مفاهیم پایهآموزش ارز دیجیتال

هزینه تراکنش ارز دیجیتال

هزینه تراکنش چیست؟

هزینه های تراکنش تمام هزینه هایی است که در فرآیند و تکمیل معامله انجام می شود. اینها شامل تمام هزینه های انجام شده در طول یک معامله تجاری مانند هزینه های قانونی، هزینه های ارتباطی می شود. هزینه های تراکنش، پرداخت هایی است که بانک ها و کارگزاران برای نقش خود از خریداران و فروشندگان دریافت می کنند.

با توجه به افزایش رقابت و کاهش شفافیت بازار، توجه به هزینه های مبادله اهمیت بیشتری پیدا کرده است. در واقع، هزینه های مبادله یک عامل مهم در تصمیم گیری در مورد تولید یا خرید یک محصول است.

 

هزینه های تراکنش چیست؟

 

درک هزینه های تراکنش

هزینه های معامله برای خریداران و فروشندگان، پرداخت هایی است که بانک ها و معامله گران برای نقش خود دریافت میکنند.

این هزینه های تراکنش برای سرمایه گذاران مهم است زیرا یکی از عوامل کلیدی تعیین کننده بازده خالص است. هزینه های تراکنش بازدهی را کاهش میدهد و در طول زمان، هزینه های بالای تراکنش میتواند به معنای از دست رفتن هزاران دلار باشد، نه تنها از خود هزینه‌ها، بلکه به این دلیل که هزینه‌ها میزان سرمایه در دسترس برای سرمایه‌گذاری را کاهش می‌دهند.

کارمزدها، مانند نسبت هزینه های صندوق سرمایه گذاری مشترک، همین اثر را دارند. طبقات مختلف دارایی دارای محدوده های متفاوتی از هزینه ها و کارمزدهای معاملات استاندارد هستند. در صورت مساوی بودن، سرمایه گذاران باید دارایی هایی را انتخاب کنند که هزینه های آن‌ها برای انواع آنها در پایین ترین حد باشد.

 

درک هزینه های تراکنش

 

حذف هزینه های معاملات

وقتی هزینه های مبادله کاهش می یابد، اقتصاد کارآمدتر میشود و سرمایه و نیروی کار بیشتری برای تولید ثروت آزاد میشود. تغییری با این ماهیت بدون دردسرهای فزاینده اتفاق نمی افتد، زیرا بازار کار باید با محیط جدید خود سازگار شود.

یکی از انواع هزینه های تراکنش، مانعی برای ارتباطات است. وقتی یک فروشنده و خریدار کاملاً منطبق با وسایل ارتباطی مطلقاً صفر باشند، هزینه های مبادله یک معامله بسیار زیاد است که نمیتوان بر آن غلبه کرد.

بانک از طریق پیوند پس‌انداز با سرمایه‌گذاری نقش واسطه را ایفا میکند و اقتصاد شکوفا درآمد بانک را برای هزینه تراکنش جمع‌آوری اطلاعات و پیوند طرفین توجیه میکند.

در اصل، قیمت بسیاری از کالاها و خدمات به دلیل کاهش موانع ارتباطی بین افراد روزمره کاهش یافته است. خرده فروشان و بازرگانان با جفت کردن مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، نقش واسطه ها را نیز ایفا میکنند.

صنعت خرده‌فروشی نیز در سال‌های اخیر متزلزل شده است و شرکت تجارت الکترونیک Amazon.com در امتیاز ترکیبی بر اساس دارایی ها، درآمد ها و ارزش بازار از غول های سنتی مانند Kohl’s و Macy’s عبور کرده است.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

علی دوشابچی

علاقه ی اصلی او در زمینه‌ی اخبار ارز دیجیتال و رویه‌ی بازار است. فعالیت اصلی وی از سال 2017 پس از کسب 2 سال تجربه در قسمت های مختلف مقاله نویسی ، دنیای بلاک‌چین و امنیت شبکه های آن شروع شد. پس از کسب تجربیات شاخص او به عضویت تیم حرفه ای اطلاع رسانی و تحلیل و بررسی ارزیدو پیوست.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا