آموزش صرافی‌ها

Bybit چیست + آموزش استفاده از آن

Bybit چیست

Bybit یک مبادله ارز دیجیتال و پلتفرم معاملاتی است که دفتر مرکزی آن در جزایر ویرجین بریتانیا قرار دارد و در محصولات مشتقات تخصص دارد. از طریق مشتقات، کاربران این حق را دارند که ارزهای رمزپایه پشتیبانی شده را با قیمت های خاص در آینده خریداری یا بفروشند. علاوه بر این، کاربران می‌توانند موقعیت‌های خرید و فروش را باز کنند و موقعیت خود را از طریق مشتقات بدون داشتن دارایی پایه، افزایش دهند.

استفاده از مشتقات یک راه عالی برای سرمایه گذاری از نوسانات نوسان قیمت کریپتو چه در شرایط صعودی و چه در شرایط نزولی است.
بن ژو در سال ۲۰۱۸ شرکت Bybit را با هدف تشکیل تیمی از متخصصان بانکداری سرمایه گذاری و فین تک تاسیس کرد.

این پلتفرم دسترسی به محصولات زیر را فراهم می کند:

  • قراردادهای دائمی معکوس
  • قراردادهای دائمی USDT
  • قراردادهای آتی معکوس

اهرمی در این پلتفرم برای کاربرانی که به دنبال افزایش سود بالقوه خود هستند در صورتی که قیمت در جهت درست حرکت کند در دسترس است. با این حال، کاربران می توانند با افزایش ارزش قراردادهایشان، اهرم کمتری اعمال کنند. همچنین می‌توانید از طریق Bybit در معاملات نقطه‌ای شرکت کنید و ده‌ها جفت را انتخاب کنید. دارایی های محبوب پشتیبانی شده عبارتند از BTC، ETH، LINK، USDT، USDC، LUNA، SOL، DOGE، و غیره. علاوه بر این، معامله گران همچنین می توانند “زیررده” مانند DeFi، NFT، metaverse، GameFi و غیره را کاوش کنند.

معامله گرانی که به دنبال مواجهه و ریسک بیشتر هستند، می توانند معاملات مارجین را آزمایش کنند و تا ۱۰۰ برابر اهرم استفاده کنند. با این حال، به خاطر داشته باشید که اهرم با خطرات شدیدی همراه است، و در حالی که می تواند سودهای بسیار بیشتری را به همراه داشته باشد، در صورت ناموفق بودن معاملات، می تواند ضررهای شدیدی را نیز افزایش دهد.

Bybit اخیراً پشتیبانی از توکن‌های غیرقابل تعویض را معرفی کرده است که امکان قرار گرفتن در معرض مجموعه‌های مختلف پشتیبانی شده را فراهم می‌کند. کاربران می توانند این NFT ها را برای توکن های اتر، USDT یا BIT خریداری و بفروشند. این پلتفرم در حال حاضر از پنج مجموعه پشتیبانی می کند: Monster Galaxy، Mobland، ONBD، Tap Fantasy و ۳space Art.

 

ٖBybit کجا واقع شده است

 

ٖBybit کجا واقع شده است

اگرچه Bybit ابتدا در مارس ۲۰۱۸ در سنگاپور تأسیس شد، این شرکت دفتر مرکزی خود را در جزایر ویرجین بریتانیا راه اندازی کرده است. به عنوان Bybit Fintech Limited ثبت شده است. امروزه هیچ مقررات رسمی رمزنگاری در جزایر ویرجین بریتانیا وجود ندارد که به شرکت‌ها اجازه می‌دهد بدون نگرانی در مورد کاغذبازی زیاد یا تشریفات اداری، دفتر مرکزی خود را راه‌اندازی کنند. Bybit همچنین دفاتری در سراسر هنگ کنگ و تایوان دارد، زیرا تمرکز اصلی آن بر بازار ارزهای دیجیتال آسیا است. با این حال، این شرکت به یک توسعه قوی اروپایی چشم دوخته است و ممکن است دفاتر بیشتری در آن قسمت از جهان راه اندازی کنند.

 

چرا Bybit در ایالات متحده مجاز نیست

اگرچه به نظر می رسد بای بیت در یک ماموریت توسعه جهانی است، این پلت فرم برای افرادی که در ایالات متحده زندگی می کنند قابل دسترسی نیست. این یک واقعیت شناخته شده است که ایالات متحده خیلی دوستدار رمزنگاری نیست و هر ایالت مقررات و الزامات خاص خود را دارد. با این حال، هیچ چیز مانع از فعالیت شرکت هایی مانند Bybit در کشور نمی شود. این باعث می شود که تصمیم تیم برای ارائه نکردن خدمات در ایالات متحده بسیار قابل توجه باشد. به نظر می رسد که این تصمیم برای جلوگیری از هرگونه درگیری یا مشکل قانونی گرفته شده است.

معامله گران آمریکایی از طریق محدودیت های جغرافیایی از پلت فرم قفل شده اند. کاربران می توانند این محاصره را از طریق VPN دور بزنند، اگرچه باید این کار را با مسئولیت خود انجام دهند. علاوه بر این، Bybit این حق را برای خود محفوظ می دارد که حساب های آمریکایی هایی را که از خدمات خود استفاده می کنند از طریق VPN یا سایر ابزارهای پنهان کردن موقعیت جغرافیایی اصلی خود، خاتمه دهد.

 

آیا Bybit برای برداشت نیاز به KYC دارد

یکی از دلایلی که بسیاری از مردم به Bybit هجوم می آورند این است که صرافی نیازی به تأیید هویت ندارد. کاربران در هنگام ایجاد حساب کاربری نیازی به ارائه اسکن شناسه یا مدرک اقامت ندارند. به طور سنتی، ارائه دهندگان خدمات مالی باید هویت همه کاربران را بدون توجه به میزان فعال بودن آنها در پلتفرم تأیید کنند. با این حال، Bybit رویکرد متفاوتی در این زمینه دارد.

کاربرانی که با برداشت حداکثر ۲ بیت کوین در روز مشکلی ندارند، می‌توانند بدون تایید هویت خود از این پلتفرم استفاده کنند. هر کس دیگری باید یک فرآیند KYC را طی کند، که بسته به میزان اطلاعاتی که ارسال می‌کند، محدودیت‌های آنها به ۵۰ یا ۱۰۰ BTC افزایش می‌یابد. به خاطر داشته باشید که این محدودیت ها برای برداشت روزانه اعمال می شود و نه برداشت مادام العمر.

از کاربرانی که فرآیند KYC را طی می‌کنند، خواسته می‌شود که یک اسکن پاسپورت یا شناسه ارسال کنند و یک غربالگری تشخیص چهره را تکمیل کنند. برای دستیابی به تأیید سطح ۲، اثبات آدرس مورد نیاز است. بعلاوه، هر کاربر Bybit که فرآیند تایید مشتری را بشناسد، ممکن است در صورتی که صرافی لازم بداند، درخواست تایید KYC را دریافت کند.

نکته مهم: اگرچه صرافی تبلیغ می کند که برای برداشت حداکثر ۲ بیت کوین در روز به فرآیند تأیید KYC نیاز ندارد، چندین مشتری بای بیت از نقاط مختلف جهان به پستی در Reddit هجوم آوردند که آن را ادعایی نادرست می خواند. در پاسخ، بای‌بیت فهرست کشورهای محدود شده سرویس و شرایط خدمات خود را به اشتراک گذاشت که مبادلات این حق را برای خود محفوظ می‌دارد که الزامات KYC را در یک حساب در صورت مشاهده نقض قوانین آن، اجرا کند.

 

الزامات KYC برای مشاغل در Bybit

 

الزامات KYC برای مشاغل در Bybit

دستورالعمل های بالا برای افراد و مشاغل به طور یکسان اعمال می شود. با این حال، کاربران تجاری فقط تأیید سطح ۱ دارند – به جای دو سطح برای افراد – که محدودیت برداشت روزانه آنها را به ۱۰۰ BTC افزایش می دهد. مدارک مورد نیاز برای این فرآیند عبارتند از:

  • گواهی ثبت
  • اساسنامه انجمن
  • ثبت نام اعضا و مدیران
  • گذرنامه یا شناسنامه و مدرکی مبنی بر سکونت مالک ذینفع نهایی که دارای ۲۵% سود (یا بیشتر) در شرکت است.
  • اطلاعات یک مدیر (گذرنامه/شناسنامه و مدرک نشانی)
  • اطلاعات اپراتور حساب یا معامله گر (گذرنامه/شناسنامه و مدرک نشانی)
  • کسب‌وکار می‌تواند از Bybit بدون تکمیل فرآیند KYC استفاده کند، اما به برداشت حداکثر ۲ BTC در روز محدود می‌شود.
امتیاز دهید

علیرضا عظیمی

او مقاله نویس حرفه‌ای ارزیدو و یک روزنامه نگار فناوری مالی است که در کرج زندگی می کند. وی از سال 2019 عضو فعال جامعه ارزهای دیجیتال بوده است و علاقه زیادی به بیت کوین، کد منبع باز و برنامه های غیرمتمرکز دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا