آموزش آلت کوین‌ها

معرفی ارز وینک (WIN) و مزیت استفاده از آن

ارز وینک چیست؟

ارز وین (WIN)، توکن بومی پروژه وینک لینک است و با استاندارد تی‌آر‌سی – ۲۰ (TRC‌-۲۰) بر روی شبکه ترون ساخته شده است. این توکن یک نسخه دیگر با استاندارد بی‌ایی‌پی – ۲۰ بر روی شبکه هوشمند بایننس هم دارد. نسخه تی‌آر‌سی – ۲۰ این توکن به واسطه ماشین مجازی ترون (TVM) عملیاتی می‌شود و با استاندارد ایی‌آر‌سی – ۲۰ (ERC‌-۲۰) هم همخوانی دارد.

 

ارز وینک چیست؟

 

استفاده از ارز WIN چه مزیتی دارد؟

پلتفرم وینک توجه ویژه ای به کاربرانی که ارز وینک را دارا هستند دارد و این یکی ازمزیت های استفاده از ارز وینک به شمار میرود.

می‌توان این طور ادعا کرد که کاربران این پلتفرم، هسته مرکزی آن به شمار می‌روند. مکانیزمی به نام رین دراپ RainDrop تعریف شده است که توسط آن در قالب هر برنامه غیرمتمرکز متصل به پلتفرم، پاداش‌هایی برای کاربران در نظر گرفته می‌شود.

توزیع این پاداش هم به صورت هوشمندانه و در جهت ترغیب کاربران به نگهداری ارز وینک صورت می‌گیرد؛ به این گونه که هر کاربری تعداد توکن بیشتری در اختیار دارد، از جوایز بالاتری هم برخوردار است. این پاداش‌ها به صورت روزانه و در قالب ارز دیجیتال ترون TRX به کاربران اختصاص داده می‌شود.

تصمیم هوشمندانه توسعه‌دهندگان پلتفرم وینک در توزیع پاداش‌ها باعث شده است که کاربران به نوعی احساس مسئولیت نسبت به فعالیت‌های آن کنند و خود را عضوی فعال در جامعه وینک بدانند. این نوع مشارکت تأثیر معناداری بر رشد پلتفرم وینک داشته است. البته توسعه‌دهندگان پلتفرم ارز وینک در حال تدوین برنامه‌های جدیدتری هستند تا شرایط را برای وفاداری بیشتر کاربران خود فراهم کند.

برخی دیگر از مهم‌ترین مزایایی که برای کاربران فعال در پلتفرم وینک به وجود می‌آید، عبارت‌اند از:

  • بازی‌های موجود در این پلتفرم با تمام ارزهای دیجیتال کار می‌کنند.
  • تمامی پروژه در این پلتفرم در قالب قراردادهای هوشمند کار می‌کنند و به همین دلیل حسابرسی آن‌ها به راحتی امکان‌پذیر است.
  • تمام کاربران حق دخالت در تدوین برنامه‌ها و به نوعی حکمرانی پلتفرم ارز وینک را دارند.
  • فرصت‌های تجاری انحصاری برای کاربران این پلتفرم در بازه‌های زمانی متنوعی به وجود می‌آید.
  • کاربرانی که بیشترین میزان بازی را در این پلتفرم انجام می‌دهند، از عواید مالی بیشتری نیز برخوردار می‌شوند.
  • کنترل و مدیریت دارایی‌ها به طور کامل در اختیار کاربران قرار دارد.
  • کسانی که ارز دیجیتال وینک در اختیار دارند، می‌توانند هزینه‌های معاملات خود در این پلتفرم را به طور چشمگیری کاهش دهند.

 

برای اینکه بیشتر با وینک آشنا بشید حتما مقاله “پلتفرم وینک (WINk) – پلتفرمی برای بازی” را مطالعه فرمایید.

 

استفاده از ارز WIN چه مزیتی دارد؟

 

بهترین کیف پول ارز Win

برای نگهداری دارایی‌های دیجیتال معمولاً از کیف پول دیجیتال استفاده می‌شود. در اینجاهم به همین ترتیب از کیف پول های نرم افزاری و  سخت افزاری استفاده میکنیم. کیف پول‌های نرم‌افزاری برای تراکنش‌های روزانه ارزهای دیجیتال مناسب هستند.

سطح امنیت این کیف پول‌ها نسبت به کیف پول‌های سخت‌افزاری پایین‌تر است؛ چون برای کار کردن با آن نیاز به اتصال اینترنت وجود دارد.

برای نگهداری طولانی‌مدت ارز وینک توصیه می‌شود از کیف پول‌های سخت‌افزاری استفاده شود که امنیت به مراتب بالاتری دارد. برخی از بهترین کیف پول‌هایی که در این راستا مورد استفاده قرار می‌گیرند، عبارت‌اند از:

 

  • کیف پول سخت‌افزاری لجر (Ledger)
  • کیف پول سخت‌افزاری ترزور (Terzor)
  • کیف پول نرم‌افزاری کوینومی (Coinomi)

 

آینده ارز وینک و پروژه وینک‌ لینک چیست؟

وینک‌ لینک دو راه حل ارائه کرده است: خدمات قیمت و تابع رندوم قابل تایید (VRF). خدمات قیمت وینک‌ لینک بر جفت ارزهای دیجیتال متمرکز است و اطلاعات قیمت دقیق و با ثباتی از ارزهای دیجیتال دنیای واقعی را به اپ‌های‌ غیرمتمرکز ارائه می دهد. تابع رندوم قابل تایید وینک‌ لینک به برنامه‌نویسان اپلیکیشن‌های مبتنی بر بلاکچین اعداد تصادفی قابل اعتماد، غیرقابل پیش بینی و قابل تایید را ارائه می‌دهد.

در آینده نزدیک، وینک‌ لینک راه‌حل‌های با کیفیت‌تری را برای توانمندسازی برنامه‌نویسان برای استقرار طیف گسترده‌ای از اپ‌های‌ غیرمتمرکز به روشی آسان‌تر و ایمن‌تر ارائه خواهد کرد. و همانطور که اکوسیستم ترون در مسیر توسعه سریع قرار می گیرد، وینک‌ لینک به رشد پروژه های میزبانی شده در شبکه ترون ادامه خواهد داد.

مرتضی علیپور

دانشجوی کارشناسی ارشد، برنامه نویس و علاقمند به یادگیری مداوم حوزه IT - محقق ارزهای دیجیتال و گاهی یک تریدر

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا