خروج بیت کوین و اتریوم از صرافی‌های کریپتو

در طول ماه می، بازار کریپتو ثابت مانده است و ارزش آن کمی بالاتر از مرز ۱ تریلیون دلار است. طی ۳۰ روز گذشته، قیمت بیت کوین و اتریوم نسبتاً ثابت مانده است. با این حال، داده‌های اخیر نشان می‌دهد که مقدار قابل توجهی بیت کوین از صرافی‌ها خارج شده است، با ۴۳,۳۰۱ بیت کوین، به ارزش ۱.۱۶ میلیارد دلار که پلتفرم‌های تجاری متمرکز را در ماه گذشته ترک کرده است. بر اساس داده‌ها، تعداد زیادی از صرافی‌های اصلی ارزهای دیجیتال شاهد خروج چشمگیر بیت کوین بوده‌اند.

 

صرافی‌ها با وجود بازار ثابت، خروج ارزهای دیجیتال را تجربه می‌کنند

تا ۲۱ می ۲۰۲۳، صرافی‌های رمزنگاری متمرکز ۵۷.۲۹ میلیارد دلار بیت کوین داشتند که معادل ۱۰.۹۹ درصد از ارزش بازار ارزهای دیجیتال پیشرو است. با این حال، از زمان سقوط FTX در ۵ نوامبر ۲۰۲۲، مقدار قابل توجهی از BTC از صرافی‌ها خارج شده است. قبل از این رویداد، داده‌های Cryptoquant نشان می‌دهد که پلتفرم‌های تجاری متمرکز ۲.۵ میلیون بیت کوین دارند. تنها در ماه گذشته، ۴۳,۳۰۱ بیت کوین به ارزش بیش از ۱.۱۶ میلیارد دلار از این پلتفرم‌ها خارج شده اند.

 

طبق اطلاعات ثبت شده توسط coinglass.com، بایننس در حال حاضر بزرگترین ذخیره بیت کوین را با موجودی ۵۵۵,۴۳۵ در عصر یکشنبه در اختیار دارد. با این حال، طی ۳۰ روز گذشته، صرافی خروجی تقریباً ۱۰,۱۰۲ بیت کوین را تجربه کرده است. کوین بیس با ذخیره ۴۸۶,۶۳۰ بیت کوین در جایگاه دوم قرار دارد و در ماه گذشته شاهد افزایش متوسطی در حدود ۳۱۶ بیت کوین بوده است. بیت فینکس، سومین صرافی بزرگ از نظر دارایی بیت کوین، در همین بازه زمانی حدود ۳۳۹ بیت‌کوین افزایش یافته است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا