پیشنهاد مالیاتی کریپتویی کاخ سفید

در ۲ می ۲۰۲۳، دولت بایدن از یک پست وبلاگی پرده‌برداری کرد که در آن مالیات بر انرژی استخراج دارایی دیجیتال (DAME) که در پیشنهاد بودجه جامع ۱۸۲ صفحه‌ای رئیس جمهور برای سال مالی ۲۰۲۴ به چشم می‌خورد، ارائه شد. هدف مالیات DAME این است که ماینرهای کریپتو را وادار به پرداخت هزینه کنند. هزینه‌هایی که بر دیگران تحمیل می‌کنند، در رابطه با تأثیر زیست‌محیطی فعالیت‌های استخراج ارز دیجیتال.

 

استخراج‌کنندگان کریپتو ممکن است با پیشنهاد DAME بایدن با افزایش تدریجی مالیات مواجه شوند

با ابراز نگرانی شورای مشاوران اقتصادی کاخ سفید در مورد به اصطلاح بحران اقلیمی، دولت بایدن استدلال می‌کند که مصرف انرژی استخراج دارایی‌های دیجیتال سرریزهای منفی بر محیط‌زیست، کیفیت زندگی و شبکه‌های برق که این شرکت‌ها در سراسر کشور مستقر هستند به همراه دارد.

 

برای پرداختن به این هزینه‌های زیست‌محیطی، کاخ سفید بر این باور است که مالیات بر انرژی استخراج دارایی‌های دیجیتال (DAME) شرکت‌ها را تشویق می‌کند تا در نظر گرفتن بهتر آسیب‌هایی که بر جامعه تحمیل می‌کنند را شروع کنند. مالیات DAME در نظر دارد مالیاتی را به تدریج از استخراج‌کنندگان دارایی‌های کریپتویی در ایالات متحده وضع کند که در نهایت به ۳۰ درصد می‌رسد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا