سلف کی – پلتفرمی برای داشتن حریم خصوصی بیشتر

SelfKey چیست؟

ارز دیجیتال سلف کی به دلیل سیستم بلاکچینی خود از اهمیت و کارایی بسیار زیادی در مقایسه با دیگر رمزارز های مشابه خود برخوردار است. این رمزارز یک گزینه بسیار مناسب برای حفظ هویت و حریم خصوصی افراد در سیستم‌های دیجیتال به حساب می‌آید.

از آنجایی که این رمزارز مبتنی بر تکنولوژی بلاکچین بوده، همین عامل به نوبه خود سرعت و امنیت سرمایه و داده‌های مالی کاربران را به میزان بسیار زیادی تضمین می‌کند. شرکت طراح و سازنده پلتفرم، سلف کی نام دارد و به همین دلیل هم اسم سیستم خود را بر روی این رمزارز گذاشته است.

ارز دیجیتال سلف کی یک سیستم غیرمتمرکز شناسایی افراد است که از طریق آن افراد میتوانند اطلاعات شخصی خود را به طور کامل مدیریت کنند. خدمات مالی، مبادلات، فروش توکن، ثبت پاسپورت شهروندی و از این قبیل از نمونه کاربردهای این ارز دیجیتال به شمار میروند.

ارز دیجیتال سلف کی یک سیستم مبتنی بر بلاکچین است که مدیریت هویت های دیجتالی را به کاربرانش ارائه می‌دهد. این ارز دیجیتال بستری را فراهم کرده تا افراد، صرافی‌ها و… بتونن برای مدیریت داده های هویت دیجیتال از آن استفاده کنند. سلف‌کی یک اکوسیستم هویت مستقل و غیرمتمرکز مبتنی بر بلاکچین است.

وایت پیپر SelfKey با این جمله شروع می شود: “مشکل: شما مالک هویت خود نیستید”. اکثر سیستم های هویت موجود از یک نقطه ذخیره مرکزی تشکیل شده اند. این سیستم ها با سرویس های دیگر ادغام نمی شوند و صاحب هویت را در جایگاهی از استحقاق و قدرت قرار نمی دهند. علاوه بر این، این سیستم های مرکزی دارای مسائل امنیتی بسیار جدی هستند.

سلف کی بر پایه اتریوم ساخته شده است و به افراد اجازه میدهد تا ویژگی های هویت خود را با گواهی دهندگانی مانند دفاتر اسناد رسمی و ارائه دهندگان خدمات مانند بانک ها به اشتراک بگذارند.

داده های هویت واقعی در یک پایگاه داده متمرکز یا در بلاکچین ذخیره نمی شوند، بلکه به صورت محلی در دستگاه کاربر ذخیره می شوند. کاربر به شخص ثالث اجازه دسترسی به شناسه خود را از طریق یک جفت کلید عمومی و خصوصی میدهد. علاوه بر این، SelfKey با ارائه بازاری از محصولات و خدمات، با بیش از ۱۰ بازار عمودی، از جمله شهروندی و اقامت از طریق سرمایه گذاری، ادغام شرکت، حساب های بانکی، مبادلات و فروش توکن، پلتفرم را به سطح بعدی می آورد.

کیف پول هویتی SelfKey نه تنها به کاربران اجازه می دهد تا هویت دیجیتال خود را مدیریت کنند، بلکه می توانند اتریوم و هر توکن ERC-20 دیگری را نیز مدیریت کنند. این به طور بالقوه می تواند به کاربران اجازه دهد تا فوراً وارد فروش توکن شوند و KYC و ETH خود را تنها با یک کلیک ارسال کنند.

Selfkey قبلاً یک فناوری کارآمد دارد که قبلاً KYC را برای استارت آپ های بلاکچین و فین‌تک مانند Polymath، AirSwap، Aditus، AiX تامین کرده است. علاوه بر این، بنیانگذار SelfKey، KYC-Chain مستقر در هنگ کنگ، یک پروژه در حال انجام با Standard Chartered Bank دارد.

 

اثبات فَردیت (تحقیقات بیومتریک)

 

اثبات فَردیت (تحقیقات بیومتریک) در سلف کی

یکی از عناصر مهم پروژه SelfKey این است که هویت افراد به جای یک سند دولتی، با زندگی انسانی شروع می شود. SelfKey قصد دارد برای تحقیق در مورد اثبات فردیت (POI) زمان بگذارد تا هر کسی در هر کجا بتواند وجود خود را اثبات کند.

 

کیف پول هویت SelfKey

SelfKey در حال توسعه یک کیف پول هویتی است که در آن کاربران می توانند به اسناد هویتی خود که به صورت محلی در دستگاه شخصی آنها ذخیره می شود دسترسی داشته باشند.

فقط مجوزهای دسترسی در بلاکچین ذخیره می شود. اسناد شناسایی را میتوان توسط گواهی دهنده های واجد شرایط، مانند eNotary تأیید کرد، که نشانه های کلیدی را برای ارائه این گواهی ها دریافت میکند.

این مشکل هر بار درخواست مجدد برای خدمات با مدارک شناسایی شما را حل می کند. کیف پول SelfKey Identity اصالت و اعتبار اسناد شما را تضمین میکند.

داده های شناسه در کیف پول هویتی ضد دستکاری هستند زیرا داده ها با کلید عمومی شخص رمزگذاری میشوند. فقط کلید خصوصی مربوط میتواند داده های ذخیره شده را رمزگشایی کند. کاربر میتواند یک نسخه پشتیبان از هویت خود در دستگاه دیگری یا یک راه حل پشتیبان شخصی ایجاد کند.

 

استفاده از رمزارز KEY

توکن KEY در برخی موارد به عنوان اثبات سهام عمل می کند. تأییدکنندگان باید برای دسترسی به شبکه یا اثبات هویت خود، توکن های KEY را در یک قرارداد قفل شده قرار دهند.

 

استفاده از رمزارز KEY

 

پیشینه پلتفرم سلف کی

شرکت پشت SelfKey زنجیره (KYC-chain) است. این یک شرکت موفق است که از فرآیند KYC برای جذب مشتریان جدید برای مشاغل و مؤسسات مالی مراقبت میکند و در عین حال اطمینان میدهد که آنها از استاندارد های نظارتی پیروی می کنند. ارزش اصلی این شرکت ارائه یک فرآیند KYC کارآمد و آسان است و آخرین اما نه کم اهمیت این است که به کاربران نهایی این امکان را می دهد که تنها مالک داده های هویتی خود باشند.

 

رقبای اصلی SelfKey

در اینجا سیویک رقیب شماره یک است. سیویک خیلی زودتر یک ICO را انجام داد، که به آن‌ها مزیت اولین حرکت را میدهد. سیویک در حال ساخت اکوسیستمی است که برای تسهیل دسترسی درخواستی، ایمن و کم هزینه به خدمات تأیید هویت از طریق بلاکچین طراحی شده است، به طوری که دیگر نیازی نیست هر بار بررسی های تأیید پیشینه و اطلاعات شخصی از ابتدا انجام شود.

سیویک همان اهداف اصلی SelfKey را دارد. با این حال، پس از گذشت بیش از نیم سال از ICO خود، سیویک هیچ محصول ID را تحویل نداده است، زیرا برنامه فعلی آن فقط ایمیل و شماره تلفن را تأیید میکند.

همانطور که قبلاً در بالا ذکر شد، محصول فعلی SelfKey در حال حاضر ID/KYC را برای چندین استارتاپ نیرو میدهد و با ارائه یک بازار کامل و یک کیف پول هویت شخصی یا شرکتی که قادر به مدیریت هویت دیجیتال و ارزهای دیجیتال است، خود را متمایز می‌کند. آنها قبلاً چندین مشارکت با شرکت هایی را که خدماتی را در شبکه ارائه میدهند، افشا کرده اند.

۵/۵ - (۲ امتیاز)
سرعت تراکنش - ۸
تکنولوژی - ۸
امنیت - ۱۰
ارزش سرمایه گذاری - ۸
اعتبار - ۸

۸.۴

۱۰

امتیاز ما

مرتضی علیپور

دانشجوی ارشد مدیریت سیستم های اطلاعاتی، برنامه نویس و طراح سایت - علاقمند به یادگیری مداوم در حوزه IT و تکنولوژی - محقق ارزهای دیجیتال و گاهی یک تریدر

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا