اخبار هک و امنیتاخبار ارز دیجیتالاخبار جهاناخبار صرافی‌ ها

الکساندر وینیک به گروگان آمریکا تبدیل می‌شود؟

به گفته وکیل یونانی او، اپراتور ادعایی صرافی BTC-e، الکساندر وینیک، در صورت استرداد به ایالات متحده، به دلیل درگیری‌های جاری در اوکراین، به گروگان تبدیل خواهد شد. فرانسه احتمالاً به زودی وی را به یونان باز می‌گرداند و زوئی کنستانتوپولو در تلاش است تا از انتقال بعدی او به بازداشت ایالات متحده جلوگیری کند.

 

وکیل الکساندر وینیک با استرداد وی به ایالات متحده مبارزه می کند!

انتظار می رود دادگاهی در فرانسه هفته آینده بازگرداندن الکساندر وینیک به یونان را تایید کند. مقامات یونانی این شهروند روس را در سال ۲۰۱۷ دستگیر کردند و دو سال بعد به فرانسه تحویل دادند و در آنجا نیز به سرقت هویت و اخاذی متهم شد. او اکنون با در نظر گرفتن مدت زمان بازداشت قبل از محاکمه، حکم پنج ساله خود را در آنجا سپری کرده است.

 

وینیک در تسالونیکی دستگیر شد، جایی که با خانواده‌اش برای تعطیلات به آنجا آمده بود، با حکمی از ایالات متحده، جایی که او همچنین متهم به پولشویی حداقل ۴ میلیارد دلار از طریق صرافی BTC-e، از جمله پول حاصل از هک Mt Gox است. دادستان‌های آمریکایی او را به همکاری با اطلاعات روسیه نیز مظنون می‌دانند.

 

یونان قبل از اعزام او به فرانسه، با تصمیم وزیر دادگستری وقت کوستاس سیاراس، استرداد او به آمریکا را تایید کرد. تیم دفاعی وینیک اکنون می ترسد که به زودی پس از بازگشت وی به کشور، او به ایالات متحده منتقل شود.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا