آموزش آلت کوین‌ها

ارز متیک، توکن شبکه Polygon + استیک ارز MATIC

ارز MATIC

ارز متیک، توکن بومی پالیگان است. این توکن ERC-20 در بلاکچین اتریوم ساخته شده است. مدیریت و حاکمیت پلتفرم پالیگان تماماً با استفاده از این توکن انجام می‌پذیرد. به علاوه، کاربران کارمزد تراکنش‌های پلتفرم را نیز با این توکن پرداخت می‌کنند. توکن متیک به صورت ماهانه عرضه می‌شود و در حال حاضر ۷,۴۴۱,۴۹۹,۱۲۷ کوین در گردش است و این در حالی است که حداکثر منبع عرضه شده ۱۰ میلیارد می‌باشد. 

 

ارز متیک

 

نماد اختصاری MATIC
منبع کل عرضه شده ۱۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ کوین
قیمت در زمان نگارش ۰.۹۱۴۶۱۵ دلار
تعداد کوین در حال گردش ۷,۴۴۱,۴۹۹,۱۲۷ کوین
حجم معاملات در ۲۴ ساعت گذشته ۴۱۳,۸۳۴,۵۰۴ دلار آمریکا
نحوه رشد کوین در ۲۴ ساعت گذشته ۲.۲۴ درصد صعودی
بالاترین قیمت در ۲۴ ساعت گذشته ۰.۹۲۹۲ دلار آمریکا
پایین‌ترین قیمت در ۲۴ ساعت گذشته ۰.۸۷۵ دلار آمریکا
رتبه کوین‌مارکت‌کپ #۱۲

 

قیمت ارز MATIC

ارزهای دیجیتال به دلیل کنترل نشدن توسط ارگان خاصی، همیشه دارای نوسانات بسیاری هستند. قیمت ارز متیک در زمان نگارش این مقاله ۰.۹۱۴۶۱۵ دلار آمریکا است، اما برای اطلاع از قیمت روز و لحظه‌ای این توکن حنماً به صفحه کوین‌های ما “ارز Polygon” مراجعه نمایید.

 

قیمت ارز MATIC

 

چگونه ارز متیک را خریداری کنیم؟

ارز بومی پلتفرم پالیگان در برخی از صرافی‌ها قابل خرید می‌باشد. ارز متیک را درست همانند سایر ارزهای رمزنگاری شده می‌توان در صرافی‌هایی همچون کوین‌بیس و یا جمینی خریداری کرد. در صورتی هم که حسابی ندارید باید ثبت‌نام و احراز هویت خود را انجام دهید. پس از انجام این فرایند امکان خرید ارز با استفاده از انتقال بانکی و یا کارت اعتباری وجود خواهد داشت.

همچنین ارز MATIC را می‌توان با استفاده از دلار آمریکا و یا سایر ارزهای فیات در صرافی‌هایی همچون کوین‌بیس، کراکن و جمینی خریداری کرد. برخی از این صرافی‌ها هم امکان استیک کردن را به کاربران خود می‌دهند تا افراد به سود برسند.

 

چگونه ارز متیک را خریداری کنیم

 

خرید ارز کاملاً به کیف‌پول انتخابی کاربران مرتبط است که بتوانند آن را به طور مستقیم از طریق فیات on-ramp خریداری کنند و یا ارز دیگری را تهیه کنند و آن را با پرداخت کارمزد و سواپ به MATIC تبدیل کنند. اینکه افراد از چه طریقی اقدام به خرید توکن بومی پلتفرم پالیگان کنند کاملاً به خود آنها برمی‌گردد. حتی ممکن است تا کاربران به استفاده از خود پالیگان تمایل داشته باشند. Polygon Bridge در این صورت، می‌بایست برای برداشت و سپرده‌گذاری به صفحه مراجعه نمایند و کیف‌پول مورد نظر را متصل کنند.

 

پلتفرم پالیگان

پلتفرم پالیگان در ابتدا در بلاکچین اتریوم فعالیت داشت که ۲ سال پس از انتشار آن به شبکه خود منتقل شد. این پلتفرم با استفاده از توکن بومی خود، ارز متیک، حاکمیت پلتفرم را پیش می‌برد و مقیاس‌پذیری بیشتری را نیز ارائه می‌کند. همچنین امکان استیک کردن هم در این شبکه وجود دارد که افراد با قفل کردن دارایی MATIC خود می‌توانند سود دریافت کنند که همین سود هم به صورت ارز متیک ارائه می‌شود. 

 

پلتفرم پالیگان

 

در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر و تکمیلی در رابطه با خود پلتفرم حتماً به مقاله “پلتفرم پالیگان” مراجعه نمایید.

 

صرافی برای خرید ارز متیک

هدف پلتفرم پالیگان شبیه‌سازی ارزهای دیجیتال و حل مشکلات بلاکچین‌های دیگر است. به منظور رسیدن به این هدف هم از چهارچوب Plasma و مکانیسم اثبات کار (proof-of-stake) بهره می‌گیرد. در این بخش چند صرافی که خرید ارز متیک را ارائه می‌دهند با شما به اشتراک می‌گذاریم، اما اینکه کدام یک بهتر است را خود شما باید با توجه به شرایط خود بررسی کنید:

 

صرافی برای خرید ارز متیک

 

 • بایننس: یکی از بزرگترین صرافی‌ها است که از نقدینگی بالایی هم برخوردار است که به تکمیل سریع تراکنش‌ها هم کمک می‌کند.
 • Coinbase: این صرافی نیز از جمله صرافی‌های بزرگ جهان است که نقدینگی بالایی را در اختیار کاربران خود در بیش از ۱۰۰ کشور قرار می‌دهد.
 • کوکوین: صرافی مشهور این صنعت است که در رابطه با کارمزدها و هزینه‌های معاملات بسیار رقابتی عمل می‌کند.
 • Huobi: حجم معاملات این صرافی هم همانند موارد پیشین بالا است و طبق آمار و ارقام، یک تریلیون دلار ثبت شده است.
 • کراکن: امکان ترید بیش از ۱۰۰ کوین با نقدینگی بالا در این صرافی وجود دارد.
 • Uphold: سالهای زیادی است که این صرافی در این صنعت فعالیت می‌کند. رابط کاربری آسان Uphold نیز میان کاربران حوزه کریپتو بسیار زبان زد است.
 • Bitstamp: صزافی Bitstamp با بیش از ۴ میلیون کاربر در سراسر دنیا توانسته تا تعداد ارزهای دیجیتال متعدد بسیاری را ارائه دهد.

 

کیف پول برای نگهداری ارز MATIC

وَلِت‌های بسیاری برای نگهداری توکن بومی پالیگان وجود دارد که هر کدام بدون شک دارای مزایا و معایبی خواهد بود. بررسی اینکه چه کیف‌پولی برای ذخیره دارایی‌ها آن هم به صورت ایمن مناسب است، کاملا به بودجه، نیاز و سلیقه کاربر بستگی دارد. کیف‌پول‌های دیجیتالی از لحاظ کارمزد، سرعت، امنیت، رابط کاربری آسان، سخت‌افزاری، نرم‌افزاری و تعداد ارز قابل پشتیبانی متفاوت هستند. 

 

کیف پول برای نگداری ارز MATIC

 

 • کیف‌پول گرم کوین‌بیس: خرید، فروش و ذخیره ارزهای دیجیتال در این کیف‌پول پشتیبانی می‌شود. کشورهایی هم که صرافی در آنها خدمات ارائه می‌دهد، بیش از ۱۰۰ کشور و ۳۵ میلیون کاربر است. ارزهای قابل ارائه در صرافی به بیش از ۵۰۰ کوین رسیده است و امنیت خود را هم با استفاده از احراز هویت دو مرحله‌ای بیشتر کرده است.
 • کیف‌پول سخت‌افزاری لجر نانو ایکس: بیش از ۱۰۰ ارز دیجیتال در کیف‌پول لجر ارائه می‌شود. سخت‌افزارها همیشه از امنیت بالاتری برخوردار هستند و البته که هزینه بیشتری را هم در پی دارند. کار با این دسته کیف‌پول‌ها هم برای تازه‌کاران این حوزه خیلی آسان نیست.
 • کیف‌پول سخت‌افزاری سیف‌پال: یکی دیگر از کیف‌پول‌های سخت‌افزاری مورد اعتماد SafePal می‌باشد که علاوه بر عملکرد بینظیر، هزینه نسبتاً معقولی را هم دارد. ارزهای قابل پشتیبانی در این ولت هم به بیش از ۱۰,۰۰۰ توکن می‌رسد.
 • کیف‌ول گرم Crypto.com: ویژگی‌های ارائه شده در این ولت شامل خرید، فروش، نگهداری و میادله ارزهای دیجیتال می‌شود و در بیش از ۸۰ کشور خدمات ارائه می‌کند. ارزهای رمزنگاری شده موجود هم بیش از ۲۵۰ رمزارز است که معروف‌ترین‌های این بازار را هم در خود جای داده است. 

 

استیکینگ کردن MATIC

هر فردی اجازه استیک کردن و تبدیل شدن به اعتباردهنده‌ی شبکه اصلی را در پالیگان دارد. به علاوه افراد می‌توانند تا پاداش‌های شبکه را مجدد به اشتراک بگذارند. میزان پاداش هر شخص هم با توجه به میزان MATIC استیک شده و تراکنش‌های انجام شده در شبکه متغیر است.

 

استیکینگ کردن MATIC

 

تعداد اعتبارسنج‌های جهانی شرکت کننده‌های نماینده که ارز خود را به استیک‌کننده ها داده‌اند میزان ارز استیک‌شده پاداش‌های توزیع‌شده
۱۰۰ ۱۵,۹۷۶ ۲.۹۵ میلیارد ۵۷۵.۷۸ میلیون

 

مینت کردن NFT در پالیگان

این پلتفرم ویژگی‌های بسیار زیاد و بینظیری را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد و به همین دلیل هم می‌باشد که در سراسر دنیا شهرت پیدا کرده است. یکی دیگر از همین مزایا، امکان مینت کردن توکن‌های شخصی سازی شده بدون پرداخت هر گونه کارمزد گس است. کاربران پلتفرم می‌توانند تا در نسخه جدید ضرب کردن پلتفرم، بین استانداردهای ERC-721 و ERC-1155 انتخاب داشته باشند. 

 

مینت کردن NFT در پالیگان

 

به علاوه، تعیین کاربردهای توکن‌ها با توجه به میل صاحبان آنها هم وجود دارد. به این شکل که افراد قادر خواهند بود تا امضایی برای حساب خود ایجاد کنند، سفارش برای اجناس فیزیکی را امکان‌پذیر کنند و یا محتوایی غیرقابل قفل شدن ارائه کنند؛ کلیه این امکانات هم کاملاً به صورت رایگان انجام می‌شوند. مراحل مینت کردن توکن‌های غیرقابل تعویض را هم در چند مرحله آسان با شما به اشتراک خواهیم گذاشت:

 1. اولین مرحله برای ضرب کردن بدون شک متصل کردن کیف‌پول مورد نظر است. اگر هم که کیف‌پول متامسک خود را راه‎‌اندازی نکرده اید، ابتدا آن را انجام و سپس به مینت کردن بپردازید.
 2. پس از اتصال کیف‌پول باید تعداد NFT مدنظر برای مینت کردن را انتخاب و در ادامه استاندارد ERC را (۷۲۱ و یا ۱۱۵۵) مشخص کنید. (توکن می‌تواند به طور دائم به کیف‌پول اضافه شود)
 3. توکن را به یک عکس اضافه نمایید و نامی را هم برای آن در نظر بگیرید تا برای مینت کردن آماده شوید.
۵/۵ - (۱ امتیاز)

مریم افشار

کارشناس ارشد زبان انگلیسی، مترجم، محقق و مقاله نویس حرفه‌ایِ دنیای ارزهای دیجیتال، یک روزنامه نگار فناوری مالی که از سال 2015 عضو فعال جامعه ارزهای دیجیتال بوده است. او علاقه زیادی به بیت کوین و برنامه های غیرمتمرکز دارد. از سپتامبر 2016، بیش از 500 مقاله در مورد پروتکل های مخربی که امروزه در حال ظهور است، نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا