بازی آپلند + آموزش خرید زمین در بازی Upland

بازی آپلند یکی از پروژه های متاورسی است که، با نام متاورس آپلند معرفی شد و با وعده خرید زمین های مجازی و ساخت و ساز اقدام به فروش زمین ها می کنند. برخی از پروژه ها بسیار پرپتانسیل، با برنامه و آینده‌دار هستند.

اما نکته منفی این است که برخی دیگر تنها با وعده‌های تو خالی هدف فروش چند زمین بی ارزش و کسب درامد در سر می پرورانند. تصور چشم‌انداز روشن صنعت بلاکچین و متاورس دور از انتظار نیست اما پیدا کردن پروژه مناسب برای سرمایه گذاری بسیار حائز اهمیت بوده و نیازمند نهایت دقت است.

چندی پیش پروژه‌ای به نام آپلند معرفی شد که وعده فروش زمین هایی با مختصات جغرافیایی حقیقی را به‌کاربران میداد. نقشه بازی آپلند دقیقا مطابق با نقشه واقعی کره زمین و زمین ها الگو برداری از قطعات واقعی بود. ایده‌ای بسیار جذاب اما پیاده‌سازی و کاربرد‌پذیری آن بحثی جداست. در این مقاله به معرفی پروژه آپلند، بررسی آینده احتمالی و نقاط ضعف و قوت این پروژه خواهیم پرداخت.

برای کسب اطلاعات در رابطه با دیگر بازی‌ها، مقاله بازی های NFT را مطالعه نمایید.

 

متاورس Upland

بازی آپلند یک پروژه متاورسی است که با شبیه سازی نقشه دنیای واقعی (کره زمین) روی کار آمد. تمامی این زمین ها منطبق با قطعات واقعی قطعه بندی شده و قابلیت خرید و فروش و ساخت‌ و ساز دارند.

اگرچه هنوز نقشه آن تمامی نقاط کره زمین را شامل نمیشود. اما قسمت هایی از کشور آمریکا، کانادا و برخی کشور‌های دیگر دقیقا شبیه‌سازی شده است. کاربران میتوانند در نقشه کشور‌ها زمین هایی که نسخه واقعی آنها نیز وجود دارد را خرید کرده و با معامله آنها کسب درامد کنند.

  • علاوه بر امکان خرید و فروش زمین ها و کسب درامد از آن، مالکان زمین ها با توکن UPX که توکن حکومتی شبکه است پاداش دریافت میکنند.

بازی آپلند از بلاکچین شخصی خود استفاده میکند، اما تاکنون اطلاعات زیادی از بلاکچین و نحوه معاملات UPX در دسترس نیست. همچنین برای خرید UPX و زمین باید از پول فیات استفاده کرد که درتضاد با دنیای رمز‌ارز و صنعت بلاکچین است.

معرفی پروژه آپلند
معرفی پروژه آپلند

 

توکن UPX و کاربرد آن

توکن‌ UPX توکن بومی متاورس آپلند است. کاربرد آن برای پاداش دهی به مالکین زمین ها، معاملات دورن بازی و همچنین مینت کردن (Mint) زمین ها به‌عنوان یک توکن NFT است. این توکن درحال حاضر در بازار‌های خارجی (صرافی‌ها) قابل معامله نیست. همینطور در سایت کوین مارکت کپ نیز هیچ اطلاعاتی از این توکن و سوابق قیمتی آن در دسترس نیست. نبود اطلاعات کافی از توکن و جزئیات پروژه یکی از بزرگترین نقاط ضعف های آن است.

 

نحوه ورود به متاورس آپلند

برای ورود به دنیای آپلند، باید وارد سایت رسمی این پلتفرم با آدرس: www.upland.me شوید؛ در ابتدا کاربران به عنوان بازدید کننده وارد پلتفرم آپلند می شوند. سیستم به‌ صورت خودکار برای کاربران تازه‌کار مقداری توکن UPX واریز میکند. هرچند که مقدار واریزی برای خرید قطعات پر‌ تقاضا‌ کافی نیست، اما با کمی گشت و گذار در نقشه آپلند میتوانید زمین‌هایی را پیدا کنید که با همان مقدار توکن قابل خرید هستند.

با خرید زمین، کاربران از سطح بازدید‌کننده به سطح شهروند یا آپلندر تبدیل میشوند. از این سطح به بعد سیستم به‌ دارندگان زمین ها نسبت به ارزش دارایی آنها توکن UPX پرداخت میکند. به طور کلی ۵ سطح در این بازی وجود دارد که نسبت به ارزش دارایی کاربران دسته‌بندی میشود. رسیدن به سطوح بالا‌تر میتواند کسب درامد از این بازی را افزایش دهد.

در این بازی پس از رسیدن به سطح شهروند. لازم است شهروندان هر هفت روز ویزای خود را تمدید کنند. در صورت انجام ندادن این وظیفه دارایی آنها به نفع اکوسیستم بازی ضبط میشود.

 

چگونگی ورود به متاورس آپلند
چگونگی ورود به متاورس آپلند

 

انواع زمین در‌ بازی آپلند

اگر به نقشه بازی نگاه بی اندازید متوجه خواهید شد که زمین‌‍‌ها با رنگ های مختلفی به نمایش در آمده‌اند. قطعا هر رنگ مفهوم خاص خود را دارد. برای شروع فعالیت لازم است مفهوم آنها را به خاطر بسپارید.

  • سبز روشن: املاکی که با این رنگ به‌‌نمایش در می‌آیند، مالک نداشته و به سادگی قابل خرید هستند.
  • سبز تیره: این رنگ برای املاکی است که مالک دارند اما مالکان آن را برای فروش گذاشته‌اند.
  • آبی روشن: زمین‌هایی که با این رنگ نمایش داده شده‌اند. مالک داشته و مالکان قصد فروش زمین خود را ندارند. با این حال می‌توان به مالکان پیشنهاد خرید زمین را داد.
  • آبی تیره: املاک شما در بازی با این رنگ به‌نمایش در می‌آید.
  • طوسی: زمین‌هایی هنوز از طرف تیم توسعه آماده‌سازی نشده‌اند به این رنگ به نمایش در می آید.

 

بخشی از نقشه دنیای آپلند
بخشی از نقشه دنیای آپلند

 

نحوه خرید زمین در متاورس UPland

خرید و فروش ملک در این بازی بسیار ساده است. تنها کافیست در نقشه بازی گشت و گذار کنید و بهترین زمین ها را پیدا کنید. زمین هایی که مالک ندارند به راحتی تنها با چند کلید قابل خرید هستند. برای خرید زمین هایی که قبلا به فروش رفته اند باید به مالک‌ آن پیشنهاد خرید بدهید.

در‌صورت اقبال مالک از پیشنهاد شما میتوانید زمین را معامله کنید. همچنین قسمتی در بازی وجود دارد به اسم بلاک اکسپلورر (Block explorer) که به پیدا کردن زمین ها به بازی‌ کننده کمک میکند.

در صورتی که توکن‌ های UPX شما برای خرید زمین کافی نبود، باید اقدام به شارژ حساب خود‌ کنید. کاربران میتوانند با پول فیات مانند دلار و یورو نیز حساب خودرا شارژ کنند.

 

آینده احتمالی بازی Upland، نقاط ضعف و قوت

آپلند پروژه‌ایست که ابهامات زیادی در مورد آن وجود دارد. نام متاورس را یدک می کشد اما به واقع نمیتوان آن را متاورس نامید. با وعده کسب درآمد روی کار آمد اما حتی توکن آن نه تنها در هیچ صرافی قابل معامله نبوده بلکه حتی قیمت مشخصی ندارد.

پروژه آپلند تمام تمرکز خود را بر فروش زمین‌ها گذاشته اما هیچ برنامه مشخص یا هدف بلند مدت واضحی را دنبال نمی‌کند. زمین بخریم برای چه؟ تنها خرید یکسری زمین در یک نقشه مجازی نمی‌تواند یک پروژه را به متاورسی موفق تبدیل کند.

این پروژه حتی از ارائه یک بازار داخلی (Marketplace) دریغ کرده‌ است. بازی آپلند پیش از آنکه یک متاورس باشد. یک بازی کامپیوتری برای خرید و فروش زمین است. چیزی شبیه به بازی قدیمی مونو‌پلی.

اما از آنجایی که همه‌ چیز در آینده قابل تغییر است این پروژه نیز می‌تواند مسیر خود را تغییرداده و به یک پروژه هدفمند تبدیل شود. همان‌ طور که رمز‌ارزی مانند شیبا از هیچ به‌ وجود آمد اما امروز شامل یک اکوسیستم کامل است. آپلند نیز همچنان پتانسیل پیش گرفتن مسیر موفقیت را در خود دارد.

با رعایت مدیریت سرمایه و اختصاص بخش کوچکی از سرمایه به این پروژه می‌توان از رشد آینده این پلتفرم نیز جا نماند. مهم‌ترین نقطه قوت این پروژه طراحی خوب نقشه بازی که شبیه‌سازی شده از کره زمین است می‌باشد. مختصات دقیق زمین‌ها که با الگو برداری از زمین‌های واقعی طراحی شده‌اند توجه کاربران را به خود جلب کرده است.

آپلند ادعا کرده است که از بلاکچین شخصی خود استفاده می‌کند، در جای دیگری از سایت نوشته شده که توکن UPX در بستر بلاکچین ایاس EOS ایجاد شده است. اما اطلاعات کافی از بلاکچین آپلند و توکن UPX در دسترس نیست.

 

و در آخر

با تمام این صحبت ها سعی کنید حتما قبل از سرمایه گذاری و یا حتی خرید زمین در این پروژه متاورسی، در وهله اول تحقیقات گسترده و به روزی در زمینه این پروژه داشته باشید؛ تا از بروز هرگونه ضرر احتمالی در امان باشید.

اگر علاقه مند به بازی های NFT و متاورسی هستید از مقاله “بهترین بازی های NFT برای اندروید در سال ۲۰۲۲” دیدن فرمایید.

۵/۵ - (۲ امتیاز)

آرمان محمدی

محقق و دوست‌دار دنیای کریپتو و دارای چند سال تجربه در زمینه ترید ارز دیجیتال و فارکس. یه گیمر که چند سالی هست در صنعت P2E و P2P فعالیت دارم. امیدوارم از مطالب و مقالات آموزشی من اطلاعات کافی رو کسب کنید تا بتوانید مسیر درستی را در زمینه ارزهای دیجیتال پیش ببرید. خیلی خوشحال میشم اگر نظر یا انتقادی دارید کامنت بزارید تا بتونم به شما کمک کنم و به نتایج بهتری برسیم. دوست دار شما آرمان

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا