اخبار ارز دیجیتالاخبار آلت‌کوین‌هااخبار بلاکچیناخبار بیت‌ کویناخبار جهانمصاحبه

بانک جهانی رشد ۳ درصدی قیمت طلا را پیش‌بینی می‌کند!

بانک جهانی گفته است که انتظار دارد قیمت طلا در سال ۲۰۲۲ به میزان ۳ درصد افزایش یابد، اما هشدار داده است که اگر بانک مرکزی روسیه تصمیم به تخلیه مقادیر زیادی از این کالا بگیرد، ممکن است قیمت به شدت کاهش یابد.

 

فاکتور روسیه

پس از افزایش قیمت طلا از مرز ۲۰۰۰ دلار در اوایل ماه مارس، گزارش جدید بانک جهانی اکنون پیش‌بینی می‌کند که ارزش این کالا تنها ۳ درصد در سال ۲۰۲۲ رشد خواهد کرد. با این حال، این بانک اعلام کرد که انتظار دارد قیمت‌های کالاهایی مانند مواد غذایی که دارای رشد هستند. ۸۴ درصد افزایش یابد و نفت خام تا بیشتر سال ۲۰۲۲ همچنان بالا خواهد ماند.

 

در حالی که برخی از حامیان طلا پیش‌بینی کرده‌اند که قیمت این فلز احتمالا به بالاترین حد خود خواهد رسید، اما در گزارش خود، بانک جهانی در عوض انتظار کاهش شدید قیمت در سال ۲۰۲۳ را دارد. این بانک به تخلیه احتمالی مقادیر زیادی از طلا اشاره می‌کند. طلا توسط روسیه به عنوان یکی از عوامل احتمالی که قیمت را کاهش می دهد!

 

در گزارشی به نقل از آخرین سند پیش‌بینی بانک آمده است:

در بلندمدت، قیمت طلا می‌تواند تحت‌تاثیر سیاست‌های بانک روسیه قرار گیرد و اگر این بانک به فروش بزرگ طلا دست بزند، قیمت‌ها می‌تواند به طور قابل توجهی کاهش یابد.

 

وقتی روسیه که ارتباطش با سیستم مالی جهانی قطع شده است، به فروش مقادیر زیادی طلا به عنوان راهی برای جمع آوری سرمایه متوسل می شود، مازاد عرضه ناشی از آن احتمالاً باعث کاهش قیمت این کالا خواهد شد.

در این میان، برخی گزارش ها حاکی از آن است که روسیه در حال بررسی امکان حمایت از ارز خود با طلا است. در حالی که هنوز مشخص نیست که چه زمانی احتمالاً این اتفاق می افتد، چشم انداز یک کشور بزرگ که از ارز خود با طلا حمایت می کند ممکن است نشان دهنده افزایش بیشتر قیمت این کالا باشد.

 

بازگشت استاندارد طلا

چشم انداز بازگشت روسیه به استاندارد طلا نیز بحث در مورد امکان سنجی و کاربرد توکن های رمزنگاری با پشتوانه طلا را برانگیخته است. چنین توکن هایی صادر شده است، اما تنها تعداد کمی از این توکن ها کار می کنند. دلایل زیادی وجود دارد که چرا برخی از توکن های رمزنگاری با پشتوانه طلا شکست خورده اند.

 

بنابراین، به منظور کسب اطلاعات بیشتر در مورد چرایی شکست برخی توکن های رمزنگاری با پشتوانه طلا، آینده و چشم انداز بازگشت روسیه به استاندارد طلا، نظرات تونی دوبرا، کهنه کار ۴۰ ساله صنعت فلزات گرانبها و مشاور غیر اجرایی در استارت آپ فین تک، Aurus منتشر شد.

 

در زیر پاسخ های کتبی دوبرا به سوالاتی که از طریق لینکدین برای او ارسال شده است، آمده است.

 

اگرچه طلا از آغاز جنگ اوکراین و روسیه در مسیر صعودی قرار داشته است، اما علیرغم پیش‌بینی‌هایی که ممکن است از مرز ۳,۰۰۰ دلار عبور کند، قیمت تا کنون نتوانسته از مرز ۲۱۰۰ دلار عبور کند. آیا فکر می کنید طلا در پنج سال آینده به ۳,۰۰۰ دلار در هر اونس خواهد رسید؟

حجم معاملات طلا به بالاترین حد خود رسیده است. قیمت دارای نوسان است، اما در حال حاضر تحت فشار است. پیش بینی قیمت ها بسیار شبیه خواندن ته مانده برگ چای یا احشای بز است. این یک بازی سالنی است، نه یک علم. با این حال، هم آنچه که اکنون در بستر است، نه تورم گذرا، به علاوه وضعیت بلندمدت در اوکراین، در اواخر سال جاری قیمت طلا را به ۲۱۰۰ دلار خواهد رساند. پس از آن، هر چیزی ممکن است. من می گویم ۳,۰۰۰ دلار احتمال بیشتری دارد تا نه.

 

آیا تجدید حیات طلا به این معنی است که ارزهای دیجیتال اکنون برای سرمایه گذاران جذابیت کمتری دارند؟

من فکر می کنم آنها بازارهای متفاوتی هستند، بنابراین هر دو باید سرمایه گذاران را جذب کنند. داشتن تنوع خوب است آیا سرمایه گذاری روی محصولاتی که به صورت موازی در حال حرکت هستند عاقلانه است؟ چه تنوعی حاصل می شود؟ من متوجه شدم که اکثر سرمایه گذاران بزرگ مجموعه ای از محصولات غیر همبسته را دوست دارند.

 

بیایید در مورد رمز ارز دیجیتالی صحبت کنیم که پشتوانه آن طلا است. ما توکن‌های با پشتوانه طلای زیادی دیده‌ایم، اما منصفانه است که بگوییم بسیاری از آنها شکست خورده‌اند. آیا می دانید چرا اینها شکست خوردند؟

تنوع کاملی از این محصولات وجود داشته است. همانطور که شما می گویید، اکثر آنها شکست خورده اند، اما به دلایل زیادی. دو مورد رایج این است که یا توسط متخصصان دیجیتال بدون دانش دقیق از بازار طلا راه‌اندازی شده‌اند، یا برعکس، توسط معامله‌گران طلا که مهارت‌های دیجیتال مناسبی را استخدام نمی‌کنند. در هر دو مورد، سرمایه گذاران باتجربه فقدان تخصص کامل را حس می کنند. این امر به همان اندازه برای سرمایه‌گذاران جوان ارزهای دیجیتال و همچنین سرمایه‌گذاران قدیمی فوق محافظه‌کار صدق می‌کند. همه چیز در مورد راحت بودن با محصول است.

 

چه کار متفاوتی انجام می‌دهید که متقاعد می‌کند، شما در جایی که دیگران شکست خورده‌اند موفق می‌شوید؟

برای شروع، Aurus توسط معامله‌گرانی با مهارت‌های دیجیتال و با دانش کافی برای شناخت محدودیت‌های خود و مجموعه مهارت‌ها برای استخدام بهترین افراد با مجموعه مهارت‌ها و تجربه درست تاسیس شد. این سیستم یک اکوسیستم ایجاد کرده است که شامل تمام عناصر یک بازار کارآمد است، اعم از خزانه‌ها، پالایشگاه‌ها، معامله‌گران، سرمایه‌گذاران، ارائه‌دهندگان خدمات و پشتیبان‌های فنی.

 

جالب‌تر اینکه معامله‌گران حرفه‌ای پول خود را از نوسانات به دست می‌آورند نه فقط خرید و فروش، بلکه هر چه قیمت بدون توجه به جهتی حرکت کند، عرضه و تقاضا و در نتیجه فرصت‌های معاملاتی را ایجاد می‌کند. Aurus از این دانش برای ایجاد توکن AWX استفاده کرد که با دریافت درصد کمتری از هر تراکنش در اکوسیستم، برای دارنده آن درآمد ایجاد می‌کند. هر چه تعداد تراکنش ها بیشتر باشد، درآمد بیشتر و ارزش توکن AWX بیشتر می شود.

 

بسیاری از چهره‌های با نفوذ به این نتیجه رسیده‌اند که بیت‌کوین یک شکل دیجیتالی از طلا است، در حالی که برخی معتقدند که طلا موقعیت خود را به عنوان ایده‌آل‌ترین جایگزین برای پول فیات حتی در زمان‌های نامشخص از دست خواهد داد. با این حال، همانطور که رویدادهای چند هفته گذشته به ما نشان داد، طلا همچنان به عنوان یک دارایی امن تلقی می شود. آیا سناریویی را پیش‌بینی می‌کنید که در آن بیت‌کوین واقعاً از طلا عبور می‌کند تا تبدیل به محبوب‌ترین منبع جایگزین ارزش شود؟

من فکر می‌کنم در یک دنیای عالی، بدون جنگ، بدون جنایت و تورم، بیت کوین (BTC) واحد پول اتوپیا خواهد بود. با این حال، در دنیایی که مردم آواره می شوند و به قدرت قابل اعتماد دسترسی ندارند، جایی که شبکه ها توسط دولت ها هک و حمایت می شوند. چند سکه طلا یک مزیت دارد. طلا پس از مبادله مستقیم، اساسی ترین شکل تجارت است. ارزش فوری آیفون با باتری خالی در مغازه‌ای که برق ندارد چقدر است؟ مردم می گویند که طلا یادگار تاریخ است، اما آیا ما به سوی جهانی برابرتر، فراوان تر و صلح آمیز تر پیش می رویم یا به سمت جنگ و قحطی عقب می رویم؟

 

برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که روسیه تحت تحریم‌ها قرار گرفته است، ممکن است از پول خود با طلا حمایت کند. آیا فکر می کنید این امکان برای روسیه وجود دارد که از پول خود با طلا حمایت کند؟

این خیلی ممکن نیست، اما محتمل است. مانند کالاهای انرژی، روسیه نیز غنی از فلزات گرانبها است. شرکای تجاری مورد علاقه آن، چین و هند، دو خریدار بزرگ طلا در جهان هستند و پس از آن دوست آنها ترکیه. حمایت از روبل با طلا باعث اطمینان مجدد دوستان جدید آنها و ایجاد یک بلوک تجاری غیر دلاری می شود.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا