حالی که آمار نیمه اول حاکی از افزایش ۵.۴ درصدی در برابر دلار آمریکا است. طی پنج سال گذشته، طلا در برابر دلار آمریکا ۵۳ درصد افزایش داشته است.

 

شورای جهانی طلا (WGC) در آخرین گزارش چشم‌انداز میانه سال ۲۰۲۳ خود تأکید می‌کند که پیش‌بینی می‌کند طلا به دلیل بازدهی اوراق قرضه محدود و دلار ضعیف‌تر حمایت می‌شود. این گزارش همچنین تاکید می‌کند که اگر شرایط اقتصادی بدتر شود، تقاضای طلا افزایش خواهد یافت. در این گزارش توضیح می‌دهد برعکس، یک فرود نرم یا سیاست‌های پولی بسیار سخت‌تر می‌تواند منجر به عدم سرمایه‌گذاری شود.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا