بیشترین بازدید صرافی‌های متمرکز از کجا بود؟

طبق یک مطالعه جدید، ساکنان ایالات متحده، کره جنوبی و روسیه بیشترین استفاده‌کنندگان از صرافی‌های متمرکز در سال جاری بوده اند. این یافته پس از سقوط تماشایی FTX، یکی از بزرگترین پلتفرم‌های این چنینی، در بحبوحه مقررات سخت‌گیرانه و کاربران جدید کمتر صورت گرفت.

 

ایالات متحده از نظر تعداد کاربران CEX رکورددار شد

بر اساس گزارش سالانه ۲۰۲۲-۲۰۲۳ بررسی کلی و روند صنعت کریپتو جهانی که توسط Huobi Research تهیه شده است، ایالات متحده، کره جنوبی و روسیه روی هم ۲۲ درصد از کل بازدیدها از صرافی‌های متمرکز (CEX) برای ارزهای دیجیتال را تشکیل می‌دهند. این برآورد بر اساس داده‌های ۱۰۰ CEX برتر در مورد کاربران فعال، تعداد معاملات، حجم معاملات و قابلیت اطمینان است.

 

با سهمی بیش از ۹ درصد، ایالات متحده از نظر تعداد مطلق کاربران کریپتو که ترافیک CEX تولید می‌کنند، پیشرو است. کره جنوبی، روسیه، ترکیه و ژاپن به ترتیب با ۷.۴ درصد، ۶.۱ درصد، ۵.۶ درصد و ۳.۸ درصد در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا