اخبار NFTاخبار اتریوماخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچین

چرا حجم معاملات دامنه‌های ENS در حال افزایش است؟

سرویس نام اتریوم در حال گذراندن لحظات خوب خود است و در حالی که سایر NFT‌ها کاهش می‌یابند، حجم خود را افزایش می‌دهد. در حالی که حجم کلی NFTها از ژانویه کاهش یافته است، فروش دامنه Ethereum Name Service (ENS) در هفته گذشته افزایش یافته است. این مجموعه در حال حاضر پرمعامله‌ترین مجموعه مبتنی بر اتریوم در OpenSea است که از مجموعه هایی مانند CryptoPunks و Bored Ape Yacht Club (BAYC) پیشی گرفته است.

 

عملکرد ENS در مقابل NFT

طبق گزارش OpenSea، سرویس نام اتریوم (ENS) تنها در ۲۴ ساعت گذشته و در زمان نوشتن ۸۷۶ ETH حجم در فروش داشته است. در قیمت فعلی، این مبادلات ۱,۳۷۶,۱۹۶ دلار است. در مقایسه، CryptoPunks تنها ۲۵۳ ETH حجم در معاملات داشته است، در حالی که BAYC میزان ۱۵۷ ETH حجم معاملات داشته است. ENS اکنون در OpenSea در رتبه دوم قرار دارد.

 

حجم هفتگی برای ENS برابر با ۲,۵۶۵ ETH است که نشان می‌دهد بخش عمده‌ای از آن در دو روز گذشته تولید شده است. چندین مجموعه برتر NFT دیگر از جمله BAYC و Moonbirds هر کدام تقریباً ۵۰٪ در این مدت کاهش یافته اند.

 

در حالی که امروزه محبوب‌ترین NFTها بیشتر به عنوان کلکسیون های سوداگرانه استفاده می‌شوند، دامنه های ENS کمی متفاوت عمل می‌کنند. در حالی که دامنه‌های ENS قابل معامله به عنوان NFT هستند، به مالکان اجازه می‌دهند نام‌های قابل خواندن توسط انسان را به آدرس‌های ارزهای دیجیتال خود اضافه کنند.

 

این می‌تواند انجام تراکنش‌ها را راحت‌تر و طبیعی‌تر کند، تا اینکه از رشته‌های طولانی اعداد و حروف برای شناسایی کاربر دیگر استفاده شود. با توجه به اینکه هر دامنه در نوع خود بی‌نظیر است، دامنه‌های خاص، مخصوصاً برای کلمات محبوب، بسیار ارزشمند هستند. داده‌های OpenSea می‌گوید که بیش از ۵۱۰,۰۰۰ مالک ENS وجود دارد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا