اخبار جهاناخبار ارز دیجیتال

اروپا یخ میزند!؟

پس از بحث و گفتگو در مورد مجمع سیاسی بین دولتی گروه هفت (G7) که متعهد به اعمال محدودیت‌های قیمتی بر نفت خام شد و کمیسیون اروپا که در مورد تعیین قیمت برق صحبت کرد، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه روز چهارشنبه توضیح داد که روسیه به قدرت‌های اقتصادی صنعتی و غرب، انرژی عرضه نخواهد کرد. پوتین در جلسه عمومی مجمع اقتصاد شرق تاکید کرد ما گاز، نفت و زغال سنگ عرضه نخواهیم کرد، ما چیزی عرضه نمی‌کنیم.

 

پوتین خطاب به اروپا: ما چیزی عرضه نمی‌کنیم

ولادیمیر پوتین توضیح داد که کرملین قصد دارد اجازه دهد دم گرگ یخ بزند، با اشاره به اروپا و افسانه روسی که در آن روباه یک گرگ را فریب می‌دهد تا دمش را منجمد کند و روباه در نهایت با این تاکتیک گرگ را شکست می‌دهد.

 

ما چیزی خارج از قراردادها عرضه نخواهیم کرد. پوتین روز چهارشنبه اعلام کرد که ما کاری را انجام نمی‌دهیم که آنها ما را مجبور به انجام آن کنند.

 

او افزود:

ما گاز، نفت، زغال سنگ عرضه نمی کنیم، ما چیزی عرضه نمی‌کنیم. تنها کاری که می‌توانیم انجام دهیم این است که به گفتن خطی از یک افسانه معروف روسی ادامه دهیم. غرب در زمستان امسال مانند دم گرگ یخ می زند…

 

سخنرانی پوتین به دنبال گزارشی است که مدعی است روسیه و ایران قصد دارند یک کارتل جهانی گاز ایجاد کنند. در چند وقت اخیر، غول گازی روسیه گازپروم و شرکت ملی نفت ایران با امضای یادداشت تفاهم، اعلام همکاری جدیدی کردند.

 

اوایل این هفته، گازپروم توضیح داد که خط لوله نورد استریم ۱ (NS1) برای مدت نامحدودی غیر فعال خواهد شد. با این حال، اظهارات دیمیتری پسکوف، سخنگوی پوتین، به نقل از اینترفاکس، نشان می‌دهد که مسکو تا زمانی که تحریم‌های مالی غرب برداشته نشود، گاز را دوباره به اروپا صادر نخواهد کرد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا