آموزش اتریوم

بمب سختی اتریوم چیست؟

مفهوم Dfficulty Bomb اتریوم

بمب سختی اتریوم به افزایش عمدی و ناگهانی در سختی استخراج اشاره دارد که با انتشار ETH 2.0 و بروزرسانی اثبات کار در شبکه اتریوم رخ میدهد.

اتریوم یک شبکه ارز دیجیتال است که مانند خیلی از ارزها بر مکانیزم اجماع متکی است که از مقادیر زیادی انرژی و توان محاسباتی استفاده میکند. این امر مقیاس پذیری و متمرکز شدن فناوری را در مزارع معدنی بزرگ ایجاد شده توسط افراد یا مشاغل با دارایی های قابل توجه تشویق می کند.

در صورتیکه این تمرکز بر خلاف اصول اساسی فناوری ارزهای دیجیتال است. هدف از Dfficulty Bomb افزایش تصاعدی زمان لازم برای استخراج یک بلوک جدید در بلاکچین اتریوم است به طوری که:

 1. با حذف این انگیزه، ماینر های ارزهای دیجیتال را تشویق میکند تا از استخراج اثبات کار پر انرژی دور شوند.
 2. توانایی متمرکز ساختن ارز و مالکیت را از بین میبرد.
 3. فورک های بلاکچین را منع میکند.
 4. گره ها را مجبور به ارتقا میکند.

 

بمب سختی را بهتر بشناسیم

در دنیای ارزهای دیجیتال، اصطلاح دشواری یا سختی بیان می کند که محاسبات لازم برای استخراج یک بلوک در یک بلاکچین برای یک ارز دیجیتال خاص چقدر دشوار است. استخراج یک ارز دیجیتال اغلب با ایجاد یک توکن اشتباه گرفته می شود.

استخراج، فرآیند تأیید است که شامل حل هش ۶۴ کاراکتری است که اطلاعات تراکنش را رمزگذاری میکند. هنگامی که دستگاه ماینر هش را حل میکند، با دریافت توکن پاداش می گیرد.

بلاکچین اصلی اتریوم دارای یک ویژگی ذاتی بود که در طول زمان، سختی ماینینگ را افزایش میداد. هر چه بلاک های بیشتری استخراج می شد، استخراج بلاک بعدی دشوارتر و زمان‌برتر می شد. بمب سختی طراحی شده است تا دشواری حل هش را به صورت تصاعدی افزایش دهد و در نهایت آن را از نظر زمان و انرژی بسیار گران میکند تا ارزش هزینه را داشته باشد.

 

بمب سختی را بهتر بشناسیم

 

شروع این سناریو به عنوان “عصر یخبندان” اتریوم نامیده می شود. در طی این مدت، اتریوم از اثبات کار (PoW) که ماینرها را ملزم به کسب اتر از طریق رقابت با یکدیگر برای حل هش و کسب جوایز می‌کرد، به اثبات سهام (PoS) جایی که جوایز توزیع شده تبدیل میشود.

بر اساس اثبات کار، توکن ها توسط مالکان «ذخیره میشوند» یا به عنوان وثیقه برای دریافت شانس تصادفی اعتبارسنجی تراکنش‌ها و کسب پاداش در اختیار آن ها قرار میگیرد.

 

طرح هایی برای Dfficulty Bomb

بمب سختی اتریوم یک عامل بازدارنده برای ماینرها است که ممکن است حتی پس از انتقال بلاکچین به PoS به مکانیسم PoW ادامه دهند. دلیل اصلی عدم تمایل ماینرها به احتمال زیاد مقاومت در برابر کاهش سود است. اگر همه ماینرها به اثبات سهام تغییر نکنند، این احتمال وجود دارد که بلاکچین اتریوم فورک کند.

بنیان‌گذاران اتریوم این را پیش‌بینی کردند و بلاکچین اتریوم را طوری برنامه‌ریزی کردند که افزایش سطح دشواری را برای الگوریتم ماینینگ در نظر بگیرد. آنها این را Dfficulty Bomb نامیدند که قرار است روی تغییر عملکرد از PoW به PoS تأثیر بگذارد و به انتقال، به اتریوم ۲.۰ کمک کند.

با این حال، مهاجرت به ETH2 تحت PoS یک چالش بزرگ برای توسعه دهندگان است. آنها مجبورند تاریخ انتشار بمب سختی را به عقب برگردانند. انتشار آن قبل از ارتقا به PoS نتیجه معکوس خواهد داشت. بمب سختی تا حد زیادی تأیید تراکنش را کاهش میدهد و احتمالاً ارزش ارز دیجیتال را برای سرمایه گذاران و کاربران کاهش میدهد.

 

پنج ارتقا تاثیر گذار بر عقب افتادگی بمب سختی

 

 • ۲۰۱۷: بروزرسانی بیزانس
 • ۲۰۱۹: بروزرسانی قسطنطنیه
 • ۲۰۲۰: بروزرسانی Muir Glacier (فقط بمب سختی)
 • ۲۰۲۱: بروزرسانی لندن
 • ۲۰۲۱: بروزرسانی Arrow Glacier (فقط بمب سختی)

پس از ارتقاء به ETH 2.0، دیگر نیازی به وجود بمب سختی نخواهد بود، زیرا استخراج توسط اثبات کار اتریوم، پاداشی دریافت نخواهد کرد.

 

بمب سختی ETH چیست؟

 

بمب سختی اتریوم یک تنظیم کد است که تأیید تراکنش ها روی بلاکچین و کسب پاداش تحت مکانیزم اجماع اثبات کار را برای ماینر بسیار سخت‌ می‌کند Dfficulty Bomb برای پشتیبانی از انتقال به ETH 2.0 طراحی شده است که از مکانیسم اجماع اثبات سهام استفاده می کند.

 

چرا سختی ETH اینقدر زیاد است؟

مشکل در مکانیزم اجماع اثبات کار تحت عنوان POW می باشد که تراکنش ها را تأیید می کند. همچنین این مشکل با تعداد بلوک هایی که اعتبارسنجی شده اند افزایش می یابد. با این حال Ethereum، در حال انتقال به ETH 2.0 است که از اثبات سهام استفاده میکند. در نتیجه، به جای استخراج رقابتی، از اعتبارسنجی های انتخابی تصادفی استفاده میشود.

 

ساده‌ترین رمز ارز برای استخراج چیست؟

استخراج ارزهای دیجیتال یا استفاده از قدرت محاسباتی برای اعتبارسنجی هش بلوک و دریافت پاداش، به دلیل ماهیت رقابتی آن بسیار دشوارتر شده است. مزارع و استخرهای ماینینگ بازار را به سمت ارزهای رمزنگاری با ارزش بالاتر برده اند، بنابراین آسانترین ماینینگ ارزهای رمزنگاری شده ای است که از PoW استفاده می کند.

 

چکیده پایانی بمب سختی

 • بمب سختی اتریوم به افزایش ناگهانی دشواری استخراج اشاره دارد تا ماینرها را از انتخاب مکانیسم اثبات کار پس از انتقال به اثبات سهام منصرف کند.
 • به دشواری زمان و قدرت محاسباتی مورد نیاز برای تأیید تراکنش‌ های یک ارز دیجیتال در یک بلاکچین اشاره دارد.
 • با تنظیم دقیق اتریوم ۲.۰ توسط توسعه دهندگان، بمب سختی اتریوم پنج بار به تعویق افتاده است.
۵/۵ - (۱ امتیاز)

حمید اخلاقی

با سابقه ای بیش از سه سال در حوزه ارزهای دیجیتال و دانش کامل در حوزه بلاکچین وارد این بازار شد و با همکاری در مجموعه های مختلف بالاخره توانست با تیم حرفه ای ارزیدو همکاری خود را آغاز کند.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا