افزایش فعالیت نهنگ‌ها در بیت کوین

افزایش فعالیت نهنگ‌ها در بیت کوین، کدام نهنگ‌ها باعث افزایش قیمت می‌شوند؟

شرکت تجزیه و تحلیل داده‌های زنجیره‌ای Glassnode در گزارش هفته ۳۰ خود، حرکات نهنگ‌ها در بیت کوین را بررسی کرد. این گزارش با جلب توجه به ارتباط مستقیم بین قیمت بیت‌کوین و حرکت نهنگ‌ها، بیان کرد که رالی سال ۲۰۲۳ عمدتاً توسط حرکات کوتاه مدت نهنگ‌های نگهدارنده بیت‌کوین شکل گرفته است.

 

افزایش فعالیت نهنگ‌های بیت کوین

حرکات نهنگ قفل‌های کلیدی بیت کوین هستند که تاثیر زیادی بر عملکرد قیمت دارند. در این گزارش به بررسی فعالیت نهنگ‌ها می‌پردازیم که در ماه‌های اخیر افزایش چشمگیری داشته است.

در حالی که تسلط نهنگ‌ها در بازار در سال ۲۰۲۱ ۶۳ درصد بود، امروز می بینیم که به ۴۶ درصد کاهش یافته است. این نشان می‌دهد که دارایی‌های نهنگ به سمت کیف پول‌های مرکزی بزرگ مانند محصولات ETF، GBTC، WBTC یا سرمایه‌گذاران نهادی تغییر می‌کنند.

نمودار زیر نشان می‌دهد که موجودی کیف پول نهنگ پس از ۳۰ می ۲۵۵ هزار کاهش یافته است. این کیف پول‌ها با خروج ۱۴۸۰۰۰ بیت کوین در این ماه، بزرگترین از دست دادن موجودی ماهانه در تاریخ را تجربه کرده اند.

وقتی به تغییر ۳۰ روز گذشته نگاه می‌کنیم، کیف پول‌هایی با بیش از ۱۰۰ هزار بیت کوین افزایش ۶۶۰۰ بیت کوین را تجربه کردند، در حالی که کیف پول‌هایی که دارای ۱۰ هزار تا ۱۰۰ هزار بیت کوین بودند، خروجی ۴۹ هزار بیت کوین را تجربه کردند. در این بازه زمانی، موجودی کیف پولی که بین ۱۰۰۰ تا ۱۰ هزار بیت کوین نگهداری می‌شود، ۳۳ هزار بیت کوین افزایش یافته است.

همه گروه‌های نهنگ، از جمله صرافی‌ها، تنها ۸.۷ هزار بیت کوین در ماه گذشته به دست آوردند. علیرغم ورود عظیم ۲۵۵ هزار نهنگ، تغییرات خالص خیلی زیاد نبود و نشان می‌دهد که این می‌تواند یک جابجایی نهنگ باشد.

منبع: BitcoinSistemi

مهرداد کلهری

فارغ التحصیل رشته علوم ارتباطات، گرایش روزنامه نگاری از سال 2019 با کریپتوکارنسی آشنا شد. وی تولید محتوای متنی مبتنی بر سئو، خبرنویسی و محتوای صوتی تصویری را انجام می‌دهد و به ترید، تحلیل تکنیکال و فاندامنتال در بازار ارزهای دیجیتال مسلط است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا