کدام ارز دیجیتال آینده بهتری دارد؟

کدام ارز دیجیتال آینده بهتری دارد؟

کدام ارز دیجیتال آینده بهتری دارد این سوالی است که فعالین حوزه ارزهای دیجیتال از یکدیگر می‌پرسند. برای پاسخ به این سؤال چند ارز مطرح و برتر بازار را بررسی کردیم. از بیت‌کوین و اتریوم گرفته تا دوج کوین و تتر، هزاران ارز دیجیتال مختلف وجود دارد که می‌توانند، با چند برابر شدن، حجم کیف پول شما را افزایش دهند. برای آگاهی و شناخت شما از آینده‌دارترین ارزهای دیجیتال، این مقاله را آماده کردیم تا با ارزهای دیجیتالی که آینده بهتری دارندتا از ارزهای آینده دار را معرفی کنیم.

 

ارز بیت کوین (BTC)

ارزش بازار: بیش از ۸۴۶ میلیارد دلار

 

کدام ارز دیجیتال آینده بهتری دارد

بیت‌کوین (BTC) در سال ۲۰۰۹ توسط نام مستعار ساتوشی ناکاموتو ایجاد شد، بیت‌کوین مثل بسیاری از ارزهای دیجیتال، بر روی یک بلاکچین یا یک دفتر کل تراکنش‌های ثبت شده در شبکه‌ای متشکل از هزاران رایانه اجرا می‌شود. داده‌ها در دفتر کل توزیع شده با حل یک معمای رمزنگاری تائید می‌شوند، فرآیندی که اثبات کار نامیده می‌شود؛ بیت‌کوین ایمن و در برابر کلاهبرداران محافظت شده است.

قیمت بیت‌کوین به دلیل شناخته شدن به شدت افزایش یافته است. در می ۲۰۱۶، شما می‌توانستید یک بیت‌کوین را با قیمت حدود ۵۰۰ دلار خریداری کنید. از اول مارس ۲۰۲۲، قیمت هر بیت‌کوین بیش از ۴۴۰۰۰ دلار بود. این رشد حدود ۷۸۰۰ درصد است.

 

ارز اتریوم (ETH)

ارزش بازار: بیش از ۳۶۱ میلیارد دلار

 

ارز اتریوم

اتریوم هم یک ارز دیجیتال و هم یک پلتفرم بلاکچین است. اتریوم به دلیل کاربردهای بالقوه‌اش، مثل قراردادهای به اصطلاح هوشمند که به طور خودکار در صورت برآورده شدن شرایط اجرا می‌شوند و توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) مورد علاقه توسعه‌دهندگان برنامه است.

اتریوم نیز رشد فوق العاده‌ای را تجربه کرده است. از آوریل ۲۰۱۶ تا اوایل مارس ۲۰۲۲، قیمت آن از حدود ۱۱ دلار به بیش از ۳۰۰۰ دلار رسید و بیش از ۲۷۰۰۰ درصد افزایش یافت.

 

ارز تتر (USDT)

ارزش بازار: بیش از ۷۹ میلیارد دلار

 

ارز تتر

برخلاف برخی دیگر از انواع ارزهای دیجیتال، تتر یک استیبل‌کوین است. به این معنی که توسط ارزهای فیات مثل دلار آمریکا و یورو پشتیبانی می‌شود و به طور فرضی ارزشی برابر با یکی از این ارزش‌ها حفظ می‌کند. در تئوری، این بدان معناست که ارزش تتر قرار است، نسبت به سایر ارزهای رمزپایه ثابت‌تر باشد و سرمایه‌گذارانی که نسبت به نوسانات شدید سایر کوین‌ها محتاط هستند، از آن حمایت می‌کنند.

 

ارز بایننس کوین (BNB)

ارزش بازار: بیش از ۶۸ میلیارد دلار

 

ارز بایننس

 

بایننس کوین شکلی از ارز دیجیتال است که می‌توانید از آن برای تجارت و پرداخت هزینه در بایننس، یکی از بزرگترین صرافی‌های رمزنگاری در جهان استفاده کنید.

بایننس کوین از زمان عرضه در سال ۲۰۱۷، فقط معاملات را در پلتفرم صرافی بایننس آسان کرده است. اکنون می‌توان از آن برای تجارت، پردازش پرداخت و یا حتی رزرو هواپیما و تور مسافرتی استفاده کرد. همچنین می‌توان آن را با سایر اشکال ارز دیجیتال مثل اتریوم یا بیت‌کوین معامله کرد یا مبادله کرد.

قیمت BNB در سال ۲۰۱۷ فقط ۰.۱۰ دلار بود. در ابتدای مارس ۲۰۲۲، قیمت آن به حدود ۴۱۳ دلار افزایش یافت که حدود ۴۱۰۰۰۰ درصد افزایش یافت.

 

ارز XRP (XRP)

ارزش بازار: بیش از ۳۷ میلیارد دلار

 

ارز ریپل

ریپل توسط یک شرکت پردازش پرداخت و فناوری دیجیتال ایجاد شده است. با ریپل می‌توان در شبکه برای تسهیل مبادلات انواع ارزهای مختلف، از جمله ارزهای فیات و سایر ارزهای دیجیتال اصلی استفاده کرد.

در ابتدای سال ۲۰۱۷، قیمت XRP 0.006 دلار بود. از مارس ۲۰۲۲، قیمت آن به ۰.۸۰ دلار رسید که معادل افزایش بیش از ۱۲۶۰۰٪ است.

 

ارز کاردانو (ADA)

ارزش بازار: بیش از ۳۳ میلیارد دلار

 

ارز کاردانو

تا حدودی بعد از صحنه ارزهای دیجیتال، کاردانو به دلیل استقبال اولیه از اعتبارسنجی اثبات سهام قابل توجه است. این روش با حذف جنبه رقابتی و حل مشکل تائید تراکنش موجود در پلتفرم‌هایی مثل بیت کوین، زمان تراکنش را تسریع می‌کند و مصرف انرژی و تأثیرات زیست محیطی را کاهش می‌دهد. کاردانو همچنین مثل اتریوم کار می‌کند تا قراردادهای هوشمند و برنامه‌های غیرمتمرکز را فعال کند که توسط ADA، کوین اصلی آن، پشتیبانی می‌شوند.

توکن ADA کاردانو در مقایسه با سایر ارزهای دیجیتال بزرگ رشد نسبتاً کمی داشته است. در سال ۲۰۱۷، قیمت ADA 0.02 دلار بود. از ۱ مارس ۲۰۲۲، قیمت آن ۰.۹۹ دلار بود. این افزایش ۴۸۵۰ درصدی است.

 

ارز سولانا (SOL)

ارزش بازار: بیش از ۳۳ میلیارد دلار

 

ارز سولانو

سولانا که برای کمک به استفاده از امور مالی غیرمتمرکز (DeFi)، برنامه‌های غیرمتمرکز (DApps) و قراردادهای هوشمند توسعه یافته است؛ بر روی مکانیزم‌های ترکیبی منحصربفرد اثبات سهام و اثبات تاریخ اجرا می‌شود که به پردازش سریع و ایمن تراکنش‌ها کمک می‌کند. SOL، توکن بومی سولانا، پلتفرم را تقویت می‌کند.

هنگامی که در سال ۲۰۲۰ راه‌اندازی شد، قیمت SOL از ۰.۷۷ دلار شروع شد. تا اول مارس ۲۰۲۲، قیمت آن در حدود ۱۰۱ دلار بود که نزدیک به ۱۳۰۰۰ درصد افزایش داشت.

 

ارز پولکادوت (DOT)

ارزش بازار: بیش از ۲۲ میلیارد دلار

 

ارز پولکادات

Polkadot (DOT) که در سال ۲۰۱۶ تاسیس شد، یک پروتکل قابلیت همکاری بلاکچین منحصر به فرد است که برای اتصال زنجیره‌های مختلف به یکدیگر طراحی شده است. همچنین امکان تبادل داده‌ها و پردازش تراکنش‌ها برای پاراچین‌ها یا بلاکچین‌های موازی را بدون به خطر انداختن امنیت آن‌ها فراهم می‌کند. توسعه دهندگان می‌توانند همزمان با استفاده از امنیت پولکادات، بلاکچین‌های خود را ایجاد کنند.

بنیانگذار اصلی اتریوم، گاوین وود، پولکادات را ایجاد کرد. ویژگی هیجان انگیز DOT این است که هیچ محدودیت سختی در عرضه کل خود ندارد. بلکه یک توکن جدید دائما در گردش است.

قیمت پولکادوت در می ۲۰۲۰ به ۶.۳۰ دلار رسید و بعداً در می ۲۰۲۱، قیمت به بالاترین حد خود یعنی ۵۵.۱۱ دلار رسید.

 

ارز لایت کوین (LTC)

ارزش بازار: بیش از ۹ میلیارد دلار

 

ارز لایت کوین

لایت کوین (LTC)، یک پروژه بلاکچین منبع باز که در سال ۲۰۱۱ راه‌اندازی شد، توسط مهندس نرم‌افزار Coinbase.com سابق صرافی ارز دیجیتال، چارلی لی ایجاد شد. این یکی از ارزهای دیجیتال اولیه بود که کد آن از بیت‌کوین تقلید شده است. علیرغم این واقعیت که شباهت‌هایی با بیت‌کوین دارد، برای داشتن زمان تایید تراکنش سریعتر توسعه یافته است. می‌توان از آن به عنوان راهی برای پرداخت پول به مردم در سراسر جهان بدون واسطه استفاده کرد. LTC اغلب به عنوان “نقره” ارزهای دیجیتال در نظر گرفته می‌شود.

لایت کوین در مجموع ۸۴ میلیون توکن عرضه دارد. در ماه مه ۲۰۲۱، بالاترین قیمت عمر خود را با ۴۱۳.۴۷ دلار ثبت کرد؛ اما بیش از ۵۰ درصد کاهش یافت. تعداد فزاینده‌ای از بازرگانان وجود دارند که لایت کوین را به عهده می‌گیرند. ارزش هر توکن آن حدود ۱۰۶ دلار است که بیست و یکمین ارز دیجیتال بزرگ در جهان است.

 

کلام آخر

در این مقاله به بررسی کدام ارز دیجیتال آینده بهتری دارد، پرداختیم. اگر قصد سرمایه‌گذاری در حوزه ارزهای دیجیتال را دارید، این مقاله را بخوانید. در نهایت برای سرمایه‌گذاری سعی کنید، ارزهای معتبر بازار را انتخاب کنید. حتما میزان ریسک به پاداش یک معامله را بسنجید. ارزش بازار یا مارکت کپ ارز مورد نظر خود را بررسی کنید. میزان حجم معامله شده ارز انتخابی را مشاهده کنید. اما در نهایت این نکته را به خاطر بسپارید که سرمایه‌گذاری بر روی ارزهای دیجیتال همیشه با ریسک همراه خواهد بود؛ چون نوسانات زیادی را در بازار تجربه خواهید کرد.

این مقاله به هیچ وجه پیشنهاد خرید یا فروش نیست و صرفا جهت معرفی ارزهای دیجیتال برتر بازار کریپتوکارنسی نوشته شده است. پس با مدیریت ریسک و مدیریت سرمایه خود معاملات را انجام دهید و تصمیم نهایی را خودتان بگیرید.

 

۵/۵ - (۱ امتیاز)

مهرداد کلهری

فارغ التحصیل رشته علوم ارتباطات، گرایش روزنامه نگاری از سال 2019 با کریپتوکارنسی آشنا شد. وی تولید محتوای متنی مبتنی بر سئو، خبرنویسی و محتوای صوتی تصویری را انجام می‌دهد و به ترید، تحلیل تکنیکال و فاندامنتال در بازار ارزهای دیجیتال مسلط است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا