متوسط

وایت لیست NFT چیست؟ بررسی نحوه وایت لیست شدن

عرضه اولیه NFT

وایت لیست NFT یکی از روش‌هایی است که تمامی سرمایه‌گذاران در بازار ارز‌های دیجیتال و بازار NFT ها به دنبال آن هستند، یکی از راه‌های سرمایه‌گذاری و کسب سود در بازار ارز‌های دیجیتال خرید NFT ها و فروش آن در زمان مناسب است، همه‌ی ما در تمام بازار‌های مالی علی الخصوص بازار ارز‌های دیجیتال به دنبال خرید در قیمت پایین و فروش در قیمت بالا هستیم. در بازار NFT ها خرید NFT های محبوب و با کیفیت که دارای تیم و پشتیبانی قابل اعتماد و بزرگی هستند همیشه مد نظر سرمایه‌گذاران این بازار بوده است.

خرید، مبادلات بالا و درخواست خرید زیاد در یک NFT باعث بالا رفتن کارمزد‌ها و هزینه‌های معامله حول آن NFT خواهد شد، پس هر چه در زمان سریع‌تر و زود‌تر از باقی سرمایه‌گذاران بتوانید آن اثر را خریداری کنید هزینه‌های کمتری پرداخت کرده‌اید و آن اثر را با قیمت کمتری خریداری کرده‌اید. در ادامه این مقاله به بررسی موارد کامل حول وایت لیست NFT ها می‌پردازیم پس تا پایاان این مقاله جذاب همراه ما باشید.

 

وایت لیست NFT چیست؟

وایت لیست NFT یا لیست سفید را می‌توان به عنوان لیستی از افراد دانست که دارای شرایط خاصی هستند و بسیار زود‌تر از عموم مردم می‌توانند به خرید از یک مجموعه NFT اقدام کنند، همیشه در اکثر پروژه‌های NFT رونمایی و عرضه این آثار در یک روز خاص انجام خواهد شد که از پیش توسط تیم ارائه کننده اعلام شده است.

زمانی که شما بتوانید این آثار را زودتر از زمان از پیش تعیین شده خریداری کنید، از قیمت‌های ثانویه این آثار که بسیار بالاتر از قیمت اولیه است در امان خواهید بود و حتی می‌توانید از فروش اثری که در پیش فروش خریداری کرده‌اید سود قابل توجهی کسب کنید و هزینه‌های جانبی بسیار کمتری برای معامله آن اثر پرداخت کنید.

زمانی که شما در وایت لیست NFT قرار داشته باشید از مزایایی که در بالا به آن اشاره کردیم برخوردار خواهید بود اما باید بدانید دسترسی به این مزیت برای تمامی افراد امکان‌پذیر نیست پس در ادامه به بررسی بیشتر جزئیات این مسئله می‌پردازیم. برای آشنایی بیشتر با این بازار جذاب پیشنهاد می‌شود از مقاله NFT چیست؟ بازدید نمائید.

 

دلیل استفاده از وایت لیست NFT

در بالا به شرح وایت لیست NFT ها پرداختیم، این نحوه فروش و عرضه در بازار NFT‌ها ناگهان وارد این بازار نشد و با اینکه این روش فروش همه‌ مشکلات در عرضه را حل نکرده است اما روند فروش و عرضه را بسیار روان‌تر و قابل قبول‌تر کرده است.

در بازارهایی همانند Opensea.io زمانی که درخواست برای یک اثر زیاد میشود باید فی بالایی برای شبکه بپردازید، وایت لیست از این مسئله تا حدی جلوگیری میکند و در رفع بسیاری از مشکلات تاثیر گذار است. در ادامه این مقاله به مجموعه‌ دلایلی که باعث به وجود آمدن این روند در فروش و عرضه NFT ها شده است می‌پردازیم.

وایت لیست

 

جلوگیری از رقابت شدیدتر

همانطور که متوجه هستید NFT ها آثار خاصی هستند که هر کدام دارای ویژگی‌های خاص و منحصر به فرد خود می‌باشند، این ویژگی می‌تواند به نوع اثر، رنگ، طرح، نواخت و هر چیز دیگری مربوط شود. خود این مسئله باعث رقابت بیشتر بین تمامی افراد و سرمایه‌گذاران برای خرید NFT ها شود.

هر ارز دیجیتال و مجموعه NFT برای پیشرفت و پیشروی در بازار نیازمند جامعه‌ای متحد و همسو است، رقابت بیش از حد برای خرید یک اثر در جامعه NFT باعث دور شدن سرمایه‌گذاران و اهدافشان از یکدیگر خواهد شد که بر پروژه تاثیر‌گذار است. به همین دلیل برای جلوگیری از اینگونه موارد وایت لیست میتواند گزینه بسیار خوبی باشد.

 

پاداش حامیان اولیه

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم جامعه یکی از مهم‌ترین مباحث در ارز‌های دیجیتال و NFT ها می‌باشد، در اوایل راه‌اندازی یک پروژه NFT، برای شناساندن آن پروژه و مطرح‌کردن آن به بازار نیاز به تبلیغات بسیار، تلاش زیاد و معرفی‌های گسترده ای است که باعث پیشرفت آن پروژه خواهد شد.

در این بین افرادی هستند که در ابتدا پروژه را باور کرده‌اند و بر اساس اهداف آن پروژه تلاش کرده‌اند و در زمان خرید این آثار که تلاش بسیاری برای آن کرده‌اند باید رقابت شدیدی کنند و گاهی اوقات توانایی خرید را نخواهند داشت.

وایت لیست NFT فضایی را به وجود خواهد آورد که اعضای وفادار و ابتدایی جامعه به نحوی به حق خود برسند و از پروژه دلزده نشوند، خود این مسئله باعث ادامه تلاش افراد برای پیشرفت پروژه نیز خواهد شد.

 

جلوگیری از فی شبکه بالا

هر زمان که تراکنش‌های یک شبکه بالا برود فی تراکنش برای آن شبکه افزایش پیدا می‌کند و این مسئله برای NFT ها نیز صدق می‌کند، زمانی که یک لیست کامل از NFT ها در حال لیست شدن است این مسئله باعث افزایش تراکنش شبکه و بالا رفتن فی می‌شود و سرمایه گذاران برای به دست آوردن آن اثر فی های بالاتری مد نظر قرار می‌دهند تا بتوانند آن اثر را با ارجعیت بالاتری در شبکه خریداری کنند.

به این مسئله جنگ فی یا Gas War می‌گویند که خود این موضوع باعث به وجود آمدن ناعدالتی نیز خواهد شد، در وایت لیست، کاربران قادر به انجام تراکنش و خرید اثر مورد نظر با کمترین فی تراکنش هستند که باعث به وجود آمدن فضایی عادلانه‌تر و منطقی‌تر خواهد شد.

 

جلوگیری از حساب های جعلی

در بسیاری از موارد، افرادی وجود دارند که قصد تخریب و از بین بردن یک پروژه NFT خاص را دارند و یا از پیشرفت آن پروژه در ابتدای راه متضرر خواهند شد به همین دلیل کیف پول های جعلی درست می‌کنند و روش های مخربی در پیش می‌گیرند تا به اهداف مورد نظر خود برسند.

یکی از مزایای وایت لیست NFT این است که افرادی که در وایت لیست قرار داده شده‌اند دارای حسن نیت در مورد پروژه هستند و نیت خرابکاری و تخریب آن پروژه را ندارند زیرا حسن نیت آنها از جهات مختلفی مورد بررسی قرار گرفته است.

وایت لیست

 

نحوه کار وایت لیست NFT

نحوه کار به این شکل است که توسعه‌دهندگان و مسئولین پروژه‌ها به جمع‌آوری اطلاعات کاملی از کیف پول‌هایی که می‌خواهند در وایت لیست حضور داشته باشند می‌پردازند تا نسبت به تراکنش‌ها و اینگونه موارد به بررسی اطلاعات و اعتبار آن کیف پول بپردازند.

این روش همان طور که در بالا به آن اشاره کردیم از دخالت کاربران جعلی که قصد اعمال روش‌های مخرب در پروژه را دارند جلوگیری می‌کند، پس از این گونه بررسی‌ها و در صورت مورد تائید بودن، یک لیست کامل از آدرس‌های کیف پول‌ها تهیه می‌شود و در زمان مشخصی اجازه‌ی اتصال کیف پول‌ها برای خرید NFT قبل از ارائه همگانی به آن کاربر داده می‌شود تا زود‌تر از باقی سرمایه‌گذاران بتوانند اقدام به خرید کنند.

گران‌ترین NFT هایی که تا به حال فروخته شده است از جذاب‌ترین مقاله‌های وبسایت ما در زمینه NFT ها است که پیشنهاد می‌شود از آن بازدید نمائید.

 

قرار گرفتن در وایت لیست NFT

همانطور که متوجه هستید شما پاداش تلاش خود را خواهید گرفت، اول از همه شما باید پروژه ای را انتخاب کنید که کیفیت بالا و پتانسیل رشد را داشته باشد، پس از آن نسبت به تعامل مشخص و مداوم با توسعه‌دهندگان اقدام کنید و پیشنهاداتی را ارائه کنید.

همچنین در مدیریت و تبلیغ آن پروژه سهیم باشید و در جهت اهداف پروژه حرکت کنید، این تلاش شما مشخصا در مسیر پیشرفت پروژه تاثیر خواهد گذاشت و برای توسعه‌دهندگان نیز قابل مشاهده خواهد بود. در صورت تداوم این تلاش و کارکرد‌ها، شما می‌توانید یک از کاندید‌های قاطع برای وایت لیست NFT آن پروژه باشید.

در پروژه‌های مشهور همیشه تقاضا کنندگان بیشتری وجود دارد پس نیاز به تلاش بیشتر برای بودن در وایت لیست آن پروژه مسلم است. هر چه شما بهتر در مرکز پروژه و هم مسیر با اهداف آن پروژه باشید و برای دیده شدن بیشتر تلاش کنید احتمال وایت لیست شدن شما بیشتر است.

در صورتی که انتخاب درستی کرده باشید و در وایت لیست قرار بگیرید شما می‌توانید یک اثر خاص را با قیمت بسیار پایین‌تر از زمان ارائه عمومی خریداری کنید و با سود قابل توجهی مواجه شوید. پس تلاش کردن برای قرار گفتن در وایت لیست ارزشش را دارد.

 

جمع‌بندی

وایت لیست شدن در یک پروژه می‌تواند یه اتفاق بسیار خوشایند برای هر سرمایه‌گذار و کاربر در دنیای NFT ها باشد، شما با لیست شدن در وایت لیست می‌توانید با فی کمتر و آرامش بیشتری به خرید اثر مورد نظر بپردازید و مبلغ قابل توجه کمتری را برای تهیه اثر مورد نظر خود پرداخت کنید.

اگر در مسیر سرمایه‌گذاری در NFT ها جدی هستید راهی بهتر از قرار‌گرفتن در وایت لیست برای به حداکثر رساندن سود وجود ندارد و شما می‌تواند با استراتژی مناسب و تلاش در این مسیر به کسب سود بپردازید. در بالا بهد بررسی وایت لیست NFT و جزئیات مربوط به آن پرداختیم، امیدواریم با مقاله بالا، ابهامات و سوالاتی که در این زمینه برای شما ایجاد شده بود برطرف شده باشد.

۵/۵ - (۳ امتیاز)

علی کریمی

من عاشق تحقیق و کاوش در این دنیای بی پایان بودم و در مورد همه موضوعات تحقیق میکردم تا اینکه در سال 2019 با دنیای کریپتو آشنا شدم و به شدت به بلاکچین و دنیای ارز های دیجیتال علاقمند شدم. کریپتو هم عین انسان ها برام جذابه چون هر دو غیرقابل پیش بینی و بی انتها هستند، به همین دلیل به دنیای رمز ارزها به اندازه دنیای روانشناسی علاقمندم. باور من اینه زمانی که انسان ها قدرت کلمات رو درک کردند، متوجه شدند که گلوله ها به اندازه کلمات کشنده نیستند.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا