اخبار بلاکچیناخبار ارز دیجیتالاخبار جهاناخبار قانون‌ گذاری

بهترین قانون مالیات رمزنگاری برای کدام کشورهاست!؟

بر اساس تحلیل Coincub، آلمان، ایتالیا و سوئیس سه بهشت ​​مالیاتی ارز دیجیتال برای ساکنان هستند. گردآورنده تبادل دارایی دیجیتال، Coincub، مطالعه‌ای را انجام داد تا دریابد کدام کشورها دوستانه‌ترین سیاست‌های مالیاتی ارزهای دیجیتال را به شهروندان خود ارائه می‌دهند. آلمان به عنوان بهشت ​​مالیاتی ارزهای دیجیتال در جهان و ایتالیا و سوئیس به ترتیب دوم و سوم شدند. با نگاهی به پایین لیست، بلژیک بدترین کشور برای مالیات بر ارزهای دیجیتال است و پس از آن ایسلند و اسرائیل قرار دارند. جالب اینجاست که هند، جایی که دولت ۳۰ درصد نرخ مالیات بر درآمد حاصل از فعالیت‌های دارایی دیجیتال اعمال می‌کند، جایی در بین ۵ کشور پایین این آمار پیدا نکرد.

 

آلمان پیشتاز این گروه است

اقتصاد پیشرو در اتحادیه اروپا، آلمان، اخیراً در کانون توجه صحنه ارزهای دیجیتال قرار گرفته است. چند ماه پیش، وزارت دارایی این کشور اعلام کرد که اگر افراد دارایی را بیش از یک سال نگه دارند، فروش بیت کوین و اتر مشمول مالیات نخواهد بود. Coincub تخمین زد که این سیاست، همراه با عوامل متعدد دیگر، آلمان را به اولین موقعیت در مورد کشورهایی که قوانین مالیاتی ارزهای دیجیتال را برای ساکنان اعمال می‌کنند، رساند.

 

آلمان یک چشم‌انداز شگفت‌آور مترقی در مورد مالیات کریپتو دارد. به طور کلی، وضعیت مالیات کریپتو را پذیرفته و پیش از بسیاری از کشورهای پیشرو آن را رسمی کرده است. به نظر می‌رسد که داشتن یک مالیات بسیار سخاوتمندانه بر عایدی، در صورتی که رمزارز شما بیش از یک سال نگهداری شود، کاملاً با کشوری که جمعیت آن سنتی طولانی در پس انداز نسبت به هزینه کردن دارد، مطابقت دارد.

 

 

جایگاه دوم متعلق به ایتالیا است، جایی که ساکنان آن در صورتی که سودشان از فعالیت‌های ارزهای دیجیتال از ۵۱,۰۰۰ دلار فراتر نرود، مجبور به پرداخت مالیات نیستند.

 

 

سوم، سوئیس است، جایی که سیاست‌های مالیاتی در هر کانون متفاوت است. با این حال، ساکنان اکثر مناطق از مالیات معاف هستند. سنگاپور و اسلوونی در رده پنجم قرار دارند.

 

 

Coincub همچنین فاش کرد که بدترین کشورها برای مالیات بر ارزهای دیجیتال برای ساکنان کدام کشورها هستند. بلژیک، جایی که شهروندان آن با مالیات ۳۳ درصدی بر درآمد حاصل از تراکنش‌های دارایی‌های دیجیتال مورد انتقاد قرار می‌گیرند، در رتبه اول قرار دارد. علاوه بر این، سود کریپتو که به عنوان درآمد حرفه‌ای در نظر گرفته می‌شود تا ۵۰ درصد مشمول مالیات می‌شود. ایسلند، اسرائیل، فیلیپین و ژاپن چهار کشور دیگر در این فهرست هستند.

 

 

در آپریل امسال، مقامات هندی نرخ مالیات ۳۰ درصدی را برای افراد محلی که از عملیات ارزهای دیجیتال درآمد کسب می‌کنند، اعمال کردند. علیرغم آن قانون، دومین کشور پرجمعیت جهان در بین بدترین مناطق مالیاتی کریپتو قرار نگرفت.

 

 

آلمان به عنوان یک مرکز رمزنگاری ظاهر می‌شود

در اوایل سال جاری، Coincub تحقیق دیگری انجام داد و تخمین زد که آلمان در سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ دوستدارترین کشور رمزنگاری در سراسر جهان بوده است. نمونه‌ای از موضع آلمان طرفدار ارزهای دیجیتال Sparkasse (بزرگترین گروه مالی داخلی) و قصد آن برای ارائه خدمات دارایی دیجیتال به نزدیک به ۵۰ میلیون مشتری خود است.

 

رهبر قبلی، سنگاپور، دوم بود، در حالی که قوی ترین اقتصاد، ایالات متحده آمریکا، مقام سوم را داشت. استرالیا و سوئیس به ترتیب چهارم و پنجم بودند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا