بازی NFT

بازی اکسی اینفینیتی چیست؟ آموزش بازی Axie infinity

بازی اکسی اینفینیتی، یک دنیای خیالی از موجوداتی شبیه به اژدها یا پرندگان بامزه است! دنیای که کابران اقدام به پرورش این موجودات کرده و با آنها به مبارزه می‌پردازند. اکسی اینفینیتی، با اختلاف پر طرفدار‌ترین بازی بلاکچینی که شروع کننده موجی از این بازی‌ها در دنیای بلاکچین شد! روندی با نام Play to earn، بازی کن و درآمد داشته باش! بله بازی Axie infinity پروژه‌ای بود که این مفهوم را به دنیا شناساند و همچنان پرطرفدار‌ترین پروژه در این عرصه است. در این مقاله به معرفی و آموزش این بازی خواهیم پرداخت، پس تا انتها همراه ما باشید.

 

Axie Infinity بازی برتر
Axie Infinity بازی برتر

 

آموزش بازی Axie infinity

اکسی یک بازی بلاکچین محور در شبکه بلاکچینی اتریوم است. این بازی از سال ۲۰۱۸ معرفی شد و در دست توسعه بود، اما تابستان ۲۰۲۱ اوج هنرنمایی اکسی و بر سر زبان‌ها افتادن این پروژه بود. هم‌اکنون بازی Axie infinity چندین و چند میلیون بازی کننده دارد و به بی رقیب‌ترین بازی بلاکچینی این صنعت تبدیل شده است.

در این بازی کاربران با موجوداتی به‌نام اکسی که ظاهری شبیه به اژدهایان کارتونی و بامزه دارند اقدام به مبارزه با دیگر بازی‌کنندگان می‌کنند، همچنین امکان پرورش اکسی و معامله‌ آن در بازار نیز وجود دارد. تمامی اکسی‌ها و آیتم‌های مربوط به بازی در غالب توکن NFT طراحی شده‌اند که مبادلات آن را آسان‌تر کرده است.

بازی از دو بخش کلی PVP و Advanture تشکیل شده است. PVP به معنی مبارزه با پلیر‌های دیگر است که با استفاده از شخصیت‌های اکسی انجام می‌شود. ادونچر نیز بخش ماجراجویی و تک نفره بازی است که با طی کردن مراحلی که تیم سازنده طراحی کرده‌اند انجام می‌شود. هر دو بخش قابلیت کسب درآمد از طریق توکن SLP را برای کاربران تدارک دیده است. اما در بخش مبارزات آنلاین بخش اصلی کسب درآمد در بازی است.

شخصیت‌های اکسی در بازی قابلیت‌های منحصر به فرد و ویژه‌ای دارند، برخی قدرت جنگندگی بیشتر داشته و برخی در مقابل حملات مقاوم‌تر هستند. در هر بازی از ۳ اکسی به صورت همزمان استفاده می‌شود. شناخت قدرت‌های اکسی‌ها می‌تواند به چیدمان بهتر آنها برای مبارزات کمک ویژه‌ای کند.

 

اکسی اینفینیتی
اکسی اینفینیتی

 

ارز دیجیتال AXS و SLP

بازی اکسی اینفینیتی از دو رمز ارز بومی بهره می‌برد. توکن‌های AXS و SLP. هر دو این رمز ارز‌ها مبتنی بر شبکه اتریوم و استاندارد ERC-20 هستند. توکن AXS رمز ارز حاکمیت شبکه است که به دارندگان آن امکان حق رای برای مسیر توسعه پروژه می‌دهد. همچنین برای پرورش شخصیت‌های اکسی نیز نیاز به داشتن چند توکن AXS وجود دارد.

رمز ارز SLP توکن پاداش دهی بازی است. بازی‌کنندگانی که موفق به برنده شدن در هر بازی شوند، تعدادی از توکن SLP به‌عنوان پاداش دریافت می‌کنند. همچنین این رمزارز برای پرورش اکسی‌های جدید و تغذیه‌ آنها نیز استفاده می‌شود. SLP‌های استفاده شده نیز سوزانده شده و از چرخه بازار خارج می‌شوند.

 

کسب درآمد از بازی Axie Infinity

روش‌های مختلفی برای کسب درآمد از بازی Axie Infinity وجود دارد. مهم‌ترین آن مبارزه با دیگر بازی‌کنندگان و پیروزی بر آنان است. در این صورت پس از پیروزی در هر بازی، تعدادی توکن SLP به فرد برنده پرداخت می‌شود. از طرف دیگر با انجام قسمت تک نفره ماجراجویی نیز بازی‌کننده توکن SLP دریافت می‌کند. اما نکته قابل توجه این است که انجام مراحل بخش ماجراجویی تنها یک بار امکان‌پذیر است و پاداش نیز تنها یک بار به بازی‌کننده تعلق می‌گیرد.

همچنین با پیروزی در تورنومنت‌های بازی و رسیدن به رنکینگ‌های بالا نیز می‌توان به شکل توکن AXS نیز پاداش گرفت.

یکی دیگر از راه‌های کسب درآمد از بازی معامله شخصیت‌های اکسی است. کاربران می‌توانند با آپگرید کردن شخصیت‌های اکسی و معامله آنها در بازار بازی اقدام به کسب درآمد کنند.

همچنین در طی آپدیت‌های اخیر این پروژه امکان استیکینگ توکن AXS در سایت اصلی و کسب درآمد منفعل به وجود آمده است. در زمان نگارش این مقاله، چیزی در حدود ۶۰ – ۶۵ درصد سود سالیانه (APR) به سپرده‌گذاران خود ارائه می‌دهد که بسیار قابل توجه است.

 

شخصیت‌های اکسی
شخصیت‌های اکسی

 

آیا برای انجام بازی اکسی نیاز به سرمایه اولیه است؟

در جواب بله! برای شروع بازی اکسی اینفینیتی نیاز به خرید ۳ شخصیت اکسی دارید. شخصیت‌های اکسی در قیمت‌های متفاوتی در بازار بازی وجود دارد. تقریبا از ۲۵۰ – ۳۰۰ دلار قیمت‌ها شروع شده و تا رقم‌های نجومی بالا می‌رود. حتی اگر تصمیم به خرید ارزان‌ترین اکسی‌ها بکنید، در حدود ۱۰۰۰ دلار سرمایه نیاز دارید.

  • خرید اکسی‌های ارزان مطلقا پیشنهاد نمی‌شود، زیرا این اکسی‌ها قدرت کمتری داشته و درمقابل بازی‌کنندگانی که اکسی‌های قوی داشته‌اند، شانسی برای پیروزی ندارند. همچنین فروش آنها در بازار سخت‌تر بوده و ممکن است برای همیشه دست خریدار بمانند.

 

پس برای شروع بازی حداقل چیزی در حدود ۱۰۰۰ دلار سرمایه نیاز است که خرید آنها پیشنهاد نمی‌شود. پس برای خرید ۳ عدد اکسی خوب نیاز صرف سرمایه بیشتری است تا بتوان راحت‌تر در بازی کسب درآمد کرد. همچنین خرید اکسی‌های قوی‌تر فروش آنها را نیز ساده‌تر خواهد کرد.

 

مبارزه PVP
مبارزه PVP

 

آیا انجام بازی اکسی به‌صرفه خواهد بود؟

در زمان نگارش این مقاله، در حال گذر از یک زمستان سخت بازار هستیم، ممکن است انجام این بازی به هدف کسب درآمد سودآور نباشد. در سال ۲۰۲۱ که اوج رشد آلتکوین‌ها بود با انجام بازی Axie infinity به‌صورت میانگین امکان کسب ماهیانه ۲۰۰ تا ۲۵۰ دلار وجود داشت. اما هم‌اکنون علاوه بر کاهش عرضه و پاداش دهی توکن SLP، قیمت آن نیز بسیار کاهش پیدا کرده که باعث کاهش چشمگیر  سود آوری بازی شده است.

اما این روز‌ها می‌تواند به چشم فرصت نیز دیده شود، فرصتی برای بدست آورد رمز ارز‌های ارزان قیمت که ممکن است در چرخه صعودی بعدی ارزش آن چندین برابر شود. از طرف دیگر با انجام بازی و آپگرید کردن اکسی‌های خود در آینده می‌توانید به قیمت‌های خوبی آنها را به فروش برسانید که خود نوعی سرمایه‌گذاری مالی و زمانی است.

با این حال اگر از انجام این بازی به چشم سرگرمی لذت می‌برید، می‌توانید درکنار آن درآمدی نیز داشته باشید که در نوع خود نو آورانه و جذاب است.

 

چگونه بازی اکسی اینفینیتی را شروع کنیم؟

در مرحله اول برای شروع بازی نیاز به داشتن ۲ کیف پول دارید. یک کیف پول متامسک (تراست ولت برای گوشی‌های موبایل) و همچنین کیف پول ارتباطی رونین ولت (Ronin wallet) که کیف پول اختصاصی پروژه اکسی اینفینیتی است. پس از ایجاد کیف پول‌ها وارد سایت axieinfinity.com شده و اقدام به ساخت یک حساب کاربری کنید. (برای استفاده از سایت نیاز به فیلترشکن دارید)

 

نصب بازی Axie Infinity

پس از ثبت نام و اتصال کیف پول رونین به حساب کاربری، باید وارد بازار (Market Place) شده و اقدام به خرید ۳ شخصیت اکسی بکنید. پس از خرید اکسی‌ها، می‌توانید فایل نصبی بازی را دانلود کرده و شروع به‌بازی کنید.

  • فایل نصبی بازی در نسخه‌های دسکتاپ، اندروید و IOS وجود دارد. برای دانلود بازی حتما از سایت رسمی پروژه استفاده کنید.
  • برای خرید اکسی‌ها و تراکنش‌های مورد نیاز، به مقداری اتریوم برای پرداخت کارمزد‌ها در کیف پول خود نیاز دارید.

بعد از انجام مراحل بالا می‌توانید بازی را از axieinfinity.com/?download دانلود کنید.

دانلود بازی اکسی اینفینیتی برای آیفون

برای دانلود بازی اکسی اینفینیتی در اندروید به صفحه welcome.skymavis.com/download مراجعه کنید و نسخه گوگل پلی را دانلود کنید.

دانلود بازی اکسی اینفینیتی برای اندروید

در حال حاضر این بازی برای آیفون موجود نیست ولی می‌توانید از نسخه تحت وب اکسی اینفینیتی استفاده کنید.

 

اکسی اینفینیتی مارکت پلیس

 

کلام آخر

اکسی اینفینیتی به جرئت تاثیرگذار‌ترین بازی بلاکچینی بود که موج بازی‌های Play to Earn را به راه انداخت. پس از موفقیت اکسی، بازی‌های بسیاری سوار بر این موج شدند و اقدام به ساخت پروژه‌های خود کردند. برخی تنها به فکر جیب مردم اما برخی دیگر با داشتن ایده‌های نوین پروژه‌های جالب توجه‌ای خلق کردند. به هرحال اکسی اینفینیتی یکی از بهترین پروژه‌های Play to earn است که لحظه‌ای دست از توسعه برنداشته و همواره در حال ارائه امکانات جدید به کاربران خود است.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

آرش طاهری

آرش یک روزنامه نگار ارز دیجیتال است که در کرج زندگی می‌کند. او خود را دیر وارد بازی کرد، زمانی که افزایش قیمت در دسامبر 2017 اتفاق افتاد وارد حوزه رمزنگاری شد. او با داشتن سابقه در حوزه‌ی تکنولوژی و فناوری با تحت تاثیر قرار گرفتن از رونق ارزهای دیجیتال در سطح اجتماعی، دیدگاه متفاوتی را ارائه می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا