بلاکچین وی چین (VeChain) و اهمیت آن

وی چین (VeChain) چیست

VeChain که در سال ۲۰۱۵ به عنوان بخشی از شرکت Blockchain-as-a-a-Service (BaaS) مستقر در شانگهای، BitSE معرفی شد، یک اکوسیستم تجاری توزیع شده است که از فناوری بلاک چین استفاده می کند. این به طور خاص برای استفاده توسط مشاغل کوچک و بزرگ طراحی شده است. بلاک چین عمومی VeChain VeChainThor نام دارد. بنیاد Vechain در سنگاپور تأسیس شده است و بر توسعه، حاکمیت و پیشرفت اکوسیستم VeChain نظارت دارد.

برخی VeChain را یک شرکت بالغ در نظر می گیرند، با بسیاری از برنامه های تجاری در دنیای واقعی در حال حاضر در بلاک چین VeChainThor وجود دارد. همانطور که VeChain Whitepaper 2.0 بیان می کند، “این راه حل ها فقط تئوری نیستند، آنها راه حل هایی هستند که با بیش از ۷۰۰ شرکت مورد آزمایش و بحث قرار گرفته اند و برای بیش از ۱۰۰ شرکت سطح ثروت پیاده‌سازی شده اند.” به بدنه مادر VeChain گواهی خدمات بلاک چین با رتبه ۵ ستاره از TÜV Saarland، یک نهاد صدور گواهینامه اروپایی، داده شده است.

 

VeChain (VET) چگونه کار می کند

 

وی چین چگونه کار می کند

بلاک چین VeChainThor مشابه دیگر پلتفرم های بلاک چین برای استفاده تجاری عمل می کند. کسب و کارها از محصول کاملاً کاربردی Blockchain-as-a-a-Service (BaaS) VeChain به نام ToolChain برای ساخت راه حل های مبتنی بر بلاک چین خود استفاده می کنند. VeChainThor همچنین از قراردادهای هوشمند پشتیبانی می کند. تراکنش های منفرد در بلاک چین VeChainThor می توانند چندین کار را انجام دهند. علاوه بر این، کاربران برنامه VeChain برای انجام تراکنش ها نیازی به نگه داشتن رمز ارز ندارند. این می تواند به جای آن توسط صاحبان برنامه انجام شود، که می تواند تجربه کاربری را برای کاربر معمولی راحت تر کند.

بلاک چین VeChainThor از اجماع اثبات اقتدار (PoA) استفاده می کند که قدرت را به گره های خاصی در بلاک چین VeChainThor برای تأیید تراکنش ها تفویض می کند. این بدان معناست که فقط بلوک‌های تراکنشی را از طریق Masternodes Authority عبور می‌دهد که نیاز به نگه داشتن حداقل ۲۵,۰۰۰,۰۰۰ VET دارند.

 

VET و VTHO چیست

VeChain دو توکن مجزا دارد: VET و VTHO.

  • VET (VeChain Token) برای تراکنش های مالی در بلاک چین VeChainThor و حدس و گمان بازار استفاده می شود.
  • VTHO (VeThor Token) “توکن انرژی” است که برای انجام تراکنش ها در VeChainThor استفاده می شود. صاحبان VET می توانند VTHO را برای استفاده در بلاک چین VeChainThor تولید کنند.

 

چرا VeChain مهم است

VeChain به دلیل پیوندهای عمیق خود با چین قابل توجه است – یک بازار بلاک چین حیاتی که ورود به آن برای شرکت های غیر چینی دشوار است. دفتر مرکزی این شرکت در سنگاپور است، در حالی که دفتری در شانگهای، سرمایه گذاری شرکت چینی VC FutureCap و مدیر عامل چینی، سانی لو دارد. این پروژه همچنین با چندین نهاد دولتی چین، از جمله اتحاد سلامت حیوانات و ایمنی غذایی چین، مشارکت دارد.

این سازمان همچنین دارای شرکای تجاری بسیاری با راه حل هایی است که از قبل در دنیای واقعی، در بلاک چین VeChainThor وجود دارد. شرکای دارای راه حل VeChain عبارتند از PriceWaterhouseCoopers (PwC)، Walmart China، Renault، و Shanghai Waigaoqiao Direct Imported Products.

 

موارد استفاده VeChain (VET)

 

موارد استفاده وی چین

ایمنی مواد غذایی
راه‌حل‌های مبتنی بر بلاک چین می‌تواند به اقتصاد مواد غذایی شفاف‌تر در سراسر جهان منجر شود. دستگاه‌های اینترنت اشیا (IoT) با قابلیت VeChain را می‌توان در سراسر زنجیره تأمین، از جمله روی محصولات، وسایل نقلیه و انبارها مستقر کرد. سپس، داده‌های محیطی و مبتنی بر مکان از این دستگاه‌ها را می‌توان به‌صورت غیرمتمرکز و غیرمتمرکز در بلاک چین VeChainThor بارگذاری، تأیید و ذخیره کرد. راه حل هایی مانند این در حال حاضر برای چندین شرکت از جمله Shenzhen Yuhongtai Foods در حال اجرا هستند.

ضد جعل
جعل در بازار کالاهای لوکس یک مشکل جدی است. با اتصال یک تراشه رمزگذاری شده و سپس استفاده از تراشه برای ثبت و ردیابی تدارکات، انبارداری، نگهداری و فروش مجدد، مالکان می توانند از صحت آن اطمینان حاصل کنند. این برای ردیابی شراب لوکس برای کالاهای وارداتی مستقیم شانگهای Waigaoqiao و در آزمایش اجزای خودروی لوکس رنو استفاده شده است.

سوابق بهداشتی
سیستم‌های سوابق مراقبت‌های بهداشتی بسیار قدیمی هستند. به جای استفاده از سیستم‌های ثبت ناکارآمد و ناامن برای نتایج آزمایشگاهی، این داده‌های ارزشمند را می‌توان در بلاک چین ذخیره کرد و تنها بیماران و سایر طرف‌های مجاز به آن دسترسی دارند. یک برنامه E-HCert مبتنی بر VeChain برای بیماران بیمارستان مدیترانه قبرس و بیمارستان Aretaeio در سال ۲۰۲۱ ارائه خواهد شد.

ردیابی انتشار کربن
این راه حل با کاهش کربن با ردیابی فعالیت های منتشر کننده کربن، به مصرف کنندگان اجازه می دهد تا در یک طرح صرفه جویی در کربن شرکت کنند. هنگامی که دستگاه‌های هوشمند مانند خودروها یا لوازم خانگی نشان می‌دهند که مصرف‌کننده کربن کمتری تولید می‌کند، می‌توانند اعتباراتی را برای استفاده در خدمات انرژی دریافت کنند. BYD، یک برند چینی خودروهای الکتریکی، در حال حاضر از یک راه حل Vechain استفاده می کند.

 

نحوه ذخیره VeChain (VET)

 

نحوه ذخیره VET

می توانید VET و VTHO و همچنین چندین دارایی رمزنگاری دیگر را در کیف پول سبک رسمی VeChainThor در iOS یا Android ذخیره کنید. کیف پول رسمی دسکتاپ VeChain Sync است که می تواند با Ledger برای ذخیره سازی کیف پول سرد نیز استفاده شود.
کیف پول های شخص ثالثی که می توانند VET و VTHO را ذخیره کنند عبارتند از Trust Wallet، Cobo Wallet، Atomic Wallet، Arkane Wallet، MySafeWallet، Guarda Wallet، Ellipal و Exodus.

 

نتیجه نهایی

VeChain جاه طلب است و در حال حاضر حضور قدرتمندی در بازار چین دارد. با پروژه های اثبات شده از شرکت های بزرگ که قبلاً روی بلاک چین VeChainThor در حال اجرا هستند، این شرکت نشان داده است که می تواند به کسب و کارها در ایجاد برنامه های کاربردی مفید بلاک چین کمک کند.

امتیاز دهید

علیرضا عظیمی

او مقاله نویس حرفه‌ای ارزیدو و یک روزنامه نگار فناوری مالی است که در کرج زندگی می کند. وی از سال 2019 عضو فعال جامعه ارزهای دیجیتال بوده است و علاقه زیادی به بیت کوین، کد منبع باز و برنامه های غیرمتمرکز دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا