افراد تاثیرگذارافراد تاثیرگذار 2020افراد تاثیرگذار 2021افراد تاثیرگذار 2022

ویلی وو (Willy Woo) – تحلیلگر معروف بازار ارز دیجیتال

زندگینامه ویلی وو

علاقه‌مندان به حوزه ارز دیجیتال بدون شک ویلی وو را می‌شناسند. ویلی بزرگ‌شده نیوزلند می‌باشد که پیش از همه‌گیری بیت‌کوین در میان عموم، به یکی از فعال‌ترین تحلیلگران ارزهای دیجیتال تبدیل شده است. او اولین بیت‌کوین خود را در سال ۲۰۱۳ خریداری کرد و همین موضوع باعث شد تا در دارایی‌های مالی غیرمتمرکز بیشتر دقت کند. کاوش‌های او در فضای ارز دیجیتال بود که ویلی وو را به سمت ایجاد برخی از دقیق‌ترین مدل‌های قیمت‌گذاری بیت‌کوین سوق داد. 

Willy Woo پانزده سال در صنعت امور مالی تجربه داشته است و به همین دلیل، معیارهای این بازار برای او آسان است. اگر تریدرهای حرفه‌ای را در نظر بگیریم، حتماً در رابطه با نسبت NVT بیت‌کوین شنیده‌اند. این معیار، نسبت قیمت به درآمد بیت‌کوین را بر اساس ارزش شبکه و مقدار ارزش منتقل شده تعیین می‌کند. نسبت NVT بیت‌کوین که ویلی وو منتشر کرده است، در نشریات و گزارش‌های تحقیقاتی جهانی نشان داده شده است.

در حال حاضر هم او به طور منظم در توییتر فعالیت می‌کند و بروزرسانی‌های زنجیره‌ای بیت‌کوین را به دنبال‎‌کننده‌های  خود ارائه می‌دهد. این تحلیلگر یک پلتفرم خدماتی تحقیفاتی با نام “Woobull” را اداره می‌کند. همچنین در چندین شرکت رمزنگاری به عنوان سرمایه‌گذار سطح اولیه سهام فعالیت می‌کند. از جمله این شرکت‌ها می‌توان به Exodus Wallet، Radix DLT و LVL اشاره کرد.

 

زندگینامه ویلی وو

 

ویلی وو در ۲۰۲۰

سال ۲۰۲۰ برای کلیه تحلیلگران بیت‌کوین سالی فعال و شلوغ بود. ارزش ارز دیجیتال در ماه مارس به ۳,۶۰۰ دلار آمریکا رسید و مجدد حوالی اواخر سال بود که این ارزش به ۳۰,۰۰۰ دلار آمریکا رسید. به همین جهت، تقاضای افراد برای برخورداری از درک درست از این بازار بالا گرفت. شهرت وو به دلیل تبدیل شدن به منبع پیش‌بینی قیمت و تحلیل ارز دیجیتال از طریق شاخص‌های Woobull بود. او همچنین از سایر تحلیلگران قابل اعتماد بازار همچون PlanB حمایت می‌کرد. این تحلیلگر کمی، خالق خانواده stock-to-flow در مدل‌های قیمتی بیت‌کوین بود.

 

ویلی وو در ۲۰۲۱

Willy Woo حسابی در ۲۰۲۱ مشغول بود. وو توانست تا رونق صعودی را در بازار ارزهای دیجیتال در اولین پیش‌بینی و تحلیل سال خود، به درستی ارائه دهد. پیش‌بینی دوم او در سال هم به رشد دقیق بیت‌کوین مرتبط می‌شد که درست هم بود و پیشنهاد کرد که سرمایه‌گذاران بلندمدت نباید برای عقب نشینی قیمت و استقرار سرمایه اضافی منتظر بمانند.

معیار جدیدی نیز در همان سال توسط ویلی وو معرفی شد که با نام مدل ارزش‌گذاری “Supply Shock” (شوک عرضه) شناخته می‌شود. او به طور قانونی شروع به دسته‌بندی آدرس‌های کیف‌پول بیت‌کوین در میان سرمایه‌گذاران متمایز کرد و کوین‌های آنها را با توجه به رفتار سرمایه‌گذاران در طول تاریخ، به عنوان نقد، غیر نقد و با نقدینگی بالا طبقه‌بندی کرد. Woo از همین شاخص “شوک عرضه” در تحلیل ماه اوت ۲۰۲۱ خود استفاده کرد و افزایش قیمت بیت‌کوین تا ۵۵,۰۰۰ دلار را به درستی پیش‌بینی کرد. 

قیمت‌ بیت‌کوین تقریباً ۵۰ درصد از رکورد بالای ۶۹,۰۰۰ دلار خود کاهش یافت اما با این وجود، وو تا اواخر سال ۲۰۲۱ هم فوق‌العاده بود. او در حالی که پایین آمدن قیمت این ارز دیجیتال را پیش‌بینی کرده بود، به تقاضای بیشتر برای بیت‌کوین در میان دارندگان سهام اشاره کرد.

 

ویلی وو در 2021

 

ویلی وو در ۲۰۲۲

بیت‌کوین در برهه‌ای از ۲۰۲۲ به زیر ۳۳,۰۰۰ دلار سقوط کرد و از پیش‌بینی‌های ویلی وو فاصله گرفت و سمت دیگری رفت. او این شکست و سقوط را به عوامل بزرگ اقتصادی ربط داد، اما همچنین اشاره کرد که مرحله انباشت مجدد بوده است که زمان زیادی را هم خواهد برد. وو به صحبت‌های خود اضافه کرد که قیمت بیت‌کوین در سال‌ ۲۰۲۱ رشد یکدفعه‌ای داشت و همینطور در سال ۲۰۲۰ از ۱۰,۰۰۰ دلار به ۶۰,۰۰۰ دلار رسید. از همین رو می‌توان پیش‌بینی کرد که قیمت BTC افزایش پیدا خواهد کرد. در نتیجه، تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند تا این از دیجیتال به رکورد جدیدی در ۲۰۲۲ خواهد رسید و به چیزی بین ۶۹,۰۰۰ تا ۱۰۰,۰۰۰ دلار خواهد رسید.

در حالی که کل بازار ادامه سال را به پیش‌بینی وو چشم دوخته است، خود ویلی وو انتظار دارد تا عنوان فعلی ریاست تحقیقات Chainlink Capital Management’s Ama Fund را داشته باشد و کماکان به عنوان شریک عمومی S2F Capital فعالیت کند. 

امتیاز دهید

مریم افشار

کارشناس ارشد زبان انگلیسی، مترجم، محقق و مقاله نویس حرفه‌ایِ دنیای ارزهای دیجیتال، یک روزنامه نگار فناوری مالی که از سال 2015 عضو فعال جامعه ارزهای دیجیتال بوده است. او علاقه زیادی به بیت کوین و برنامه های غیرمتمرکز دارد. از سپتامبر 2016، بیش از 500 مقاله در مورد پروتکل های مخربی که امروزه در حال ظهور است، نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا