ارز دنت چیست؟ | کاربرد ارز Dent

ارز دنت (DENT) پروژه منحصر به فرد مبتنی بر بلاکچین است که نگاهی تازه به پارادایم قدیمی شرکت مخابراتی (تلکو) است. بنیاد دنت در حال ایجاد یک بازار مجازی مخابراتی و داده در سراسر جهان هستند که همگی در پشت بلاکچین و با یک ارز کاربردی داخلی برای تسهیل تبادل داده‌ها هستند. در آینده دنت امیدوار است تا مثل هر ارز دیجیتال غیرمتمرکز دیگری، داده‌های تلفن همراه آزادانه در شبکه‌ها جریان پیدا کند. در این مقاله، نگاهی عمیق به پروژه، فناوری و نقشه راه گسترده‌ آن خواهیم داشت.

 

ارز DENT

ارز دنت یک شرکت مخابراتی مجازی (تلکو) در بازار جهانی است و ارز دنت برای تبادل داده‌های تلفن همراه در بلاکچین اتریوم است.

ابتدا باید دنیای ارتباطات از راه دور (تلکام) را درک کنیم، تا با ماهیت دنت آشنا شویم. این فضا پر فراز و نشیب است؛ زیرا مدل‌های درآمدی قدیمی در مقیاس جهانی به طور گسترده در حال تغییر هستند. سفرهای جهانی و مصرف داده‌ها در حال افزایش است و مخابرات در تلاش برای بقا است. امروزه هیچ سرویس مخابراتی جهانی با بازیکنان Over-The-Top (OTT) مثل Google، Facebook و WeChat وجود ندارد. چون بیشتر شرکت‌های مخابراتی، مشارکت‌ها و سرمایه‌گذاری‌های مشترک جهانی را شکل داده‌اند.

دنت یک پلتفرم جهانی گمشده را برای مصرف کنندگانی که به یک اپراتور منطقه‌ای وصل شده‌اند، فراهم می‌کند و در نهایت توانایی خرید و استفاده آن‌ها را محدود می‌کند. اما جای نگرانی نیز وجود دارد. زیرا، مشتریان هر ماه بیش از ۴ میلیارد دلار از ارزش داده تلفن همراه را هدر می‌دهند. برای اپراتورهای مخابراتی، دنت یک بازار داده یکپارچه را برای تعامل با پایگاه جهانی کاربران فراهم می‌کند. امروزه داده‌های تلفن همراه به یک نیاز ضروری انسان مثل آب و برق تبدیل شده‌اند.

دنت یک صرافی و ارز دیجیتال ERC-20 برای خرید و فروش داده‌های تلفن همراه است. ارز دنت در حال حاضر در بازار و در شبکه ERC-20، فروخته می‌شود و بیش از ۳.۵ میلیون کاربر در سراسر جهان از آن استفاده می‌کنند. مشکلی که دنت آن را حل می‌کند؛ افزودن قابلیت همکاری بین طرح‌های داده و کالاسازی از داده‌های تلفن همراه است. دنت قصد دارد تا ۴.۸ میلیارد دلار داده استفاده نشده در ماه را به یک اقتصاد پولساز تبدیل کند.

بر اساس مطالعه اخیر سیسکو، تا پایان سال ۲۰۱۶، بازار جهانی داده‌های تلفن همراه با ۶۳ درصد رشد به ۷.۲ میلیارد گیگابایت رسیده است. مطالعه Parks Associates نشان می‌دهد که درآمد اپراتورهای تلفن همراه در سال ۲۰۱۵ به ۳۸۶ میلیارد دلار رسیده، که این رقم معادل ۳۲ میلیارد دلار در ماه است. اگر فقط ۱۵ درصد از داده‌ها استفاده نشده باشد، ارزش از دست رفته آن ۴.۸ میلیارد دلار خواهد بود. در یک بازار شفاف و متصل، این ارزش محسوب می‌شود و می‌تواند توسط مصرف کنندگان، داده‌های تلفن همراه در سراسر جهان خرید، فروش و معامله شود.

ارز دنت

 

بنیان‌گذار ارز دنت

بنیاد بیسیم دنت در کشور هنگ‌کنگ مستقر است و در سال ۲۰۱۴ تاسیس شد. مدیرعامل و یکی از بنیان‌گذاران آن Tero Katajainen است. او سابقه طولانی در سیستم‌های معاملاتی فارکس و پرداخت‌های اپراتور تلفن همراه به عنوان یک کارآفرین استارت آپی در حوزه فناوری را دارد. وی یکی از اولین توسعه‌دهندگانی بود که سیستم پرداخت مستقیم اپراتور تلفن همراه را در برنامه‌های کاربردی تلفن همراه مصرفی اجرایی کرد. در گذشته به او لقب Commando Coder را داده بودند. در حال حاضر ۹ نفر تیم دنت را تشکیل می‌دهند که آن‌ها در همه قسمت‌های فناوری‌ موبایل تا مهندسی نرم‌افزار و تجارت در فارکس افراد با تجربه دارند.

 

پروژه ارز دنت

پروژه دنت به عنوان یک کالای دیجیتال از داده‌های تلفن همراه که دسترسی فوری به اپراتورهای مخابراتی در سراسر جهان را فراهم می‌کند، قدرت می‌گیرد. در حالی که ارز دنت بر اساس اتریوم و استاندارد ERC-20 ساخته شده است؛ عملکرد قراردادهای هوشمند مکانیزم شده، برای دنت حیاتی برای کاربران این پروژه فراهم می‌کند که برای خرید، فروش و تجارت داده‌های خود است. در ادامه به اجزای اصلی دنت اشاره می‌کنیم:

بازار داده: کاربران از ارزهای دنت برای خرید و فروش داده‌ها در یک بازار بین المللی استفاده می‌کنند.

تبادل داده: با وجود لیست شدن دنت در صرافی‌های بزرگی مثل بایننس، دنت قصد دارد صرافی خود را راه‌اندازی کند. داشتن توکن بومی خود، نقدینگی قابل توجهی را برای فعالیت و مدیریت بازار داده و تبادلات عمودی یکپارچه فراهم می‌کند.

ساخت انجمن: در مرحله ساخت، شما ارزهای دنت را دریافت می‌کنید تا در تقاضای آزادسازی داده‌ها و تغییر در شیوه تجارت مخابراتی با داده‌های تلفن همراه شرکت کنید.

اپلیکیشن تلفن همراه iOS و Android: برنامه تلفن همراه به عنوان رابط مرکزی برای خرید، فروش، تجارت یا اهدای بسته‌های داده تلفن همراه عمل می‌کند. همچنین ارز دنت برای دانلود و خرید اپلیکیشن موبایل انگیزه ایجاد می‌کند.

ارز DENT

 

اپلیکیشن ارز DENT

برنامه موبایل دنت برای مدیریت و راه‌اندازی تبادل داده‌های تلفن همراه مبتنی بر بلاکچین استفاده می‌شود. برنامه Dent در دستگاه‌های تلفن همراه iOS و Android در دسترس است. رابط کاربری آسان دنت عاری از هرگونه تاخیر یا درهم ریختگی است. کاربران باید ابتدا شماره تلفن خود را ثبت و قبل از استفاده از برنامه تائیدیه را دریافت کنند. قبل از هر پیشنهاد و طرح خاصی، شرکت مخابراتی و کشور آن کاربر، توسط پلتفرم دنت بررسی می‌شود. کاربران با بررسی بازار، درک روشنی از نرخ داده‌ها کسب می‌کنند. از برنامه دنت برای مشاهده قیمت ارزهای رمزنگاری و درآمد ارز دنت بر اساس فروش شبکه به طور مداوم توسط یک کاربر استفاده می‌شود.

 

کاربردهای دنت در صنعت تلفن همراه

ترافیک جهانی موبایل در سال ۲۰۱۷ بیش از ۳۲ میلیارد دلار ارزش داشت و در حال حاضر در رشد است. اما هر بسته داده‌ای را خریداری کنید، یک یا دو ماه دیگر منقضی می‌شود. اما اکثر کاربران در نهایت از برنامه‌های داده خود استفاده کم یا بیش از حد می‌کنند. توسعه‌دهندگان ارز دنت حس کردند که باید به کاربران اجازه مدیریت داده‌های تلفن همراه دهند. تا برای خرید، کسب درآمد و خرج کردن به اندازه نیاز آن را مصرف کنند. این چشم‌انداز نوآورانه‌ در مورد استفاده از داده‌های تلفن همراه و برنامه‌ها با انعطاف‌پذیری زیاد، بازاری جدید با سرمایه ۴.۸ میلیارد دلاری ایجاد کرده است.

جداسازی صورت‌حساب داده تلفن همراه: هدف دنت ایجاد نه تنها یک بازار جهانی و تبادل، بلکه تسهیل انتقال داده‌های همتا به همتا است.

حذف هزینه‌های رومینگ بین‌المللی: دنت به حذف هزینه‌های اضافی رومینگ، مثل معماری قدیمی مسیریابی بین ارائه‌دهندگان مخابراتی، کمک می‌کند، این هزینه‌ها گران است. بنابراین مکانیسم حمل و نقل اینترنتی و موتور بلاکچین تا حد زیادی هزینه‌های ارائه این سرویس را کاهش می‌دهد.

پرداخت منصفانه داده‌های تلفن همراه: نه تنها دنت امکان خرید را برای خود فراهم ‌می‌کند، بلکه کشف قیمت و کالایی شدن بازار جهانی داده را به ارمغان می‌آورد. تا بتوانید بهترین قیمت ممکن را از اپراتور منطقه دریافت کنید. در این سیستم، شما به همان مقداری که نیاز دارید، داده برای موبایل خود می‌خرید، نه بیشتر.

دنت

 

ظهور نسل جدید سیم کارت eSIM و Soft SIM

یکی دیگر از فناوری‌های جدید، ماژول هویت مشترک (SIM) است. این فناوری سیم کارت‌های فیزیکی آنالوگ را به مدل‌های الکترونیکی و مبتنی بر فضای ابری آزاد تبدیل می‌کند. eSIM به معنی یک تراشه سیم‌کارت تعبیه شده از ابتدا است. در حالی که سیم‌کارت نرم (Soft SIM) سیم‌کارت سخت‌افزاری نیست. سیم‌کارت‌های الکترونیکی و نرم‌افزاری هر دو به مشترکین این امکان را می‌دهند تا اپراتور را بدون دردسر تعویض سیم‌کارت تغییر دهند. دنت یکی از اولین بازیگران در این فضا است که نه تنها برنامه داده‌ها را از اپراتورها جدا می‌کند، بلکه از مفهوم سیم کارت‌های سنتی فاصله گرفته است. در عوض از راه حل‌های مبتنی بر فضای ابری و بلاکچین برای کاربران استفاده می‌کند.

 

عرضه اولیه ارز دنت

فروش عمومی دنت در ۱۱ ژوئیه ۲۰۱۷ آغاز شد. طی دو هفته این فروش زمان برد. در آن زمان، ۱ ETH برابر با ۴۰۰۰۰۰ DENT بود. به این ترتیب، قیمت ۱ ارز دنت در زمان عرضه اولیه (ICO) آن حدود ۰.۰۰۰۶ دلار بود.

 

استخراج ارز دنت

استخراج ارز دنت امکان‌پذیر نیست. چون ارزهای دنت از قبل استخراج شده‌اند؛ پس این ارزدیجیتال را نمی‌توان استخراج کرد.

ارزدنت

 

قیمت ارز دیجیتال DENT

قیمت توکن دنت در ۶ سپتامبر ۲۰۲۲ (درحال حاضر) ۰.۰۰۰۹۸ دلار است. این توکن در اوج قیمتی خود در ماه آپریل ۲۰۲۱ به قیمت ۰.۰۲۲ دلار رسیده بود. این یعنی این ارز دیجیتال از سقف قیمتی خود چیزی حدود ۹۵% ریزش را تجربه کرده و در منطقه تجمیع قرار گرفته است.

قیمت لحظه‌ای ارز دنت را از این لینک ببینید.

 

خرید ارز دیجیتال دنت

ارز دنت را در صرافی ارزهای دیجیتال مثل Paybis و بایننس، کوکوین و… خریداری کنید. این بازارهای تخصصی به شما امکان خرید و فروش ارزهای رمزنگاری شده را می‌دهند. هدف DENT Wireless استفاده از ارز دیجیتال برای دموکراتیزه کردن داده‌های تلفن همراه و پهنای باند در اقتصاد همتا به همتا است.

 

کیف پول ارز دنت

ارز دنت یک توکن ERC-20 است؛ به همین دلیل این ارز را در کیف پول‌هایی که از ذخیره‌سازی توکن‌های ERC-20 پشتیبانی می‌کنند؛ می‌توانید نگهداری کنید. مثل: MyEtherWallet (MEW)، متاماسک، کوینومی، لجر نانو اس، ترزور و…

دنت ولت

 

توکنومی ارز دنت

در مورد توزیع ارز دنت اختلاف نظر وجود دارد. در عرضه اولیه (ICO) حدود ۷۰ میلیارد توکن از مجموع عرضه ۱۰۰ میلیاردی موجود، برای فروش عرضه شد؛ اما فقط ۸.۶ میلیارد آن فروخته شد. تمام توکن‌های فروخته‌ نشده در اختیار تیم سازنده دنت قرار گرفت. این امر منجر به برخی نگران‌ها از تمرکز و پتانسیل شرکت‌های مخابراتی برای به دست آوردن درصد زیادی از توکن‌های موجود، را به وجود آورد. در واقع تعداد انگشت شماری نهنگ مقدار زیادی از این توکن را در اختیار دارند. این در نهایت منجر به عدم تعادل در این توکن خواهد شد.

 

رودمپ یا نقشه راه ارز دنت

تیم مدیریتی DENT نقشه راه بلندپروازانه‌ای را برای سال‌های آینده خود ترسیم کرده است. آن‌ها نقاط عطف و معیارهای دقیقی را مشخص کرده‌اند که امیدوارند در چند فصل آینده به آن‌ها دست یابند. در ادامه به شرح رودمپ این ارز دیجیتال می‌پردازیم:

ارز دنت رودمپ

 

تمرکززدایی دنت در صنعت مخابرات

آن‌ها معتقدند که آینده مخابرات جهانی، غیرمتمرکز و توزیع شده است. شکستن انحصارات و حذف محدودیت‌های تکنولوژیکی که مانع نوآوری می‌شود، هدف دنت برای سال آینده خواهد بود. برای ادامه چشم‌انداز آزادسازی داده‌های تلفن همراه، دنت بر ساختن جهانی تمرکز می‌کند تا در ارتباطات از راه دور غیرمتمرکز باشد. بر اساس استفاده از فناوری بلاکچین توزیع شده، با سطح امنیت بالاتری نسبت به زیرساخت‌های فعلی این صنعت همراه خواهد بود. مثل بیت‌کوین که آزادی مالی را فراهم می‌کند، DENT نیز برای ایجاد آزادی در ارتباطات راه دور، تلاش می‌کند.

 

مخابرات غیرمتمرکز دنت

زیرساخت‌های مخابراتی کنونی مثل برج‌های سلولی، پایگاه‌های داده مشترکین و صورت‌ حساب در مراکز داده اختصاصی شرکت‌های مخابراتی توسط انحصارطلبان داخلی کنترل می‌شوند. این امر منجر به مشکلات شناخته شده و عدم وجود انگیزه می‌شود. دنت این کنترل را غیرمتمرکز و توزیع می‌کند. استانداردهایی مثل ۴G/LTE و ۵G به جای مراکز داده متمرکز، قابلیت‌های محاسباتی و قدرت پردازشی را در برج‌های رادیویی و ابری به دست خواهند آورد.

با معرفی فناوری بلاکچین DENTNet، دنت شروع به انتقال اجزای اپراتورهای شبکه تلفن همراه به گره‌های DENTNet خواهد کرد. این شامل پایگاه داده‌های مشتری و صورت‌حساب و همچنین مدیریت شبکه رادیویی است. چشم انداز بزرگ دنت این شکلی است که هر گره، هر برج سلولی به عنوان یک شبکه تلفن همراه میکرو با بلاکچین DENTNet به صورت غیرمتمرکز و توزیع شده عمل می‌کند. یک شبکه تلفن همراه فعال DENTNet کاهش هزینه کلی برای راه اندازی شبکه تلفن همراه را به ارمغان می‌آورد. هزینه‌های دسترسی به اینترنت را کاهش می‌دهد. برای بهبود کیفیت خدمات ایجاد انگیزه می‌کند.

DENT eSIM به عنوان هویت کاربر و به عنوان نامگذار بلاکچین عمل می‌کند و امنیت و یکپارچگی را برای بلاکچین فراهم می‌کند. هرچه کاربران DENT بیشتر باشد، امنیت شبکه بیشتر می‌شود. برای فعال کردن خرید و فروش داده موبایل، توکن دنت بخش مرکزی اکوسیستم خواهد بود؛ زیرا به عنوان یک ارز در سراسر جهان برای داده‌های تلفن همراه عمل می‌کند. رمز DENT برای پرداخت همه خدمات، به عنوان پاداش و به عنوان ابزاری برای باز کردن قفل ویژگی‌ها در برنامه‌ها استفاده می‌شود.

دنت رودمپ

 

ترافیک غیر متمرکز دنت

بنیاد دنت در حال کار بر روی راه حل‌هایی برای تمرکززدایی از ترافیک شبکه جهانی حامل DENT است. دنت دسترسی به تلفن همراه را در ۶۰ کشور جهان ارائه خواهد کرد. اما رومینگ بین‌المللی با اپراتورهای محلی فعلی یک مشکل فنی دارد. ترافیک اینترنتی که کاربر در خارج از کشور ایجاد می‌کند، اغلب از طریق شبکه‌های خصوصی GRX به کشور خود باز می‌گردد و سپس به اینترنت در کشور خود استفاده می‌شود. این ناکارآمد و پرهزینه است و تجربه کاربر را کند می‌کند.

به هر حال راه حلی برای این موضوع اندیشیده شده است. برای اطمینان از این که کاربران DENT eSIM بتوانند از یک تجربه گشت و گذار محلی سریع و محلی لذت ببرند، ترافیک را به چندین شبکه غیرمتمرکز اینترنت محلی نزدیک کاربر منتقل می‌کنند. با ارائه کوتاه‌ترین مسیر دسترسی به اینترنت عمومی از محل تلفن خود، دسترسی به اینترنت موبایل متحول خواهد شد.

 

زیرساخت غیرمتمرکز دنت

برای مناطق روستایی بدون پوشش اپراتور تلفن همراه، DENT در حال آزمایش و ساخت گره‌های DENTNet است که در یک دستگاه سخت‌افزاری اجرا می‌شوند. این گره‌ها از اتصال ماهواره‌ای مثل Starlink به عنوان backhaul استفاده می‌کنند و سپس یک شبکه تلفن همراه ۴G و ۵G را در منطقه محلی توزیع می‌کنند. به این ترتیب خدمات اولیه اینترنت برای روستاهای آفریقا قابل ارائه است.

دنت وایرلس

 

مقایسه دنت با بیت‌کوین

در حالی که بیت‌کوین ارزی است که بر روی پلتفرم بلاکچین ساخته شده است؛ دنت از مرز این که فقط یک ارز برای به خود گرفتن شکل کل پلتفرم باشد، فراتر رفته است. سرمایه‌گذاران امید زیادی به این ارز دیجیتال دارند؛ چون این رمزارز نشان‌دهنده مهم‌ترین تلاشی است که برای دموکراتیک کردن کل بازار داده‌های تلفن همراه و صنعت مخابرات انجام شده است. این واقعیت که ارز دنت را نمی‌توان استخراج کرد، به عنوان یکی دیگر از نقاط قوت ارز دنت در مقایسه با بیت‌کوین است.

 

آینده ارز DENT

دنت تا به حال به صورت آهسته ولی پیوسته پیشرفت کرده است. دنت با ارائه ابزاری آسان برای ارسال شارژ اطلاعات به مشتریان Verizon و AT&T در ایالات متحده و مشتریان Telcel و Movistar در مکزیک، پیشرفت چشمگیری داشته است. با انتشار نسخه‌های iOS و اندروید، کشورهای جدیدی مثل هند و برزیل به اپراتورهای DENT Wireless اضافه می‌شوند. این قدم به ظاهر کوچک، با وارد کردن ارزهای بیشتر به گردش و در نتیجه افزایش قیمت هر توکن، باعث افزایش قابل توجه ارزش بازار دنت شده است.

 

کلام آخر

ارز دنت با ایجاد یک بازار جهانی به هر کسی امکان خرید و فروش داده تلفن همراه را می‌دهد. آن‌ها صرافی DENT خود را برای تسهیل این امر ایجاد کرده‌اند و در حال حاضر ۱۳.۵ میلیون کاربر در سراسر جهان دارند. سایت این پروژه مخابراتی نیز dentwireless.com است که اطلاعات بیشتری در مورد این پروژه ارائه کرده است. اما این پروژه با انتقاداتی نیز روبرو شده است، اما همچنان روبه جلو حرکت و بزرگ‌تر می‌شود. بازار داده‌های دنت شامل داده‌هایی از ارائه‌دهندگان در ۶۰ کشور مختلف است و تمرکز خود را به تأمین مالی توسعه در کشورهای جهان سوم معطوف کرده است.

این که بنیاد دنت در مسیر درستی قرار گرفته واقعیتی است؛ اما وضعیت دنت نگران کننده است. تیم DENT حدود ۴۰٪ از توکن‌های دنت را کنترل می‌کند که به غیرمتمرکز بودن این پروژه آسیب می‌زند. با این وجود، مصرف‌کنندگان و شرکت‌های مخابراتی هر دو ارزش پروژه DENT را درک می‌کنند، به همین دلیل است که به سرعت رشد می‌کند. یک نکته مثبت دیگر درباره دنت این است که یکی از معدود پروژه‌های رمزنگاری است که نه تنها مورد استفاده محکمی دارد، بلکه دارای یک برنامه کاربردی و به سرعت در حال رشد است.

 

سوالات متداول

آیا ارز دنت یک سرمایه‌گذاری خوب است؟

بر اساس شواهد موجود DENT در صورت سرمایه‌گذاری بلندمدت، سرمایه‌گذاری خوبی است؛ چون پتانسیل رشد زیادی را از نظر موارد استفاده و قیمت دارد.

توکن دنت برای چه مواردی استفاده می‌شود؟

ارزان‌تر کردن تماس‌های رومینگ تلفن همراه و استفاده از داده‌ها. این روش توسط مدیر عامل و بنیانگذار آن Tero Katajainen به عنوان روش پرداخت DENT Wireless اختراع شد.

نوسانات قیمتی ارز دنت چگونه است؟

از سال ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۰، قیمت این ارز بین ۰.۰۱ دلار و ۰.۰۰۹ دلار در نوسان بوده که نشان دهنده کاهش قیمت آن است. در حال حاضر، کاهش قیمت بیش از ۹۰ درصد از سقف قیمتی خودش است. با نگاهی به پیش‌بینی قیمت ارز دنت برای سال ۲۰۲۵، پیش‌بینی‌ می‌شود که ارز زیر سقف ۰.۰۱ دلار برای چند سال باقی بماند.

چه تعداد از ارز دنت وجود دارد؟

در حال حاضر ۹۹,۰۰۷,۷۹۱,۲۰۳ ارز دنت از حداکثر عرضه ۱۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ در گردش است.

آیا دنت به اوج قیمتی خود می‌رسد؟

در سال ۲۰۲۲ قیمت دنت به حداقل ۰.۰۰۱ دلار پیش‌بینی می‌شود. قیمت ارز دنت می‌تواند به حداکثر سطح ۰.۰۰۱ دلار با میانگین قیمت معاملاتی ۰.۰۰۱ دلار برسد.

آیا دنت یک توکن ERC-20 است؟

ارز دنت یک صرافی، بازار و ارز دیجیتال ERC-20 برای خرید و فروش داده‌های تلفن همراه است. ارز دنت، توکن ERC-20 است.

وایرلس دنت چگونه کار می‌کند؟

اکوسیستم DENT Wireless توسط توکن اصلی DENT مبتنی بر ERC-20 تغذیه می‌شود. ارز دنت به عنوان توکن پایه در DENT Exchange استفاده می‌شود و به عنوان ارز برای پرداخت دارایی‌های داخل شبکه استفاده می‌شود. این شامل دقیقه‌های تلفن همراه و بسته‌های داده است.

آیا می‌توان ارز دنت را استیک کرد؟

نه این ارز دیجیتال را نمی‌توان استیک کرد.

 

۵/۵ - (۲ امتیاز)
سرعت تراکنش - ۶
تکنولوژی - ۶
امنیت - ۸
ارزش سرمایه گذاری - ۶
اعتبار - ۶

۶.۴

۱۰

امتیاز ما

مهرداد کلهری

فارغ التحصیل رشته علوم ارتباطات، گرایش روزنامه نگاری از سال 2019 با کریپتوکارنسی آشنا شد. وی تولید محتوای متنی مبتنی بر سئو، خبرنویسی و محتوای صوتی تصویری را انجام می‌دهد و به ترید، تحلیل تکنیکال و فاندامنتال در بازار ارزهای دیجیتال مسلط است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا