متوسط
آموزش آلت کوین هاآموزش ارز دیجیتال

ارز کوانت چیست؟ ۰ تا ۱۰۰ ارز QNT

فهرست محتوا پنهان کردن فهرست

ارز کوانت یکی از چالش برانگیزترین پروژه‌ها در سال ۲۰۲۳ است. پذیرش گسترده فناوری بلاکچین به دلیل چالش ادغام سیستم‌های قدیمی با فناوری دفتر کل توزیع شده (DLT) و مشکل قابلیت همکاری بین بلاکچین‌ها، با موانعی مواجه شده است. ارز کوانت در تلاش است تا این مشکلات را با دروازه DLT Overledger خود حل کند و قابلیت همکاری در سراسر شبکه‌های جهانی و بلاکچین‌ها را فراهم کند. ارز کوانت توکن بومی پروژه است که بر روی بلاکچین اتریوم زندگی می‌کند.

در این مقاله توضیح می‌دهیم که ارز کوانت چگونه کار می‌کند و چگونه می‌تواند نحوه حرکت داده‌ها، اطلاعات و دارایی‌ها را در اکوسیستم مالی دیجیتال تغییر دهد. رمز ارز کوانت دسترسی به خدمات و برنامه‌های مختلف را در پلتفرم Quant فراهم می‌کند. ارز کوانت (QNT) یک توکن اتریومی است که برای تقویت راه‌حل‌های نرم‌افزاری سازمانی برند Overledger شبکه کوانت که هدف آن اتصال بلاکچین‌های عمومی و شبکه‌های خصوصی است، استفاده می‌شود. Overledger طراحی شده است تا به عنوان دروازه‌ای برای هر پروژه مبتنی بر بلاکچین برای دسترسی به سایر بلاکچین‌ها عمل کند.

همان‌طور که پذیرش فناوری بلاکچین همچنان در حال رشد است، بهره‌وری بیشتر در اولویت قرار می‌گیرد. در حالی که از زمان ظهور بیت کوین، برخی ارتقاهای قابل توجه در بلاکچین انجام شده است؛ بهبود کارایی آن چیزی که باید باشد، نیست. یکی از تهدیدهای اصلی که امروزه فناوری دفتر کل توزیع شده (DLT) با آن مواجه است. فقدان قابلیت همکاری است یا بهتر است بگوییم، توانایی ارتباط زنجیره‌های بلوکی مختلف با یکدیگر. این‌جاست که شبکه ارزهای دیجیتالی کوانت وارد می‌شود.

برای این‌که در نهایت نحوه عبور داده‌ها، دارایی‌ها و اطلاعات از اکوسیستم‌های دیجیتالی را تغییر دهد، Quant Network یک راه‌حل یکپارچه برای مسائل پیرامون بلاکچین ارائه می‌کند. در این مقاله، نگاهی دقیق‌تر به سیستم نوآورانه کوانت، نحوه کارکرد آن و همچنین چگونگی خرید ارز کوانت می‌اندازیم.

ارز کوانت

 

قابلیت همکاری چیست؟

قبل از پرداختن به جزئیات شبکه کوانت، مهم است که بدانیم قابلیت همکاری چیست. این فرآیندی را توصیف می‌کند که از طریق آن می‌توان به داده‌ها و اطلاعات در زنجیره‌های مختلف بلاک دسترسی پیدا کرد. اکثر بلاکچین‌ها یکسان ساخته نمی‌شوند، بنابراین عدم سازگاری بین آن‌ها وجود دارد. به این ترتیب، به اشتراک گذاری و ترکیب منابع و داده‌های یک بلاکچین که می‌تواند به طور یکپارچه برای بلاکچین دیگری مفید باشد، دشوار است. با استفاده از مزایای چندین بلاکچین به طور همزمان، می‌توان محصولات و خدمات قدرتمندتر و متنوع‌تری ایجاد کرد.

 

ارز کوانت چیست؟

شبکه ارز کوانت یک پلتفرم بلاکچین غیرمتمرکز است که قابلیت همکاری را بدون کاهش کارایی سیستم فراهم می‌کند. شبکه Quant’s Overledger اتصال بلاکچین‌ها را به یکدیگر امکان‌پذیر می‌کند. در حال حاضر، شبکه کوانت از بیت کوین، اتریوم، استلار، ریپل، EOS، آیوتا، بلاکچین Quorum J.P. Morgan و Hyperledger Fabric پشتیبانی می‌کند.

ارزکوانت

 

چه کسی ارز کوانت (QNT) را ایجاد کرد؟

ارز کوانت توسط گیلبرت وردیان، مدیرعامل فعلی، در سال ۲۰۱۸ تاسیس شد. بودجه این پروژه از طریق عرضه اولیه کوین (ICO) تامین شد که ۱۱ میلیون دلار جمع آوری کرد. وردیان یک کهنه سرباز ۲۰ ساله در صنعت امنیت است و همچنین بنیان‌گذار استاندارد ISO TC307 بلاکچین است. ژان پل دی یونگ، معمار ارشد ارز کوانت است و کالین پترسون، مدیر ارشد فناوری. وردیان از زمان کار خود برای دولت‌های استرالیا و بریتانیا الهام گرفت که او را قادر ساخت تا چالش‌های آینده را با قابلیت همکاری ببیند و شروع به ابداع راه‌حلی کند.

 

ارز کوانت چگونه کار می‌کند؟

شبکه کوانت برای کاهش مشکلاتی که معمولا در بلاکچین‌ها در ارتباط و مقیاس‌پذیری با آن مواجه می‌شوند، ایجاد شد. این پروتکل از اتریوم به عنوان پایه خود استفاده می‌کند؛ چون امنیت و قابلیت‌های تعاملی مورد نیاز برای عملکردهای خود را ارائه می‌دهد. کوانت از طریق معماری مدولار خود که جدا از سایر دفترها عمل می‌کند، در بالای شبکه‌ها کار می‌کند. به خاطر داشته باشید که شبکه کوانت یک بلاکچین نیست. این یک اکوسیستم شبکه‌ای است که از برخی عناصر کلیدی استفاده می‌کند.

ارز کوانت یک راه حل plug-and-play است که بلاکچین‌های مختلف و نرم افزارهای سازمانی را بدون نیاز به زیرساخت‌های جدید به هم متصل می‌کند. بلاکچین‌های مختلف با استفاده از فناوری دفتر کل توزیع شده (DLT) و رابط های برنامه نویسی متقاضی (API) در دروازه Overledger API با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند.

ارز کوانت شکلی از ارز دیجیتال بومی شبکه کوانت است و همچنین یک کوین سازگار با ERC20 است (به این دلیل که کوانت در شبکه اتریوم وجود دارد). ارز کوانت معمولا یک توکن ابزاری در نظر گرفته می‌شود؛ چون پرداخت برای برنامه‌ها و خدمات در ارز کوانت استفاده می‌شود و می‌توان از آن برای سهام‌داری، نگهداری و پرداخت هزینه‌های مجوز استفاده کرد.

ارزQNT

 

چرا ارز کوانت ارزش دارد؟

ارز کوانت یک سیستم عامل منحصر به فرد است که زنجیره‌های بلوکی را برای قابلیت همکاری به یکدیگر پیوند می‌دهد. اگرچه قابلیت همکاری یکی از کلید واژه‌های کنونی دنیای رمزارز است؛ اما ارز کوانت می‌تواند در این زمینه رهبر بازار باشد. اگر نوآوری‌های آن‌ها مرتبط، به موقع و موفق باشد. برخی از سرمایه‌گذاران ارز کوانت، پذیرش گسترده فناوری‌های بلاکچین را پیش‌بینی می‌کنند و شرط می‌بندند که کوانت پلتفرم مورد استفاده برای وادار کردن آن‌ها به کار به هم وابسته باشد.

ارز کوانت همچنین در حال ایجاد شراکت با بانک‌های مرکزی مثل فدرال رزرو ایالات متحده، بانک مرکزی اروپا، بانک تسویه حساب‌های بین‌المللی و نهادهای نظارتی مالی مثل اداره رفتار مالی است؛ به این امید که ارز کوانت نقشی پیشرو در بازنگری کلی سیستم‌های مالی جهانی ایفا کند.

 

قیمت ارز کوانت (QNT)

در حالی که برخی از تحلیل‌گران افزایش قیمت و حجم کوانت را در آینده پیش بینی می‌کنند، ارز کوانت بسیار پایین‌تر از بالاترین قیمت تاریخی خود یعنی ۴۲۸.۳۸ دلار با ارزش ۱۱۱ دلار تا ۸ مارس ۲۰۲۲ باقی مانده است. ارزش فعلی بازار ارز کوانت ۱.۳ میلیارد دلار است، با ۱۲.۱ میلیون کوین در گردش، در مقابل عرضه کل ۱۴.۶ میلیون ارز کوانت. قیمت ارز کوانت در ابتدای سال ۲۰۲۳ حدود ۱۱۰ دلار است. این یعنی ۷۵ درصد از سقف قیمتی خودش فاصله دارد.

ارز QNT

 

شبکه Overledger

Overledger با الهام از معماری شبکه ارتباطی TCP/IP، پیوند گمشده بین دفتر کل داخلی و شبکه‌های خارجی را فراهم می‌کند. با استفاده از فناوری Overledger، کسب‌وکارها اکنون می‌توانند به مجموعه‌ای از ویژگی‌ها در چندین بلاکچین به طور همزمان دسترسی داشته باشند که پلتفرم امکان دسترسی به آن‌ها را فراهم می‌کند. از پروتکل Overledger DLT Gateway برای انجام وظایف بین مبادلات بلاکچین استفاده می‌کند.

سیستم عامل آن، Overledger OS، یک سیستم عامل بلاکچین «غیرمتمرکز» است که به سیستم اجازه می‌دهد تا داده‌ها را روی چندین بلاکچین به طور همزمان اجرا و ذخیره کند. علاوه بر این، قابلیت همکاری فقط به انتقال ارزش بین شبکه‌های بلاکچین محدود نمی‌شود. همچنین نیاز به انتقال پیام یا ذخیره تراکنش وجود دارد. به همین دلیل است که توسعه دهندگان تصمیم گرفته‌اند، شبکه را در لایه‌های مجزا سازماندهی کنند که هر کدام وظایف جداگانه‌ای را انجام می‌دهند.

لایه تراکنش: با استفاده از فناوری دفتر کل، این لایه ذخیره تراکنش را مدیریت می‌کند. عملیات‌های مرتبط با هم لایه‌بندی می‌شوند و در سراسر بلاکچین تایید می‌شوند و پس از تایید اعتبار نمی‌توانند باطل شوند.

لایه پیام رسانی: این لایه با انتقال داده و اطلاعات سروکار دارد. لایه پیام شامل داده‌های قرارداد هوشمند، داده‌های تراکنش و ابرداده است. این برای تفسیر و ترجمه پیام‌ها به زبان‌های مختلف برای درک سایر بلاکچین‌ها عالی است.

لایه فیلتر و مرتب سازی: مشابه مدیریت پیام، ویژگی اضافه شده این لایه شامل فیلتر کردن جستجوها در نتایج خاص است. از آن‌جایی که این تنها لایه‌ای است که تاریخچه پیام‌ها را در بر می‌گیرد، مسئولیت اعتبارسنجی پیام‌های خارج از زنجیره را در صورت لزوم بر عهده دارد.

لایه برنامه: پیام‌های معتبری که حاوی فرمت و امضای مورد نیاز هستند، می‌توانند وضعیت‌های برنامه مربوطه را در این لایه به‌روزرسانی کنند. این برنامه‌ها می‌توانند پیام‌های مرتبط با برنامه‌های دیگر را با استفاده از «اشاره‌گرهای هش» به اشتراک بگذارند یا به آن‌ها ارجاع دهند.

 

بازار شبکه Overledger

بازار شبکه Overledger به کاربران اجازه می‌دهد تا اپلیکیشن‌ها و داده‌های خود را که از طریق خزانه‌داری اجرا می‌شوند، خریداری و بفروشند. این نام دیگر قراردادهای هوشمندی است که بر روی اتریوم اجرا می‌شوند. کارمزد اندکی که از خزانه گرفته می‌شود، سپس به شبکه کوانت واریز می‌شود. مجوزها با فیات با استفاده از خزانه پرداخت می‌شوند که می‌توان از آن برای خرید ارز کوانت که در طول مدت از پیش تعیین شده مجوز در خزانه قفل شده‌اند، استفاده کرد.

ارز Quant

 

برنامه‌های چند زنجیره‌ای (mApps)

مشابه برنامه‌های غیرمتمرکز (DApps) که بر روی بلاکچین اتریوم اجرا می‌شوند، mApps برنامه‌هایی هستند که به DApp ها اجازه می‌دهند در بسیاری از بلاکچین‌های مختلف کار کنند. وقتی توسعه‌دهندگان از این نوع برنامه‌ها استفاده می‌کنند، هیچ محدودیتی وجود ندارد؛ چون آن‌ها می‌توانند از مزایایی استفاده کنند که تنها با شبکه‌های متنوع یکپارچه امکان‌پذیر است.

برای مثال، توسعه‌دهندگان می‌توانند داده‌ها را از یک بلاکچین به دست آورند و بخشی از اجماع یک بلاکچین باشند. برنامه‌ها از قراردادهای پیمانی تشکیل شده‌اند که فقط برنامه‌هایی هستند که چندین قرارداد هوشمند را روی بلاکچین‌های مختلف اجرا می‌کنند.

 

چه چیزی ارز کوانت را منحصر به فرد می‌کند؟

برخلاف بلاکچین‌هایی مثل بیت‌کوین که بر ارائه راهی برای انتقال ارزش تمرکز دارند، شبکه کوانت طیف وسیع‌تری از خدمات را ارائه می‌دهد. این به این دلیل است که بر روی بلاکچین اتریوم ساخته شده است که از بسیاری از عملکردها، از جمله یکپارچه سازی قرارداد هوشمند، تامین مالی غیرمتمرکز (DeFi) و صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX) پشتیبانی می‌کند. برخی از ویژگی‌هایی که به شبکه کوانت مزیت رقابتی می‌بخشد عبارتند از: سیستم عامل Overledger – بازار Overledger – فروشگاه اپلیکیشن کوانت – ادغام نقشه‌ها.

 

مزایای ارز کوانت چیست؟

قابلیت همکاری بین بلاکچین‌ها از طریق Quant’s Overledger DLT Gateway امکان تراکنش روان‌تر داده‌ها، قراردادهای هوشمند و سایر برنامه‌ها را فراهم می‌کند. این راه حل‌های DLT می‌توانند به راحتی با سیستم‌های موجود ادغام شوند و به لطف API استاندارد ارز کوانت، توسعه دهندگان نیازی به اجرای گره خود ندارند. آن‌ها می‌توانند به طور مستقیم با بلاکچین مورد نظر خود تعامل داشته باشند.

یکی از ویژگی‌های بارز استفاده از دروازه، توانایی نوشتن قراردادهای هوشمند در هر زبان برنامه نویسی است. علاوه بر این، ارز کوانت را می‌توان بدون دانش قبلی از برنامه نویسی یا رمزنگاری نصب کرد، که آن را برای طیف گسترده‌ای از کاربران جذاب می‌کند. مزیت دیگری که باید در نظر گرفت این است که ارز کوانت نمی‌تواند فورک شود، بنابراین هیچ تهدیدی برای از دست دادن ارتباط بین چندین دفتر وجود ندارد. این به شبکه یک لایه حفاظتی اضافی در برابر نقض امنیت می‌دهد.

ارزQuant

 

توکنومیکس ارز کوانت

ارز کوانت ارز رمزنگاری شده بومی شبکه کوانت است و برای تسهیل راه‌حل‌های بلاکچین قابل همکاری در پلتفرم Overledger استفاده می‌شود. ارز کوانت دارای حداکثر عرضه تقریبا ۱۴.۶ میلیون توکن با ارزش بازار ۱.۹ میلیارد دلار است. عرضه در گردش در حال حاضر تقریبا ۱۲.۰۷ میلیون نفر تعیین شده است.

 

کیف پول ارز کوانت

می‌توانید دارایی‌های ارز کوانت خود را در کیف پول سخت افزاری لجر که از ایمن‌ترین کیف پول‌های ارز دیجیتال محسوب می‌شود، نگهداری کرد. برخلاف کیف پول‌های آنلاین که داده‌های شما در برابر هک آسیب‌پذیر هستند، این نوع ذخیره‌سازی سرد یک لایه امنیتی اضافی ارائه می‌کند. کیف پول‌های دیگری که از ارز کوانت پشتیبانی می‌کنند می‌توان به Guarda و Atomic Wallet اشاره کرد.

 

استیک کردن ارز کوانت

رمز ارز QNT را می‌توان برای کسب جوایز و مزایا در شبکه کوانت استیک کرد. اپراتورهای Overledger Gateway می‌توانند ارز کوانت را با خزانه پلتفرم شریک کنند تا در تراکنش‌ها اولویت داشته باشند. بسته به جایی که سهام دارید، می‌توانید تا ۴٪ APY کسب کنید. در حال حاضر، می‌توانید ارز کوانت را در دو صرافی AAX و بایننس استیک کرد.

ارز کو انت

 

نحوه خرید رمز ارز کوانت

برای خرید مقداری ارز کوانت، باید برای یک حساب کاربری در صرافی که جفت‌های معاملاتی ارز کوانت را ارائه می‌دهد، ثبت نام کنید. برخی از صرافی‌هایی که ارز کوانت را لیست کرده‌اند و شما می‌توانید آن‌ها را خریداری کنید، عبارتند از: بایننس، بینگ ایکس، کوکوین و…

 

آینده ارز کوانت

با نزدیک‌تر شدن جهان به عصر دیجیتالی، استفاده از فناوری بلاکچین رونق خواهد گرفت. این امر به ویژه برای دولت‌هایی که شروع به انتشار ارزهای دیجیتال فیات می‌کنند تا جایگزین اقتصاد فعلی ما شوند، صادق است. هنگامی که این مورد محقق شود، موارد استفاده بیشتری از پل زدن شبکه وجود خواهد داشت که نیاز به پیوند به بلاکچین‌های مختلف دارد.

تیم ارز کوانت می‌خواهند آینده‌ای را بر اساس مفهومی به نام «اینترنت امن» ایجاد کند. این مفهوم جدیدی نیست موضوع مربوط به قابلیت همکاری برای مدت طولانی در هر صنعتی وجود داشته است. اکنون، با توانایی ادغام شبکه‌ها و کسب ارزش از اکوسیستم‌های متعدد با استفاده از فناوری‌هایی مثل ارز کوانت، ممکن است آینده بلاکچین را زودتر ببینیم.

 

کلام آخر ارز کوانت

دفتر کل توزیع شده، ستون فقرات فناوری بلاکچین، همیشه در حال ظهور است. این دفتر کل داده‌ها را در شبکه‌ای از گره‌های غیرمتمرکز ذخیره می‌کند. آن‌ها یک نوآوری دیجیتالی هستند که برخی آن را آماده مختل کردن تراکنش‌های مالی در سطح جهانی می‌دانند. با این حال، پذیرش گسترده فناوری‌های بلاکچین توسط بانک‌های مرکزی و موسسات مالی جهانی مستلزم غلبه بر چالش‌های متعدد ادغام فناوری‌های قدیمی با دفتر کل توزیع‌شده جدید است.

سیستم عامل Quant’s Overledger، بلاکچین‌های مجزا را به هم متصل می‌کند و این فناوری می‌تواند منادی چرخشی به سوی پذیرش انبوه بلاکچین باشد. آینده ارز کوانت به تصمیمات بانک‌ها و موسسات مالی در مورد استفاده از بلاکچین و محیط قانونی و نظارتی بستگی دارد. اگر زمانی‌که دولت‌ها شروع به تولید ارزهای فیات دیجیتالی کنند که نیاز به ادغام بلاکچین دارند، نقش کوانت قابل توجه خواهد بود و ارزش کریپتو منعکس کننده فناوری تسهیل کننده است. برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت quant.network مراجعه کنید.

ارزکوانت

 

سوالات متداول ارز کوانت

آیا ارز QNT سرمایه گذاری خوبی است؟

خالص پیش‌بینی قیمت چشم‌اندازی صعودی در مورد قیمت‌های آتی ارز کوانت دارد. پیش‌بینی قیمت ارز کوانت آن برای سال ۲۰۲۳ روی ۲۱۸.۴۹ دلار است که میانگین قیمت ۲۸۸.۹۶ دلار در سال ۲۰۲۴ و حداکثر ۴۷۶.۷۵ دلار در سال ۲۰۲۵ را پیش‌بینی می‌کند.

چند ارز QNT از عرضه کل هنوز باقی مانده است؟

در حال حاضر ۱۲,۰۷۲,۷۳۸ کوانت کوانت از حداکثر عرضه ۱۴,۶۱۲,۴۹۳ در گردش است.

آیا ارز QNT می‌تواند به ۵۰۰۰ برسد؟

تا سال ۲۰۳۰، آن‌ها نشان می‌دهند که قیمت ارز کوانت به احتمال زیاد بین ۷۷۰۰ تا ۹۸۰۰ دلار در نوسان خواهد بود. ارز Quant در مقطعی بین سال‌های ۲۰۲۵ تا ۲۰۳۰ به بالای ۵۰۰۰ دلار می‌رسد. سرمایه‌گذاری دارایی‌های کریپتو در برخی از کشورهای اتحادیه اروپا بسیار نوسان و غیرقابل تنظیم است. بدون حمایت از مصرف کننده ممکن است، مالیات بر سود اعمال شود.

چرا تعداد ارز QNT کم است؟

ارز کوانت به دلیل مشکلات بی‌شماری ارزان است که یکی از مهم‌ترین آن‌ها این واقعیت است که تقاضای آن نسبتا کم است، بازار کلی در روند نزولی قرار دارد و به دلیل این‌که یک توکن نسبتا جدید است که هنوز در حال کشف قیمت است.

آیا ارز QNT می‌تواند شکست بخورد؟

صندوق‌های کوانت ممکن است با شکست مواجه شوند. زیرا عمدتا بر اساس رویدادهای تاریخی هستند و گذشته همیشه در آینده تکرار نمی‌شود. در حالی که یک تیم قوی کوانت به طور مداوم جنبه‌های جدیدی را به مدل‌ها اضافه می‌کند تا رویدادهای آینده را پیش‌بینی کند، پیش‌بینی هر بار آینده غیرممکن است.

ارز QNT برای چه مواردی استفاده خواهد شد؟

ارز کوانت یک توکن اتریوم است که برای تقویت راه‌حل‌های نرم‌افزاری سازمانی برند Overledger شبکه کوانت که هدف آن اتصال بلاکچین‌های عمومی و شبکه‌های خصوصی است، استفاده می‌شود. Overledger طراحی شده است تا به عنوان دروازه ای برای هر پروژه مبتنی بر بلاکچین برای دسترسی به سایر بلاکچین‌ها عمل کند.

آیا کوانت می‌تواند از بیت کوین پیشی بگیرد؟

ارز کوانت ۲/۳ عرضه بیت کوین را دارد و برخلاف بسیاری از توکن‌های دیگر (حتی از جمله بیت کوین، تا زمانی که به ۲۱ میلیون در گردش برسد)، دیگر هیچ توکنی ساخته نخواهد شد، با عرضه ۱۴,۶۱۲,۴۹۳ ثابت شده است.

چرا در ارز QNT سرمایه گذاری کنیم؟

اکوسیستم ارز QNT مشکل قابلیت همکاری را حل می‌کند. این یک پروژه مهم در صنعت بلاکچین و فراتر از آن است. از آن‌جایی که شبکه ارزشمند است، توکن نیز ارزشمند است، به این معنی که در آینده می‌تواند عملکرد بهتری داشته باشد.

ارز QNT چه مشکلی را حل می‌کند؟

هدف شبکه کوانت حل مسائل مربوط به قابلیت همکاری بلاکچین با استفاده از Overledger، یک دروازه رابط برنامه نویسی کاربردی (API) است که از چندین دفتر کل توزیع شده پشتیبانی می‌کند. API وسیله‌ای برای ارتباط بین دو یا چند برنامه کامپیوتری است.

چه کسانی بر روی ارز کوانت سرمایه گذاری کرده‌اند؟

ارز کوانت ۳ سرمایه گذار از جمله آلفا، سیگما کپیتال و کرنکس کپ دارد.

 

۵/۵ - (۱ امتیاز)

مهرداد کلهری

فارغ التحصیل رشته علوم ارتباطات، گرایش روزنامه نگاری از سال 2019 با کریپتوکارنسی آشنا شد. وی تولید محتوای متنی مبتنی بر سئو، خبرنویسی و محتوای صوتی تصویری را انجام می‌دهد و به ترید، تحلیل تکنیکال و فاندامنتال در بازار ارزهای دیجیتال مسلط است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

4 × یک =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا