واچ لیست ارز دیجیتال هفتگی، ۷ شهریور ۱۴۰۱

به نظر می رسد قیمت بیت کوین نزولی بیشتری داشته باشد، اما این می‌تواند فرصت‌های معامله خوبی را در MATIC، ATOM، XMR و CHZ ایجاد کند. بازارهای سهام ایالات متحده در ۲۶ اوت به دنبال سخنرانی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو که موضع جنگ طلبانه بانک مرکزی را تکرار کرد، با نزول همراه شد. در ادامه همبستگی خود با بازار سهام، بیت کوین (BTC) و بازارهای ارزهای دیجیتال نیز شاهد فروش شدیدی در ۲۶ آگوست بودند. بیت کوین در این ماه حدود ۱۴ درصد کاهش یافته است که بدترین عملکرد ماه اوت از سال ۲۰۱۵ است که قیمت آن ۱۸.۶۷ درصد کاهش یافته بود. بر اساس داده‌های CoinGlass، این ممکن است خبر بدی برای سرمایه‌گذاران باشد، زیرا ماه سپتامبر از سال ۲۰۱۳ تاکنون یک رکورد مشکوک با میانگین زیان ۶ درصدی دارد.

اگرچه خرید در یک بازار با روند نزولی استراتژی خوبی نیست، معامله‌گران می‌توانند ارزهای دیجیتالی را که عملکرد بهتری از بازار دارند، به دقت زیر نظر داشته باشند، زیرا در صورت هر چرخشی، این ارزها احتمالاً اولین ارزهای دیجیتال هستند. در یک بازار نزولی، معامله گران باید صبور باشند زیرا به احتمال زیاد پس از ثبات بازار فرصت های زیادی برای خرید پیدا می کنند.

سطوح بحرانی برای تماشای بیت کوین چیست؟ اگر یک چرخش ایجاد کند، چه رمزارز‌هایی ممکن است در کوتاه مدت بهتر عمل کنند؟ بیایید پنج ارز دیجیتال را که در نمودارها قوی به نظر می رسند، مطالعه کنیم.

 

BTC/USDT

بازگشت ضعیف یک حمایت قوی نشان می دهد که گاوها برای خرید تهاجمی در این سطح مردد هستند. گاوها برای چند روز با موفقیت از خط حمایت دفاع کردند، اما نتوانستند قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA) 21806 دلار برسانند. این نشان دهنده کمبود تقاضا در سطوح بالاتر است.

خرس‌ها از فرصت استفاده کردند و قیمت را در ۲۶ آگوست به زیر کانال صعودی کشاندند. متحرک نمایی ۲۰ روزه به سمت پایین شیب‌دار است و RSI نزدیک به منطقه فروش بیش از حد است، که نشان می‌دهد خرس‌ها فرمان را در دست دارند. جفت ارز BTC/Tether (USDT) می تواند به منطقه حمایت قوی بین ۱۸۹۱۰ تا ۱۸۶۲۶ دلار سقوط کند. اگر قیمت از این منطقه بازگردد، گاوها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA) 22340 دلار برسانند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، این جفت می تواند تا ۲۵۲۱۱ دلار افزایش یابد.

در مقابل، اگر قیمت به زیر ۱۸۶۲۶ دلار برسد، این جفت ارز می‌تواند پایین‌ترین قیمت روز ۱۸ ژوئن را در ۱۷۶۲۲ دلار دوباره آزمایش کند. خرس‌ها باید قیمت را به زیر این سطح برسانند تا نشانه از سرگیری روند نزولی باشد.

 

تحلیل بیت کوین
تحلیل بیت کوین

 

MATIC/USDT

Polygon (MATIC) از حمایت قوی خود برگشته است، که نشان می دهد گاوها به طور تهاجمی از سطح دفاع می کنند. این احتمال ادامه حرکت خنثی (رنج) را برای چند روز دیگر افزایش خواهد داد. به‌همین دلیل متیک در این لیست قرار گرفته است. از طرف دیگر، اگر قیمت از میانگین‌های متحرک پایین بیاید، نشان می‌دهد که خرس‌ها در رالی فروشنده هستند. خرس‌ها سپس تلاش خواهند کرد تا قیمت را به زیر سطح حمایت حیاتی در ۰.۷۵ دلار کاهش دهند. اگر آنها موفق شوند، جفت می تواند تا ۰.۶۳ دلار کاهش یابد.

گاوها قیمت را بالاتر از میانگین های متحرک قرار داده اند، که اولین نشانه‌ای است که فشار فروش ممکن است کاهش یابد. یکی دیگر از نشانه‌های مثبت این است که RSI واگرایی مثبت ایجاد کرده است که نشان دهنده این است که خرس ها ممکن است کنترل خود را از دست بدهند. خریداران سعی خواهند کرد تا قیمت را به بالای مقاومت کلیدی در ۰.۸۴ دلار برسانند. اگر آنها موفق شوند، این جفت می تواند تا ۰.۹۱ دلار افزایش یابد، که ممکن است دوباره به عنوان یک مقاومت قوی عمل کند. برای بی اعتبار کردن این دیدگاه مثبت، خرس ها باید قیمت را به زیر ۰.۷۵ دلار کاهش دهند.

 

تحلیل پالیگان
تحلیل پالیگان

 

ATOM/USDT

Cosmos (ATOM) انتخاب شده است زیرا بالاتر از SMA 50 روزه ۱۰.۵۸ دلار معامله می شود و نزدیک به حمایت روانی در ۱۰ دلار است. انتظار می رود گاوها از منطقه بین ۱۰ دلار و SMA 50 روزه به طور تهاجمی دفاع کنند. اگر قیمت از این منطقه بازگردد و به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه ۱۱.۳۹ دلار برسد، نشان دهنده این است که فشار فروش ممکن است در حال کاهش باشد.

سپس جفت ATOM/USDT می تواند تا مقاومت سربار در ۱۲.۵۰ دلار و بعداً به ۱۳.۴۵ دلار افزایش یابد. شکست بیش از این سطح می تواند نشان دهد که روند نزولی ممکن است پایان یافته باشد. برخلاف این فرض، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر ناحیه حمایت سقوط کند، می‌تواند اصلاح عمیق‌تری را آغاز کند. سپس جفت می تواند تا ۸.۵۰ دلار کاهش یابد.

 

تحلیل اتم
تحلیل اتم

 

XMR/USDT

Monero (XMR) به این لیست راه پیدا کرده است زیرا بالاتر از پشتیبانی فوری خود در ۱۴۲ دلار است. این نشان می‌دهد که سطوح پایین تر در حال جذب خریداران هستند.

اگر گاوها قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه ۱۵۳ دلار برسانند، نشان می‌دهد که اصلاح ممکن است به پایان رسیده باشد. جفت XMR/USDT در صورتی که گاوها قیمت را بالاتر از مقاومت سربار در ۱۵۸ دلار برسانند، می‌توانند شتاب بیشتری بگیرند. اگر این اتفاق بیفتد، جفت می تواند تا ۱۷۴ دلار افزایش یابد. گاوها باید این مانع را برطرف کنند تا نشان‌دهنده از سرگیری حرکت صعودی باشد.

اگر قیمت کاهش یابد و به زیر سطح حمایت قوی در ۱۴۲ دلار برسد، این دیدگاه مثبت می تواند در کوتاه مدت باطل شود. اگر این اتفاق بیفتد، جفت می تواند به ۱۳۲ دلار و بعداً به ۱۱۷ دلار کاهش یابد. شیب نزولی متحرک نمایی ۲۰ روزه و RSI در قلمرو منفی نشان می دهد که خرس ها لبه کمی دارند.

 

تحلیل XMR
تحلیل XMR

 

CHZ/USDT

چیلیز (CHZ) برای سومین هفته متوالی در این فهرست جای گرفته است. به این دلیل که حتی پس از اصلاحات اخیر، همچنان در یک روند صعودی قرار دارد. خریداران قیمت را به بالای مقاومت کلیدی ۰.۲۶ دلار در ۲۳ و ۲۴ آگوست رساندند، اما نتوانستند سطوح بالاتر را که از سایه‌های بلند روی کندل‌ها مشاهده می شود، حفظ کنند. این ممکن است معامله گران کوتاه مدت را وسوسه کند تا سود خود را ثبت کنند. این قیمت را به سطح شکست ۰.۲۰ دلار کاهش داد، که درست بالاتر از متحرک نمایی ۲۰ روزه ۰.۲۰ دلار است.

گاوها این افت را خریداری کردند و در تلاش هستند تا حرکت صعودی خود را به سمت مقاومت بالای ۰.۲۶ دلار از سر بگیرند. گاوها باید این مانع را برطرف کنند تا درهای رالی احتمالی به ۰.۳۳ دلار باز شود.

افزایش میانگین متحرک نشان دهنده مزیتی برای خریداران است، اما واگرایی منفی در RSI نشان می دهد که حرکت صعودی ممکن است در حال تضعیف باشد. اگر قیمت کاهش یابد و به زیر متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، مزیت به نفع خرس ها خواهد بود. سپس این جفت می تواند تا SMA 50 روزه ۰.۱۵ دلار کاهش یابد.‌

 

تحلیل چیلیز
تحلیل چیلیز

 

این مطالب، تنها ترجمه‌ای از سایت کوین تلگراف بوده و پیشنهاد سرمایه‌گذاری نمی‌باشد.
امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا