تحلیل فاندامنتالتحلیلتحلیل بیت‌ کوین

دلیل اینکه بهبود اقتصادی اتفاق نمی افتد و نظر پلنB!

اقتصاد جهانی تاریک به نظر می رسد زیرا تورم همچنان در حال افزایش است و مجموعه گسترده ای از سرمایه گذاری های مالی همچنان از نظر ارزش می لرزند. از ۲ می ۲۰۲۲، اقتصاد کریپتو بیش از ۱۵ درصد از ۱.۸۳ تریلیون دلار به ۱.۲۲ تریلیون دلار امروزی کاهش یافته است. قیمت طلا در ۳۰ روز گذشته ۵ درصد از دست داده است و شاخص های اصلی بازار سهام طی دو هفته گذشته شاهد کاهش بی سابقه بوده اند. در حالی که بسیاری از مردم امیدوارند بازارهای مالی جهان شاهد چرخش باشند، سه مانع عمده وجود دارد که مسیر بهبود را مختل می کند.

 

۳ عاملی که روند بهبود اقتصاد جهانی را مختل می کند

در حالی که بسیاری از مردم از دستپاچگی اقتصاد شگفت زده شده اند، تعداد زیادی از افراد سقوط اقتصادی را در پی اقدامات محرکی که برای مبارزه با کووید ۱۹ اعمال شده است، پیش بینی کردند. در حال حاضر، بازارهای جهانی وحشتناک به نظر می رسند، زیرا ارزش سهام در حال کاهش است، فلزات گرانبها طی ماه گذشته سقوط کرده اند و بازارهای کریپتو نیز در ۳۰ روز گذشته حمام خون بوده اند.

روز دوشنبه ۹ می ۲۰۲۲، روزی بود که بسیاری از سرمایه گذاران فراموش نمی کنند زیرا شاخص نزدک ۴ درصد کاهش یافت، طلا ۲ درصد، نفت خام ۷ درصد کاهش یافت و اقتصاد کریپتو نیز ۸ درصد نسبت به گذشته کاهش یافت. ۲۴ ساعت. در حال حاضر، سه دلیل عمده وجود دارد که چرا اقتصاد ممکن است تا زمانی که همه چیز شروع به تغییر کند، به رکود ادامه دهد. دلایل آن عبارتند از جنگ جاری در اروپا، شیوع فعلی کووید۱۹ در چین و بازدهی بازار اوراق قرضه ایالات متحده.

 

جنگ اوکراین و روسیه

درک اولی ساده است، جنگ به جز برای شرکت هایی مانند ریتون، لاکهید، نورتروپ و جنرال داینامیکس برای اقتصاد خوب نیست. در حالی که اکثریت سهام‌ها به شدت سقوط کرده اند، آمارهای شش ماهه نشان می دهد که سهام شرکت های فوق رشد چشمگیری داشته است.

 

برای بقیه شهروندان عادی، جنگ منجر به تورم بیشتر می شود. تحریم های مالی قابل توجه علیه روسیه باعث شده است که بسیاری از کشورها با این کشور معامله نکنند. این امر باعث شدیدترین تحریم‌های مالی در دهه‌های اخیر شده است که به نوبه خود باعث افزایش سرسام‌آور قیمت کالاها و خدمات و به‌ویژه فرآورده‌های نفتی شده است.

 

جرالد سلنت، پیش‌بینی‌کننده روند، اخیراً توضیح داده است:

تا زمانی که جنگ اوکراین و روسیه ادامه دارد، احتمال رکود افزایش می‌یابد.

 

بسیاری دیگر از پیش بینی ها و تحلیلگران مالی معتقدند:

تا زمانی که جنگ ادامه دارد، «ایالات متحده آمریکا. اقتصاد کند خواهد شد و اروپا در معرض خطر رکود است.

 

استراتژی صفر کووید ۱۹ چین

یکی دیگر از عواملی که ممکن است مانع از پیشرفت اقتصاد جهانی شود، اقدامات اخیر چین برای قرنطینه کووید ۱۹ است. طی دو ماه گذشته، مقامات چین با استراتژی سختگیرانه صفر کووید ۱۹ قرنطینه دو مرحله ای را در شانگهای آزمایش کرده اند. بر اساس گزارش های مختلف، اقداماتی که چین در چند وقت اخیر اعمال کرده است، سرمایه گذاران را متزلزل کرده است.

پنج روز پیش، نیویورک تایمز نوشت که سیاست‌های کووید ۱۹ چین باعث شده است تا سرمایه‌گذاران اروپایی نسبت به سرمایه‌گذاری در آنجا محتاط باشند. NYT نظرسنجی را برجسته می‌کند که می‌گوید مشکلات پیش رو و مسائل زنجیره تأمین، کسب‌وکارهای اروپایی در چین را در مورد ایده سرمایه‌گذاری بیشتر در این کشور ناراحت کرده است.

 

قرنطینه‌های چین و استراتژی صفر کووید ۱۹ سرمایه‌گذاران را به دلیل اتفاقی که در سال ۲۰۲۰ رخ داد، به لرزه درآورده است. هنگامی که چین در اوایل سال ۲۰۲۰ با کووید ۱۹ دست و پنجه نرم می‌کرد، بسیاری بر این باورند که تاکتیک‌های قرنطینه این کشور در سراسر جهان گسترش یافته و باعث ایجاد یک رویداد بزرگ شده است. سرمایه گذاران امروز احتمالاً می ترسند که این اتفاق دوباره رخ دهد و استراتژی صفر کووید ۱۹ چین به سایر مناطق در سراسر جهان گسترش یابد. به نوبه خود، رویدادی مانند این می تواند بار دیگر بازارهای جهانی را تعطیل کند، زنجیره تامین را مختل کند و هرج و مرج اقتصادی ایجاد کند.

 

بازارهای اوراق قرضه نامنظم

مشکل نهایی که به سرمایه گذاران مالی آسیب می رساند این است که بازدهی بازار اوراق قرضه فعلی این روزها وحشی و نامنظم است. در ۱۰ می، گزارش‌ها نشان می‌دهد که بازدهی ۱۰ ساله خزانه‌داری ایالات متحده در روز سه‌شنبه ۳ درصد کاهش یافت، در حالی که ترس از افزایش تورم و کاهش بالقوه اقتصادی ادامه داشت. علاوه بر کشتار بازار اوراق قرضه ایالات متحده، اوراق قرضه در اروپا نیز بسیار پر نوسان بوده است.

دلیل ترس مردم از نوسانات بازار اوراق به این دلیل است:

اوراق قرضه ابزارهای سرمایه گذاری نسلی با بازدهی بلندمدت هستند که بر سرمایه گذاران با درآمد ثابت تأثیر می گذارد. بازارهای اوراق قرضه هفته های متوالی در حال رکود بوده اند و بسیاری معتقدند تا زمانی که بازارهای اوراق قرضه تثبیت نشود، اقتصاد بهبود نخواهد یافت. بازارهای اوراق قرضه نیز به خاطر جنگ اوکراین و روسیه مقصر شناخته می شوند، اما آنها خیلی قبل از درگیری نشانه هایی از ضعف را نشان می دادند.

 

علاوه بر این، نسل‌های جوان سرمایه‌گذاران اوراق قرضه قبلاً چنین نوسانی را احساس نکرده‌اند.

 

جورین تیمر، مدیر کلان جهانی در Fidelity Investments، می‌گوید:

بازار نزولی اوراق قرضه فعلی تاریخی است. در همین گزارش، استیو لیر، مدیر ارشد سرمایه گذاری JPMorgan Asset Management، گفت که وضعیت بازار اوراق قرضه دردناک است.

 

لیر گفت:

این یک حرکت واقعی، مهم و دردناک برای کسانی که بازار نزولی اوراق قرضه را تجربه نکرده‌اند بود.

 

این سه عامل زخم‌هایی بر اقتصاد جهانی هستند و اگر بهبود پیدا نکنند، رکود حتی عمیق‌تر می‌تواند در کار باشد. در حال حاضر، جنگ اوکراین و روسیه ادامه دارد، اقدامات قرنطینه چین همچنان سرمایه‌گذاران را تکان می‌دهد، و بازارهای اوراق قرضه هفته‌های متوالی نامنظم بوده و سرمایه‌گذاران را تا به امروز تحت فشار قرار داده است.

 

با تمامی این تفاسیر تحلیلگر بیت کوین Plan B یک متریک صعودی را در میان این قتل عام به اشتراک می گذارد!

محقق و تحلیلگر افسانه ای بیت کوین PlanB، نویسنده مدل ارزش گذاری بیت کوین و پیش بینی قیمت ۱،۰۰۰،۰۰۰ دلار Stock-to-Flow، مطمئن است که بیت کوین (BTC) در حال حاضر بیش از حد فروخته شده است.

 

بیت کوین (BTC) با چنین RSI شگفت انگیزی هرگز در ۳۰,۰۰۰ دلار نبوده است!

در توییتر PlanB آمده است تا انگیزه هوپیوم خود را به اشتراک بگذارد زیرا کشتار طاقت فرسا در بازار ارزهای دیجیتال هیچ نشانه ای از، از دست دادن انگیزه‌ را نشان نمی دهد.

متن توییت:

زمان برای کمی هوپیوم است. اکنون ۱.۵ سال است که در محدوده ۳۰-۶۰k قرار داریم. اما اولین باری که در ۳۰ هزار بود (دسامبر ۲۰۲۰) BTC بیش از حد خرید شد و (RSI هفتگی ~ ۹۰) بود. بار دوم در ۳۰ هزار (ژوئن ۲۰۲۱) بازار بیت کوین خنثی بود و (۵۰ ~ RSI) بود. اکنون با قیمت ۳۰ هزار دلاری بیت کوین مانند اوج ترس مارس ۲۰۲۰ که (RSI 34) بود،بیش از حد فروخته می شود.

 

او متوجه شد که بیت کوین (BTC)، ارز دیجیتال پرچمدار، برای بیش از ۱۸ ماه در محدوده ۳۰,۰۰۰ تا ۶۰,۰۰۰ دلار باقی مانده است. با این حال، بیت کوین (BTC) با احساسات متفاوت معامله گران به آستانه ۳۰,۰۰۰ دلار رسید.

 

با توجه به شاخص قدرت نسبی یا RSI، یک نشانگر تحلیل تکنیکال قدیمی که تحرک را برای قیمت نشان می دهد و نشان می دهد که آیا بیش از حد فروخته شده یا بیش از حد خرید شده است، بیت کوینرها در دسامبر ۲۰۲۰ سطح ۳۰,۰۰۰ دلار را شکستند.

 

PlanB تاکید کرد:

مارس سیاه (دو سال پیش) آخرین باری بود که بیت کوین (BTC) تا این حد بیش از حد فروش رفت.

 

ارزش بازار ارزهای دیجیتال پایین‌ترین سطح سالانه را هدف قرار می‌دهد

بیت کوین (BTC) و همه آلت کوین های اصلی امروز در منطقه قرمز قرار دارند. این فروش گسترده با گزارش تورم ایالات متحده تقویت شد.بیت کوین (BTC) برای مدت کوتاهی به زیر ۲۷,۰۰۰ دلار سقوط کرد در حالی که ارزش خالص بازار کریپتو زیر ۱.۲۲ تریلیون دلار رسید. یک سال پیش، این معیار به بالاترین حد خود در ۲.۹۷ تریلیون دلار رسیده بود.

 

با این حال، شاخص ترس و طمع کریپتو توانست امروز یک امتیاز اضافه کند و به ۱۲ رسید، اما همچنان نتوانسته از منطقه ترس شدید فرار کند!
امتیاز دهید

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا