آموزش آلت کوین‌ها

ارز TLM – توکن حکومتی بازی Alien Worlds

ارز TLM یا Alien Worlds یک بازی متاورسی مبتنی بر بلاکچین و رایگان است که با بازی و ماینینگ در آن، فرصتی برای استخراج کارت‌های NFT خواهید داشت. پس از اتصال به کیف پول خود و ورود به سیستم در play.alienworlds.io، کاوشگران ابزاری برای شروع استخراج دریافت خواهند کرد. از این توکن برای سرمایه‌گذاری به یک یا چند سیاره از شش سیاره درون بازی و ثبت نام به عنوان نامزد عضویت در شورای سیاره‌ای و حکومت بر سیاره می‌توان استفاده کرد.

دنیای بیگانه، یک متاورس NFT Defi است که رقابت اقتصادی و همکاری بین بازیکنان را شبیه‌سازی کرده است. Trilium برای کنترل سازمان‌های مستقل غیرمتمرکز رقیب مثل Planet DAOs و دسترسی به گیم‌پلی اضافی مورد نیاز است. در متاورس Alien Worlds، بازیکنان NFT (اقلام بازی) را برای استخراج این ارز، شرکت در جنگ‌ها و تکمیل ماموریت‌های درون بازی استفاده می‌کنند. بازیکنان با انتخاب اعضای شورای شش سیاره DAO، می‌توانند در حکمرانی شرکت کرده و بر مسیر بازی تاثیرگذار باشند.

 

دنیای بیگانه

 

ارز TLM چیست؟

ارز TLM نماد توکن بومی Alien World است. مشوقی برای بازیکنان است تا در بازی‌ها شرکت کنند و توکن‌های خود را برای شرکت در مدیریت پلتفرم به اشتراک بگذارند. این ارز نقش مختلفی در متاورس Alien Worlds اجرا می‎‌کند، که در ادامه به چند مورد از آن‌ها می‌پردازیم:

  • استیک کردن این ارز به بازیکنان امکان شرکت در حاکمیت سیارات و کسب جوایز را می‌دهد.
  • با خرید این ارز ، کاربران NFTهای خود را استخراج و در مسابقات شرکت خواهند کرد.
  • تمامی ماموریت‌های درون بازی مستلزم داشتن این ارز است.

ارز TLM در سه بلاکچین پشتیبانی می‌شود:

اتریوم از طریق کیف پول متامسک از Trilium پشتیبانی می‌کند. برای انتقال Trilium در شبکه اتریوم به دلیل هزینه‌های بالای تراکنش در شبکه باید اتریوم در کیف پول خود داشته باشید، تا موفق به انتقال دارایی خود شوید.

ارز TLM روی بلاکچین WAX در دسترس است و آن را به اتریوم و BSC می‌توان منتقل کرد. حداقل ۱۰۰ عدد از این توکن قابل ارسال است. برای استفاده از ارز TLM در WAX، به یک کیف پول مجازی و ابری WAX نیاز دارید که روی مرورگرهای وب اجرایی می‌شود.

ارز TLM را به BSC یا خارج از آن می‌توان منتقل کرد. Trilium در شبکه اصلی BSC، به عنوان یک قرارداد هوشمند ERC20 پیاده سازی شده است. مثل تراکنش‌های اتریوم، انتقال این ارز به BSC یا از BSC به جای دیگر نیاز به کارمزد تراکنش و گس فی دارد. در واقع برای انتقال از این شبکه باید مقداری BNB (Binance Coin) را در کیف پول خود نگهداری کنید.

 

ارز TLM چه کاربردی دارد؟

ارز TLM توکن کاربردی و بومی متاورس Alien Worlds است. در ادامه به کاربردهای این ارز می‌پردازیم:

  • حاکمیت سیاره: دارندگان ارز TLM برای مشارکت در اداره سیارات و سایر جوایز از این ارز استفاده می‌کنند.
  • شرط بندی: بازیکنان برای شرکت در استخراج این ارز، Trilium و NFTهای خود را در یک سیاره انتخابی به اشتراک می‌گذارند.
  • توکن بازی: بازیکنان برای خرید و ارتقای آیتم‌ها، شرکت در ماموریت‌ها و جنگ‌ها و فعالیت‌های مربوط به درون بازی به Trilium نیاز دارند.
  • جوایز بازی: کاربران فعال این ارز را به عنوان پاداش مشارکت برای توسعه اکوسیستم و فعالیت درون بازی کسب می‌کنند.
  • خرید NFT: آیتم‌های درون بازی به‌عنوان NFT ضرب می‌شوند، این مسئله به بازیکنان کمک می‌کند تا این ارز را استخراج کنند.

 

دنیای بیگانه256

 

کاربرد NFT در دنیای بیگانه TLM

NFTها در دنیای بیگانه، ابزار، زمین و آواتار هستند. این نکته را به یاد داشته باشید که بعضی از NFTهای خاص در بازی ترکیب بهتری را در مورد ماینینگ ایجاد می‌کنند. در واقع همه چیز به استراتژی بازیکن بستگی دارد. ویژگی‌های هر NFT در کارت آن نوشته شده است. به مرور بازیکنان NFTهای خود را ارتقا می‌دهند و از آن‌ها برای نبرد در Thunderdome استفاده می‌کنند. ارز TLM در حال حاضر بیش از ۳۰۰ NFT برای یافتن و جمع آوری دارد. هر NFT سطح کمیاب و درخشندگی خاص خود را دارد (به جز NFT زمین Land).

تصویر NFT در سیستم فایل بین سیاره ای (IPFS) ذخیره می‌شود. سیستم همتا به همتا IPFS اجازه فعالیت‌هایی را در Alien World به کاربران می‌دهد که شامل اتصال به سرورهای بازی خارجی به گیم پلی TLM مثل ماینکرافت می‌شود. این سیستم حتی اجازه معامله NFTهای TLM بر روی زنجیره هوشمند Binance (BSC) و WAX را می‌دهد.

Rarity به سختی یافتن یک آیتم دیجیتال در بازی Alien World اشاره دارد و دارای شش سطح فراوان، رایج، نادر، حماسی، افسانه‌ای و فوق افسانه‌ای است. درخشندگی به فرآیند درخشان NFTها اشاره دارد که آن‌ها را می‌تواند به سنگ، طلا، گرد و غبار ستاره‌ای، ضد ماده یا XDimension تبدیل کند. دو آیتم سطح پایین را برای ایجاد یک آیتم براق‌تر می‌توان ترکیب کرد. به جز Land همه NFTها را می‌توان براق کرد.

 

انواع NFT در Alien World

NFT زمین، یک کارت بازی در سیاره است. مالک زمین با کارت بازی به شما نمایش داده می‌شود. هر زمینی در متاورس دنیای بیگانه ارزش خاص خود را دارد. انوع زمین‌ها در این پلتفرم عبارتند از: زمین‌های جنگلی و درختی، چشمه‌های آب گرم، بیابان‌های یخی، تپه‌های شنی، کوه‌ها، آتشفشان فعال و خاموش، ساحل سنگی و دشت. صاحبان زمین از درصد پاداش استخراج خود پورسانت دریافت می‌کنند.

از ابزارها به طور همزمان استفاده کنید. آن‌ها کارت‌های بازی هستند که بازیکنان ارز این ارز را با استفاده از ابزارها استخراج می‌کنند. ابزارها از نظر نقاط قوت و ضعف متفاوت هستند.

مینیون‌ها نیز NFTهایی برای استفاده بازیکنان در مبارزات هستند. مینیون‌ها به سلاح مجهز می‌شوند یا از سلاح‌های خاص قدرت فزاینده‌ای می‌گیرند. مینیون‌هایی که در پایان مبارزه شکست خورده باشند، سلامت خود را از دست داده و برای بهبود باید در بیمارستان بستری شوند.

سلاح‌ها نیز NFTهایی هستند که مینیون‌ها با استفاده از آن‌ها در مبارزات شرکت می‌کنند. سلاح‌ها امتیاز شاخصی برای حمله و دفاع دارند. سلاح‌هایی که در طول نبرد آسیب دیده باشند در فروشگاه تعمیر اسلحه تعمیر می‌شوند تا کارایی خود را دوباره پیدا کنند.

آواتارها نیز در Alien World کارت‌های بازی هستند. در واقع آوتارها شخصیت‌های بازی هستند که در چهار دسته روبوترون‌ها، نوردیک‌ها، افرادسبز کوچک و خاکستری‌ها وجود دارند. اما آواتارها هیچ تاثیری در گیم پلی بازی ندارند.

 

دنیای بیگانه512

 

بنیانگذاران ارز TLM

ارز TLM توسط تیم توسعه‌دهنده آلمانی به نام داکوکو در سوئیس ساخته شده است. ساروجینا مک کنا مدیرعامل و یکی از بنیان‌گذاران این ارز است. وی دارای مدرک کارشناسی ارشد از دانشگاه آکسفورد است و سابقه کار بر روی پروژه EOS را در پرونده کاری خود دارد و از ابتدای ارزهای دیجیتال در این عرصه فعالیت کرده است. با این وجود شفافیتی درباره سایر اعضای تیم TLM وجود ندارد.

 

رودمپ یا نقشه راه ارز TLM

رودمپ یا نقشه راه ارز TLM شامل به روز رسانی‌های برنامه‌ریزی شده است که در ادامه به برخی از آن‌ها آن‌ها اشاره می‌کنیم:

رویدادها و ماموریت‌های جدید، تخصیص اتوماتیک روزانه مالکان زمین، مشوق‌های ضرب NFT خاص برای مالک زمین، رویدادهای داستانی، بازی مبارزه‌ای، مصنوعات NFT، زمین‌سازی و امکان نمایش اقلام توسط مالکان زمین، تنها تعدادی از به روزرسانی‌های برنامه‌ریزی شده توسط Alien World است. در رودمپ Alien World به‌ روز رسانی‌ها و ویژگی‌های زیادی در دست اجرا خواهد بود.

 

شراکت در رای گیری Planet DAO

بازیکنان Alien Worlds با استفاده از ارز TLM در Planet DAOs شریک می‌شوند. آن‌ها از یک سیاره برای دریافت جوایز روزانه ارز TLM حمایت می‌کنند. بازیکنان با توجه به میزان استیک ارز TLM، حق رای به دست می‌آورند. بازیکنان برای یک پست شورا در یک یا چند سیاره می‌توانند نامزد شوند. پس از انتخابات Planet DAO، شوراهای منتخب DAOها را اداره می‌کنند. آن‌ها همچنین کنترل چند علامتی روی حساب‌های Planet DAO را به اشتراک می‌گذارند.

 

دنیای بیگانه444

 

کسب درآمد با ارز TLM

سه راه برای کسب درآمد از ارز TLM وجود دارد:

با استفاده از ابزارهای مختلف NFT سیارات را کاوش کنید و ارز TLM استخراج کنید. ارز TLM به راحتی در صرافی‌ها معامله می‌شود.

معاملات NFT خود را با کارت‌های بازی NFT در BSC و WAX معامله کرده و کسب سود کنید. حتی آیتم‌هایی که برای ماموریت‌ها نیاز دارید را مبادله کنید.

برای کسب درآمد غیرفعال و افزایش پاداش سیاره، ارز TLM را در سیاره‌‎ها به اشتراک بگذارید. برای حمایت از DAOهای سیاره‌ای ارز TLM را استیک کنید و در ازای آن پاداش دریافت کنید.

 

آموزش بازی Alien Worlds

برای شروع بازی Alien Worlds، باید یک حساب کاربری بسازید و شخصیت خود را انتخاب کنید. در ادامه به یک کیف پول WAX Cloud نیاز دارید. پس از انتخاب کیف پول خود به play.alienworlds.io بروید تا وارد سیستم شوید. یک آواتار مرد یا زن را انتخاب کنید. سپس، مراحل استخراج توکن درون بازی TLM را دنبال کنید:

یک سیاره انتخاب کنید. هر سیاره به شما مقداری ارز TLM را می‌دهد که در بازی قابلیت استخراج دارد. سپس زمینی را انتخاب کنید. شما باید با توجه به سهام خود در Alien Worlds یک قطعه زمین را انتخاب کنید. در ادامه ابزارهای خود را انتخاب کنید. اگر در این بازی تازه کار هستید، یک بیل دریافت می‌کنید. بسته راه‌اندازی بازی، ابزارهای متفاوتی را در اختیار شما قرار می‌دهد. هر ابزار شما در بازی آماری دارد که میزان استخراج شما در هر لحظه را تعیین می‌کند. امکان استفاده از سه ابزار به طور همزمان نیز وجود دارد. در انتها دکمه Mine را بزنید و شروع کنید.

 

دنیای بیگانه777

 

آیا ارز TLM سرمایه گذاری خوبی است؟

ارزهای دیجیتال دارایی‌های بسیار پر ریسکی هستند. در ادامه به بررسی ارز TLM می‌پردازیم تا قبل از انجام هر نوع سرمایه‌گذاری، با نحوه کارکرد ارز TLM بیشتر آشنا شویم:

بازی ماینینگ: در کنار خرید ارز TLM، این توکن را در هر سیاره‌ای از بازی می‌توان استخراج کرد. هر سیاره دارای یک بازی ماینینگ است که به کاوشگران امکان پرداخت TLM یا NFT را می‌دهد. بسته به سیاره DAO و بازی ماینینگ آن، ابزارهای مورد استفاده و غنای زمین دیجیتال متفاوت است.

کمیسیون مالک زمین: زمان استخراج و قرار دادن ارز TLM در بازی Alien World، کاربر باید کمیسیونی را به مالکان زمین در بازی بپردازد. بنابراین، بازیکنان زمینی را در بازی Alien World می‌توانند بخرند، تا از سایر کاربرانی که می‌خواهند در زمینی که بازیکن مالک آن است، استخراج کنند، درآمد غیرفعال کسب کنند.

توسعه چند زنجیره‌ای: توسعه دهندگان ارز TLM بر گسترش متاورس بومی در ۳ بلاکچین مختلف متمرکز شده اند: زنجیره هوشمند بایننس، اتریوم و WAX. این به بازیکنان امکان انتخاب بلاکچین بازی را می‌دهد. توانایی انتخاب یک بلاکچین بر اساس تجربیات شخصی، به تشویق پذیرش بازی در بین مخاطبان اصلی کمک می‌کند.

جنبه‌های متمرکز: در حالی که هر سیاره در بازی توسط یک DAO اداره می‌شود، اما عنصری متمرکز در بالای سلسله مراتب به نام فدراسیون وجود دارد. فدراسیون گروهی است که بیشتر از تیم موسسان TLM شکل گرفته است. فدراسیون فقط توان مجازات NFTها را دارد.

رقابت: TLM در داغ‌ترین بخش‌ صنعت کریپتو، یعنی GameFi ترکیبی از بازی‌ها و مکانیسم‌های بازی برای کسب درآمد، رقابت می‌کند. در حال حاضر TLM با بازی‌های برتری مثل Star Atlas، Sidus Heroes، Splinterlands رقابت می‌کند.

 

توکنومیک ارز TLM

نماد این ارز دیجیتال TLM است. ارزش بازار یا مارکت کپ آن ۹۳,۵۱۱,۰۵۸ دلار و عرضه توکن‌های در گردش ۲,۹۰۸,۶۱۴,۰۲۵ TLM است. کل عرضه  ۵,۱۸۹,۳۴۵,۲۳۹ TLM و بالاترین قیمت این ارز تا به حال ۷.۱۹ دلار و پایین‌ترین قیمت آن تا به حال ۰.۰۲۰۲۹ دلار بوده است. وب سایت رسمی alienworlds.io است.

 

دنیای بیگانه888

 

قیمت ارز Trilium

قیمت فعلی ارز TLM حدود ۰.۲۴۸ دلار است. ارز Trilium در بالاترین قیمت خود در آوریل ۲۰۲۱ حدود ۵.۹۵ دلار بود. اگر Trilium سرمایه‌گذاران بیشتری را جذب کند یک سرمایه‌گذاری مناسب برای بلند مدت است. ارز Trilium مدت زیادی در روند نزولی خود در پی ریزش‌های اخیر بازار ارزهای دیجیتال است. در وضعیت فعلی، ارز TLM و سایر آلتکوین‌ها وارد دوره تجمیع خود شده‌اند و زمان خوبی برای بازار برای جمع‌آوری قدرت، احیا و برگشت به روند صعودی است.

نگرانی که در رابطه با ارز Trilium وجود دارد افزایش عرضه کل ارز TLM است. این نه تنها برای ارزهای دیجیتال بلکه برای همه ابزارهای سرمایه‌گذاری خوب نیست. نکته مهم دیگر، تصمیمات فدرال رزرو برای نرخ بهره و بهبود اقتصاد جهانی است. نرخ‌های بهره بالا شرکت‌های بزرگ را به سرمایه‌گذاری‌های کم ریسک‌تر سوق می‌دهد.

 

ارز TLM را از کجا بخرم؟

شما می‌توانید از تمامی صرافی‌های ارزهای دیجیتال که ارز Trilium را لیست کرده‌اند برای خرید ارز Trilium استفاده کنید. اما صرافی‌ها از نظر کارمزدها، پشتیبانی مشتری، نظرات کاربران و سهولت استفاده با هم متفاوت هستند. پس در انتخاب صرافی مناسب دقت کنید.

 

ارز TLM

 

سوالات متداول

آیا ارز TLM به ۱۰ دلار می‌رسد؟

ارز TLM شاید برای سرمایه‌گذاری بلندمدت خوب باشد. اما قیمت آن همچنان در حال کاهش است و برخی کارشناسان معتقدند که این توکن احتمالا تا سال ۲۰۳۰ به ۱۰ دلار برسد.

آیا ارز TLM ارز پر ریسکی است؟

ارز TLM از ارزهای پرریسک بازار ارزهای دیجیتال است. بیشتر سبد ارزهای دیجیتال خود را در بیت‌کوین سرمایه‌گذاری کنید. باقی سبد خود را با توکن‌های بزرگ و مابقی را در پروژه‌های کوچک با سود بزرگ سرمایه‌گذاری کنید.

Trilium چیست؟ اهداف آن چیست؟

تریلیوم در واقع نام توکن بازی متاورسی Alien Worlds است که به صورت همزمان از NFTها نیز برای مبادله و دستیابی به مراحل بیشتر بازی از آن می‌توان استفاده کرد. ارز TLM به جز کاربردی که در بازی خود دارد، نمود و کاربرد خاص دیگری ندارد.

چه اتفاقی برای ارز TLM می‌افتد؟

ارز TLM در حال حاضر یعنی چهارم سپتامبر ۲۰۲۲ ارزشی حدود ۰.۰۲۵ را یدک می‌کشد. طبق آمار سایت تحلیلی Coin Gecko، ارز TLM بیش از ۶.۸ درصد از ارزش خود را در ۱۴ روز گذشته و ۲۹.۵ درصد از ارزش خود را در ۳۰ روز گذشته از دست داده است. این توکن دارای حداکثر عرضه ۱۰ میلیارد سکه و عرضه در گردش ۹۱۴.۰۳ میلیون توکن TLM است.

کاربردهای ارز تریلیوم چیست؟

ارز تریلیوم را برای حاکمیت سیاره‌ها، شرط بندی‌های در طول بازی، توکن‌های داخل بازی، جوایز درون بازی و خرید NFT استفاده کنید.

آیا Trilium یک توکن NFT است؟

دنیای بیگانه یک متاورس غیرمتمرکز NFT است که بر روی بلاکچین‌های هوشمند WAX، اتریوم و بایننس اجرا می‌شود. در پلتفرم دنیای بیگانه، کاربران با آیتم‌های دیجیتال منحصر به فرد (NFT) بازی می‌کنند.

چند توکن از Trilium در گردش است؟

از سپتامبر ۲۰۲۱، کل عرضه توکن دنیای بیگانه ۵,۱۳۵,۷۲۶,۵۸۵ و حداکثر عرضه کل ۱۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ است.

آیا توکن Trilium یک پروژه متاورسی است؟

Trilium نشانه کاربردی بومی متاورس دنیای بیگانه است. دارندگان این ارز آن را برای مشارکت در اداره سیارات و سایر جوایز بالقوه در اختیار می‌گیرند.

آیا می‌توان Trilium را استیک کرد؟

کاربران می‌توانند، توکن‌های Trilium خود را که به سختی به دست آورده‌اند، در یک سیاره به اشتراک بگذارند تا درآمد غیرفعال به دست آورند. این باعث افزایش استخر پاداش سیاره می‌شود. کاربران همچنین می‌توانند برای پیشرفت Planet DAO این ارز را سرمایه‌گذاری کنند و در ازای آن پاداش دریافت کنند.

آیا می‌توان بازی Alien Worlds را به صورت رایگان انجام داد؟

Alien Worlds یک بازی رایگان و پیشرو است که در آن کاربران نقش یک کاوشگر فضا را بر عهده می‌گیرند. همچنین، بازیکنان بازی را با سه ابزار ماینینگ شروع می‌کنند که می‌توانند آن‌ها را برای استخراج سیارات مستقر کنند.

آیا بازی جهان‌های بیگانه را می‌توان با موبایل بازی کرد؟

بله تجربه بازی دنیای بیگانه در گوشی بسیار لذت بخش است. بازیکنان می‌توانند از طریق مرورگرهای گوشی‌های هوشمند به پلتفرم دسترسی داشته باشند و دسترسی به بازی را به میزان قابل توجهی افزایش دهند. برای برآوردن نیازهای مرورگرهای وب موبایل، Alien Worlds یک رابط کاملاً جدید را نیز برای بازی معرفی کرده است.
۵/۵ - (۲ امتیاز)

مهرداد کلهری

فارغ التحصیل رشته علوم ارتباطات، گرایش روزنامه نگاری از سال 2019 با کریپتوکارنسی آشنا شد. وی تولید محتوای متنی مبتنی بر سئو، خبرنویسی و محتوای صوتی تصویری را انجام می‌دهد و به ترید، تحلیل تکنیکال و فاندامنتال در بازار ارزهای دیجیتال مسلط است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا