چرا CZ ایلان ماسک را در توییتر آنفالو کرد؟

مدیرعامل بایننس به تازگی ایلان ماسک را آنفالو کرد. آیا ایجاد تنش بین میلیاردرها در پشت صحنه است؟ مدیر عامل بایننس، چانگ پنگ ژائو (CZ) اخیراً پس از سابقه طولانی و دوستانه بین دو طرف، ایلان ماسک، رئیس تسلا و اسپیس ایکس را آنفالو کرد. اگرچه هیچ یک از مدیران هیچ سرنخ صریحی از خود به جای نگذاشته اند، اما توییتر کریپتو تئوری‌هایی در مورد آنچه که ممکن است باعث ایجاد تنش بین میلیاردرهای فناوری شود، دارد.

 

آیا توییتر بایننس را رد کرد؟

حساب توییتر BigCryptoAlert توجه را به چرخش رویدادها در روز شنبه جلب کرد و اشاره کرد که CZ که حسابش بیش از ۱,۶۰۰ کاربر را دنبال می‌کند، دیگر پروفایل ماسک را در میان آنها ندارد.

 

یکی از کاربران توییتر به نام Lucra حدس زد که CZ ممکن است از زمانی که توییتر از eToroUS، یک شرکت سرمایه‌گذاری اجتماعی برای ارزهای دیجیتال و سایر ابزارهای مالی را دعوت کرد تا به جای Binance، صرافی ارز دیجیتال، شریک شبکه اجتماعی باشد، از ایلان فاصله گرفته است.

 

این مشارکت کاربران را قادر می‌سازد تا در ماه آپریل به سهام و رمزارزهای توییتر دسترسی داشته باشند و به آنها اجازه دهد نمودارهای بازار چنین دارایی‌هایی را مشاهده کنند و آنها را از طریق eToro بخرند و بفروشند. اگرچه این پلتفرم تقریباً به اندازه بایننس دارایی‌های کریپتویی یا حجم عاملات ندارد، نسبت به بایننس مورد انتقاد قانونی بسیار کمتری قرار گرفته است و به طور کلی از طیف وسیع‌تری از دارایی‌های مالی پشتیبانی می‌کند.

 

بایننس یکی از شرکت‌هایی بود که سال گذشته به ماسک کمک کرد تا توییتر را خریداری کند و ۵۰۰ میلیون دلار برای این هدف صرف کرد. این صرافی همچنین برای کمک به ماسک برای سازماندهی یک راه‌حل مبتنی بر بلاکچین برای مشکل ربات هرزنامه خود آماده شده بود، که سرمایه‌دار فناوری یکی از انگیزه‌های اصلی خود را برای خرید شرکت در نظر می‌گرفت.

 

در واقع، سایر کاربران توییتر حدس می زنند که CZ اکنون ممکن است مسیری که ماسک در آن توییتر را در پیش گرفته است را تایید نکند. رئیس سابق اخیراً اعلام کرد که به نفع لیندا یاکارینو، یکی از مدیران سابق NBC، از سمت مدیرعاملی توییتر کناره‌گیری می‌کند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا