اخبار بیت‌ کویناخبار آلت‌کوین‌هااخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار صرافی‌ ها

چه بر سر بیت کوین لونا آمد؟

گارد بنیاد لونا، نهادی که مسئول حفاظت از UST، استیبل کوین اکوسیستم Terra است، نحوه استفاده از ذخایر بیت کوین موجود را قبل از خرابی اخیر مربوط به اکوسیستم Terra نشان داده است. این سازمان بخشی از بیت کوین های تحت مالکیت خود را به طور مستقیم فروخت، در حالی که بخشی دیگر در تاریخ های مختلف برای تثبیت ارزش UST معامله شد. این ذخیره شامل بیش از ۸۰,۰۰۰ بیت کوین بود.

 

گارد بنیاد لونا در مورد تحرکات ذخیره شفاف سازی می کند

گارد بنیاد لونا (LFG)، سازمانی که وظیفه حفاظت از دلار UST، استیبل کوین الگوریتمی اکوسیستم Terra را بر عهده دارد، سکوت خود را برای توضیح استفاده از دارایی هایی که در اختیار داشت، شکسته است. این موسسه بیش از ۸۰ هزار بیت کوین جمع آوری کرده بود که قرار بود در صورت عدم تعادل در بازار که بر ارزش UST تأثیر می گذارد استفاده شود.

 

بر اساس گزارش‌های رسانه‌های اجتماعی، این بنیاد تقریباً تمام ذخایر بیت‌ کوین خود را در تلاشی ناموفق برای نجات UST هزینه کرد. این در سه عملیات مختلف ساخته شد. در اولین معامله، LFG 26,281,671 USDT و ۲۳,۵۵۵,۵۹۰ USDC را برای مجموع ۵۰,۲۰۰,۰۷۱ UST فروخت که در اولین معامله دفاعی در برابر حادثه depeg بود.

 

همچنین LFG اعلام کرد:

از ۵۲,۱۸۹ بیت کوین برای معامله با طرف مقابل، ۵۳۱۳ بیت کوین مازاد برگردانده شده است.

 

با این حال، شرکت طرف مقابل درگیر در این معامله را شناسایی نکرد.

 

آخرین اقدامات

حتی با دخالت LFG، سقوط اخیر ترمیم نشد. LFG اعلام می کند که آزمایشگاه های Terraform آخرین ذخیره بیت کوین را در ۱۰ می، زمانی که قیمت بازار UST به ۰.۷۵ دلار رسیده بود، مبادله کرد. این معامله شامل فروش ۳۳,۲۰۶ بیت کوین به مبلغ ۱,۱۶۴,۰۱۸,۵۲۱ UST بود.

ذخیره لونا اکنون تنها از ۳۱۳ بیت کوین تشکیل شده است، به این معنی که بیشتر بیت کوین های متعلق به سازمان، در تلاش دفاعی مستقر شده اند. سایر ارزهای رمزنگاری شده موجود در ذخیره شامل ۳۹,۹۱۴ BNB و ۱,۹۷۳,۵۵۴ AVAX استفاده نشده و همچنان در اختیار سازمان است. با این حال، هیچ پاسخ روشنی در مورد نحوه استفاده از آنها در آینده وجود ندارد.

اظهارات LFG به روشن شدن چگونگی وقوع حادثه Terra depeg و نحوه استفاده از این سرمایه کمک می کند. تجزیه و تحلیل تراکنش‌هایی که قبلاً توسط Elliptic، یک شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین و انطباق انجام شده بود، نشان داد که اکثریت وجوه به دو صرافی ارسال شده است: Binance و Gemini. با این حال، این شرکت اعلام کرد که ردیابی بیشتر دارایی ها یا شناسایی اینکه آیا آنها برای حمایت از قیمت UST فروخته شده اند یا خیر امکان پذیر نیست.

 

درباره‌ی این موضوع بیشتر بدانید: بیت کوین Terra به Binance و Gemini ارسال شده است!

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا