آیا شبکه لایتنینگ Mempool بیت کوین را نجات می‌دهد؟

شبکه لایتنینگ می‌تواند فشار را از ناحیه انتظار بیت کوین برای تراکنش‌های جدید کم کند. در حالی که مجموعه بیت کوین در اواسط هفته شلوغ است، یک راه‌حل سریع با استفاده از بیت کوین L2 می‌تواند روز را نجات دهد. در حالی که بیت کوین تا چهارشنبه سفارش‌های تراکنش‌های فهرست انتظار را کاهش داده بود، تراکم شبکه همچنان بالاست. میانگین زمان تایید به طور قابل توجهی بالای ده دقیقه بود. معیار روی زنجیره برای تحقق شبکه بیت کوین از فوریه ۲۰۲۳ و دسامبر ۲۰۲۲ در سطح بالایی قرار دارد. در همین حال، صدها هزار تراکنش در یک زمان در انتظار تایید هستند. این بسیار بالاتر از سطح نرمال در ده‌ها هزار است. میزان تاخیر شبکه آنقدر زیاد است که حداقل یکی از طرفداران قدیمی بیت کوین می‌گوید این یک حمله DDoS توسط فرستنده‌های BTC است که اسکریپت‌های ترتیبی BRC-20 را پیوست می‌کنند.

 

بایننس به شبکه لایتنینگ روی می‌آورد

زمان پردازش در طول هفته بهتر به نظر می‌رسد، اما سرعت شبکه تقریباً به سرعت عادی بازنمی‌گردد. برای مدیریت زمان انتظار طولانی و کارمزدهای بالا، بایننس مجبور شد برداشت‌ها را برای چند ساعت یکشنبه متوقف کند. روز دوشنبه برداشت‌های بیت کوین را بازیابی کرد اما پس از آن دوباره آنها را قبل از بازیابی خدمات متوقف کرد.

 

اما بایننس امیدوار است که کار سریع با شبکه لایتنینگ بتواند کارها را سرعت بخشد. این صرافی در آخر هفته اعلام کرد که تیمی دارد که برای فعال کردن برداشت شبکه لایتنینگ BTC کار می‌کند.

 

شبکه لایتنینگ یک پلتفرم مقیاس‌بندی بلاکچین لایه ۲ است که تراکنش‌های بیت کوین را مدیریت می‌کند. به‌طور دوره‌ای با Layer 1 یا زنجیره پایه به‌روزرسانی می‌شود تا با آنچه بین به‌روزرسانی‌ها اتفاق می‌افتد، در یک لحظه آن را به‌روزرسانی کند. L2 در حالی که منتظر است تراکنش‌ها در mempool پاک شود، می‌تواند سفارش‌های بیت کوین را پیگیری کند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا