آموزش ماینینگآموزش ارز دیجیتالماینینگمفاهیم پایه ماینینگ

استخراج ابری چیست؟ – ۶ سایت برتر برای Cloud mining

استخراج ابری ارز دیجیتال

Cloud mining مکانیسمی جهت استخراج ارزهای رمزنگاری شده است که با استفاده از سیستم های کامپیوتری ابری و بدون نصب و اجرای مستقیم سخت‌افزارها و نرم‌افزار به ماینینگ میپردازد.

شرکت های استخراج ابری امکان ایجاد حساب و شرکت در استخراج از راه دور را با هزینه های پایه به کاربران خود ارائه میکند. این روش استخراج هزینه های نگهداری تجهیزات و یا مصرف انرژی را هم کاهش میدهد. ماینرهای ابری هم در استخرهای استخراج مشارکت میکنند. افراد در این استخرها به خرید قدرت هش میپردازند.

 

استخراج ابری ارز دیجیتال

 

استخراج ابری با به کارگیری از محاسبات کامپیوتری ابری به دنبال تولید ارزهای دیجیتال مبتنی بر بلاکچین است. این تکنولوژی از سریع‌ترین ها به شمار میرود، چراکه سرویس های کامپیوتری، نرم‌افزارها، حافظه، پردازش‌ها و سرور در بستر اینترنت ارائه میشوند و این شرکت ها هزینه ی ناچیزی را برای کاربران اعمال میکند.

در دنیای ارزهای دیجیتال، استخراج بسیار حائز اهمیت است؛ فرایندی که در آن تراکنش ها تأیید و به بلاکچین افزوده میشوند که تولید کوین های جدید هم از همین طریق انجام میشود. ترکیب این بلاک ها و تولید کوین های جدید باعث شده است تا افراد در موقعیت های جداگانه و بدون هیچ علم فنی نسبت به تجهیزات و استخراج، به ماینینگ ارزهای دیجیتال بپردازند.

 

مدل‌های استخراج ابری

 

 • استخراج میزبانی شده

استخراج میزبانی شده یکی از معروف ترین مدل ها به شمار میرود. عملکرد این مدل به شکلی است که مشتری سخت افزار ماینینگ را از تأسیسات ماینر اجاره میکند و ماینر موظف است تا به خریدار اطمینان دهد که تجهیزات به درستی کار خواهند کرد. مدل میزبانی شده کنترل کامل بر دارایی ها را به خود مشتریان میدهد.

 

استخراج میزبانی‌شده

 

در رابطه با هزینه های این نوع استخراج باید گفت که هزینه اولیه چشم گیری را کاربران بایستی پرداخت کنند، اما دیگر از پرداخت هزینه های سرسام‌آور برق و حافظه خبری نیست. هزینه ریگ ها در این مدل هم بسته به قدرت ریگ متفاوت است که بر اساس تراهش و یا گیگاهش محاسبه میشود.

 

 • استخراج قدرت هش اجاره ای

مدل دیگری که در استخراج ابری وجود دارد، قدرت هش اجاره‌ای است که از مزرعه استخراج اجاره میشود و مشتریان از سود کلی مزرعه سهم میبرند.

آنطور که گفته میشود این مدل برای استخراج آلت کوین ها بسیار مشهور است. فرایند استفاده از آن هم به این شکل است که شخصی باید حسابی را در سایت شرکت استخراج ابری باز کند و موارد مورد نیاز را انتخاب نمایند. دریافتی های ایجاد شده از هز بلاک هم با توجه به قدرت هش اجاره شده توسط هر فرد، میان آنها تقسیم میشود.

 

استخراج قدرت هش اجاره ای

 

با توجه به اینکه سیستم و یا ریگی نباید نصب شود، کاربران هیچ هزینه اولیه‌ای جهت این کار نیاز ندارند که پرداخت کنند. به علاوه، این مدل درست شبیه مدل میزبانی شده میتواند تا هزینه های استخراج معمولی را کاهش دهد.

 

مزایا و معایب استخراج ابری ارز دیجیتال

مسائل جذاب و مثبت استخراج را باهم مرور خواهیم کرد:

 • عدم نیاز به ماهر بودن: بدون داشتن تبحر و مهارت خاصی در رابطه با استخراج میتوان به راحتی در این حوزه فعالیت کرد. اتصال به اینترنت، یک کامپیوتر و درک درست از ارز دیجیتال مورد نظر برای استخراج ابری کافی است.
 • شروع با سرمایه گذاری اندک: کاربران قابلیت شروع استخراج با میزان سرمایه گذاری کم را هم دارند و به مرور با افزایش آن میتوانند به قدرت هش بالاتری برسند. به علاوه، امکان پخش کردن سرمایه در ارزهای دیجیتال متفاوت وجود دارد تا ریسک احتمالی را کاهش دهند.
 • حس امنیت با امضا قراردادها: هنگامی که کاربران قدرت هش را اجاره می‌کنند، قراردادی را هم امضا می‌کنند که در پی آن تهیه کننده هش ریت موظف می‌شود تا میزان هش توافق شده را ارائه دهد. این فرایند حس امنیت را در رابطه با دارایی ماینرها به آنها میدهد.
 • هزینه کمتر: این نوع استخراج هزینه کمتری را برای کاربران اعمال میکند چراکه نیازی به خرید سخت‌افزارها نیست.

 

مزایا و معایب استخراج ابری ارز دیجیتال

 

در رابطه با نکات منفی هم حرفی هایی برای گفتن وجود دارد:

 • ریسک کلاهبرداری: از جمله ریسک ها در استخراج ابری، کلاهبرداری هایی بوده است که دارایی ها را به خطر انداخته است. بنابراین حتماً توجه داشته باشید تا از سرویس معروف و معتبر استفاده کنید. 
 • نوسانات کریپتو: قیمت‌های ارز دیجیتال پر از نوسان است و استخراج همیشه نمیتواند سودآور باشد.
 • کنترل محدودشده: منابع از تهیه‌کنندگان استخراج ابری اجاره میشوند و در نتیجه کنترل کامل بر فرایند در اختیار کاربران قرار نمیگیرد. 

 

 چگونه استخراج ارزهای دیجیتال به صورت ابری را آغاز کنیم؟

استخراج های معمولی و روتین نیازمند راه‌اندازی یک سری سخت افزار‌های تخصصی، نگهداری آنها و پرداخت هزینه فیش های برق است، اما شروع استخراج ابری نیازی به هیچ کدام از این فرایند ها ندارد. در عوض، کاربران باید زمان خود را صرف انتخاب یک استخر مناسب و اجاره سخت افزار از آن کنند. در ادامه آنها بایستی منتظر بمانند تا استخر به درآمد برسد.

 

 چگونه استخراج ارزهای دیجیتال به صورت ابری را آغاز کنیم

 

از جمله استخر های استخراج ابری بزرگ میتوان به Genesis و Bit Deer اشاره کرد. بنابراین برای شروع این نوع استخراج باید ابتدا استخر را انتخاب نمایید و ارز دیجیتال مورد نظر را مشخص کنید.

در نهایت حسابی را در شرکت افتتاح کنید. هر کدام از این سایت ها از لحاظ کارمزد متفاوت خواهند بود. در کل باید گفت که ترتیب شروع کار در استخراج با داشتن یک کامپیوتر، ایجاد حساب در شرکت مورد نظر برای استخراج، انتخاب ارز دیجیتال مورد نظر و در نهایت انتخاب یک کیف پول کریپتویی است.

 

بهترین سایت استخراج ابری

ویژگی های بسیاری را باید بررسی کرد تا بهترین سایت انتخاب شود: ویژگی هایی همچون مجوز شرکت در خود سایت، عدم وجود وعده سود بالا، پشتیبانی ۲۴ ساعته، پاسخ گویی نهایت تا ۱۵ دقیقه و مجهز به ماشین حساب برای حساب حدودی درآمد و سود. برخی از برترین سایت ها را در این بخش برای شما آورده‌ایم:

 • LetMeCloud: این شرکت با ارائه ماشین حساب به کاربران کمک میکند تا درآمد استخراج را پیش‌بینی و دقیق محاسبه کنند. به علاوه از پشتیبانی ۲۴ ساعته آن نمیتوان چشم پوشی کرد. کاربران این پلتفرم با استفاده از هر دستگاهی میتوانند به راحتی دارایی های خود را کنترل کنند. در رابطه با مدت اعتبار قراردادها نیز باید بگوییم که تا یک سال می باشد.
 • BeMine: سایت BeMine از سه زبان انگلیسی، اسپانیایی و روسیه‌ای پشتیبانی میکند و از سرعت بسیار بالایی برای انجام پرداختی ها برخوردار است. این سایت هم همچون مورد قبلی دارای ماشین حساب می باشد. کارمزدهای روزانه‌ی بسیار کمی را هم برای تراکنش های روزانه اعمال میکند که باعث رضایت کاربران شده است. در رابطه با مدت قراردادها هم باید گفت که تا ۴۸ ماه اعتبار خواهند داشت.

 

بهترین سایت استخراج ابری

 

 • Genesis: پرداخت های مورد قبول سیستم شامل ویزا و یا کارت اعتباری هم میشوند. از سری ویژگی های دیگر آن هم میتوان به احراز هویت دو مرحله‌ای و پشتیبانی آنلاین اشاره کرد. هش ریتی که این شرکت هنگ کنگی ارائه میکند یکی از بهترین ها در بازار کریپتو است. در رابطه با مدت قراردادها هم باید گفت که تا ۱۲ماه یا ۲۴ ماه اعتبار خواهند داشت.
 • NiceHash: آمار و ارقام ارائه شده از سوی این شرکت بسیار دقیق بوده و کاملاً قابل اتکا می باشد. ماشین حسابی هم در سیستم تعبیه شده است تا کاربران را برای محاسبه میزان سود خود راهنمایی کند. زبان‌های قابل پشتیبانی در وبسایت هم انگلیسی، آلمانی، پرتقالی و چندین زبان دیگر است. قراردادها در NiceHash همانند دیگر سایت ها پیش نمیرود. سرمایه گذاران میتوانند تا هش ریت مورد نظر خود را مستقیم از استخرها خریداری کنند.
 • Zionodes: انتخاب استخر و شروع استخراج در چندین دقیقه انجام میشود و کلیه کوین های استخراج شده در لحظه به حساب و کیف پول کاربر منتقل میشوند. یکی از مسائلی که باعث شده است تا این سایت چشم‌گیر باشد، پشتیبانی بینظیر آن است.
 • ECOS: هرچه قدرت هش بالاتر باشد، کوین بیشتری هم استخراج خواهد شد. با توجه به اینکه این شرکت در موقعیت جغرافیا ای قرار دارد که ماینینگ آزاد است، مالیاتی هم برای کاربران خود اعمال نمیکند. 

 

آیا cloud mining ریسکی است؟

استخراج به هر نحوی میتواند پر از ریسک باشد اما استخراج ابری به دلیل اینکه شخص دیگری وظیفه استخراج را بر عهده میگیرد و هیچ گونه کنترلی بر آن نمیتوان داشت.

کلاهبردارهای بسیاری در این حوزه هستند که ادعا میکنند برای شما استخراج خواهند کرد، اما در نهایت دیده شده است که فقط پول کاربران را بالا کشیده اند. اغلب این شرکت ها به طور ناشناس کار میکنند و امکان شناسایی فرد مدیر را به کاربران نمیدهد. از جمله نکات منفی دیگر این نوع استخراج میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 

آیا cloud mining ریسکی است

 

 • اشتباهات نوشتاری در وبسایت
 • نمایش چهره افراد
 • آدرس شرکت اشتباه

بدون شک همه به این موضوع واقف هستند که بازار ارز دیجیتال پر از نوسان است. به همین جهت، این مورد یکی از مسائلی است که استخراج را هم با ریسک مواجه میکند. به این شکل که ارزش و قیمت کوین ها پس از استخراج میتواند به دلیل نوسانات بازار تغییر کند و برای سرمایه‌گذار ضرر تلقی شود.

 

استخراج ابری رایگان

با وجود کلیه ریسک هایی که در این بخش وجود دارد باید گفت که شروع استخراج ابری به صورت رایگان میتواند بهترین گزینه پیش از قرار دادن پول در آن سرویس باشد. پلتفرم های رایگان هیچ هزینه اولیه‌ و یا کارمزد اجاره را بر کاربران اعمال نمیکند. با این حال میزبان میتواند تا درصد مشخصی از پاداش های استخراج را برای خود بگیرد.

سایت های بسیاری هم هستند که استخراج رایگان را ارائه میکنند و تنها کافی است تا توی گوگل جستجو کنید.

 

استخراج ابری رایگان

 

یکی از معروف‌ترین این سایت ها برای استخراج ابری بیت‌کوین، Stormgain میباشد که در اینجا مراحل آغاز کار با آن را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت:

 1. حساب را در Stormagain ایجاد و ثبت‌نام را تکمیل کنید
 2. صفحه “Bitcoin Miner” را باز کنید
 3. گزینه “Activate” به منظور فعال سازی را انتخاب نمایید تا اولین پاداش پس از ۴ ساعت دریافت شود. 
 4. در نهایت، پس از استخراج موفق و دریافت ۱۰ USDT در قالب بیت کوین میتوانید تا گزینه “Withdraw” به معنای برداشت را انتخاب کنید. پاداش تا ۷۲ ساعت بعد واریز خواهد شد. 

سایت های دیگری هم برای استخراج رایگان وجودد دارند که از جمله آنها میتوان به  MinerFarm، Multimining و EOBOT اشاره کرد.

 

تفاوت Pool Mining و Cloud Mining

با وجود اینکه هر دو با مشارکت افراد انجام می‌شوند، تفاوت هایی باهم دارند که در اینجا به بحث گذاشته میشوند. استخراج کننده های استخر باید منابع کامپیوتری خود را که شامل سخت افزارهای پیشرفته میشوند، ترکیب کنند تا شانس دریافت دارایی های دیجیتالی خود را افزایش دهند.

این در حالی است که کاربران استخراج ابری تنها با دانلود اپلیکیشن و پرداخت هزینه ها به ارائه‌کننده ها میتوانند به نتیجه برسند.

 

تفاوت Pool Mining و Cloud Mining

 

نکته‌ی مهمی را باید توجه داشته باشید؛ هر کدام از این استخراج ها را که انتخاب نمایید، باید در رابطه با بازار کریپتو و خدمات شبکه ها تحقیقات لازم را انجام دهید. دلیل آن هم تغییرات بسیاری است که این بازار به خود میبیند. بنابراین مطمئن باشید که بررسی های لازم را در رابطه با بازار و امور مالی انجام داده اید. با توجه به پیشنهادات افراد با تجربه، استخراج ابری برای شروع کار بهتر می باشد.

 

۵/۵ - (۱ امتیاز)

مریم افشار

کارشناس ارشد زبان انگلیسی، مترجم، محقق و مقاله نویس حرفه‌ایِ دنیای ارزهای دیجیتال، یک روزنامه نگار فناوری مالی که از سال 2015 عضو فعال جامعه ارزهای دیجیتال بوده است. او علاقه زیادی به بیت کوین و برنامه های غیرمتمرکز دارد. از سپتامبر 2016، بیش از 500 مقاله در مورد پروتکل های مخربی که امروزه در حال ظهور است، نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا