پایدارترین شکل استخراج بیت کوین چیست؟

آیا بیت کوین در دراز مدت از انرژی‌های تجدیدپذیر یا زغال سنگ تامین می‌شود؟ از مصرف انرژی بیت کوین و میزان مصرف انرژی در دراز مدت انتظار می‌رود که ماینرها چقدر انرژی مصرف کنند، مطالب زیادی نوشته شده است. اما این نیرو از کجا می‌آید؟ انرژی‌های تجدیدپذیر سازگار با محیط زیست، یا هیدروکربن‌های آلاینده مانند زغال سنگ و گاز طبیعی؟ عصر چهارشنبه در مجموعه‌ای نزدیک به اجماع ۲۰۲۳، بیت کوین داران برای بحث در مورد این سؤال گرد هم آمدند.

 

سمت هیدروکربن

این مناظره که به عنوان بخشی از مجموعه مناظره‌های Bitcoin Commons’ Nakamoto Forum Debate Series برگزار شد، به عنوان حل و فصل آن به بررسی این موضوع پرداخت که آیا هیدروکربن‌ها پایدارترین منبع انرژی برای استخراج بیت کوین هستند یا خیر.

 

استیو باربور، بنیانگذار معدن نفت و گاز Upstream Data، از این طرح حمایت کرد. جسی پلتان، یکی از بنیانگذاران شرکت معدنکاری با انرژی تجدیدپذیر HODL Ranch، مخالف آن است. باربور استدلال می‌کرد که خورشید و باد منابع تولید برق صنعتی هستند، در حالی که هیدروکربن‌ها پایدارترین مسیر برای رشد را فراهم می‌کنند، به ویژه در زمینه استخراج بیت کوین.

 

او گفت:

یکی از دلایل ارزان بودن آنها این است که این یکی از بسیاری از محصولات جانبی است که ما نمی‌توانیم از شر آن خلاص شویم.

 

باربور همچنین به غیرقابل اطمینان بودن تولید برق تجدیدپذیر و مزایای هیدروکربن‌ها در استفاده از آنها به صورت فردی برای تولید برق اشاره کرد.

 

سمت تجدیدپذیر

در مقابل، پلتان ادعا کرد که انسان‌ها به ناچار به استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر برای مقدار زیادی انرژی که ارائه می‌کنند، روی خواهند آورد.

 

او گفت:

هیدروکربن‌ها محدودیت قابل توجهی در کل مقدار انرژی موجود برای استفاده قرار می‌دهند. در نهایت، تمام انرژی نهفته زمین که هم در زمین و هم در اتمسفر ذخیره می‌شود، تنها به ۳ سال نور خورشید می‌رسد.

 

پلتان افزود که سوخت‌های فسیلی همچنان ارتباط خود را با انرژی‌های تجدیدپذیر از دست خواهند داد و ۹۰ درصد استخراج‌کنندگان بیت کوین در نهایت از منابع تجدیدپذیر تغذیه خواهند شد.

 

مخاطبان مناظره در ابتدا در مورد موضوع تقسیم شدند، به یک سوم تقریبی تقسیم شدند که آیا موافق، مخالف یا احساس بلاتکلیفی در مورد این بیانیه هستند. پس از آن، هفت رای به پلتان منتقل شد و او برنده مناظره شد.

 

شورای استخراج بیت کوین به طور دوره‌ای بزرگترین عملیات استخراج بیت کوین در سراسر جهان را بررسی می‌کند و متوجه می‌شود که بیش از نیمی از آنها در حال حاضر امکانات خود را از طریق منابع سبز تامین می‌کنند. برخی از کمپین‌های لابیستی تلاش کرده‌اند استخراج بیت کوین را به‌عنوان چیزی بسیار مضر برای محیط‌زیست نشان دهند، اما جامعه به‌طور مداوم چنین حملاتی را رد می‌کند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا