واچ لیست ارز دیجیتال هفتگی، ۱۴ شهریور ۱۴۰۱

اگر BTC از حمایت اصلی خود خارج شود، ADA، ATOM، FIL و EOS ممکن است روند نزولی خود را بشکنند. کاهش در بازارهای سهام ایالات متحده در هفته گذشته، روند شکست در سراسر بازار را به سه هفته متوالی افزایش داد. نزدک کامپوزیت برای اولین بار از سال ۲۰۱۹ برای شش روز متوالی سقوط کرد. واکنش منفی بازار به گزارش ظاهراً مثبت مشاغل در ماه اوت نشان می دهد که معامله گران از اقدامات آتی فدرال رزرو و اثرات آن بر اقتصاد نگران هستند.

ضعف در بازارهای سهام ایالات متحده باعث شد بیت کوین (BTC) در ۲ سپتامبر به زیر ۲۰۰۰۰ دلار برگردد و خرس‌ها قیمت را در آخر هفته پایین‌تر از سطح نگه داشتند. طبق داده‌های CoinMarketCap، این دامیننس بیت کوین را در ۴ سپتامبر به کمتر از ۳۹ درصد رساند که پایین‌ترین سطح آن از ژوئن ۲۰۱۸ است.

احساسات منفی در بازار باقی مانده و به سختی می توان آن را به پایان رساند. اما سرمایه‌گذارانی که به چشم انداز بلندمدت ارزهای دیجیتال اعتقاد دارند، می توانند از این فرصت استفاده کنند و به جای تلاش برای رسیدن به کف، به تدریج در سطوح پایین‌تر خرید کنند. با این حال، سرمایه‌گذاران می‌توانند از تعقیب قیمت‌های بالاتر در طول صعودهای بازار نزولی اجتناب کنند و زمانی که قیمت به سطوح حمایتی قوی سقوط کرد، به دنبال خرید باشند.

اگر بیت کوین مراحل بازیابی را انجام دهد، آلت کوین های انتخابی می توانند بالاتر روند. بیایید نمودارهای ۵ ارز دیجیتال برتر را که در نمودارها قوی به نظر می رسند را مطالعه کنیم.

 

BTC/USDT

بیت کوین در چند روز گذشته در محدوده محدودی بین ۱۹۵۲۰ تا ۲۰۵۷۶ دلار معامله می شود که نشان‌دهنده تعادل بین خریداران و فروشندگان در کوتاه مدت است. اگرچه گاوها در حال خرید با کاهش هستند، اما نتوانسته اند بر فروش در سطوح بالاتر غلبه کنند. میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA) 20863 دلار و شاخص قدرت نسبی (RSI) در قلمرو منفی نشان دهنده مزیتی برای فروشندگان است. اگر خرس‌ها قیمت را به زیر ۱۹۵۲۰ دلار کاهش دهند، جفت BTC/Tether (USDT) می‌تواند بین ۱۸۹۱۰ تا ۱۸۶۲۶ دلار به منطقه حمایت قوی سقوط کند.

این منطقه احتمالاً خرید قوی گاوها را به خود جلب خواهد کرد، همانطور که در دو نوبت قبلی چنین بوده است. خرس‌ها باید قیمت را به زیر ۱۷۶۲۲ دلار کاهش دهند تا نشانه از سرگیری روند نزولی باشد. از سوی دیگر، خریداران باید قیمت را بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه فشار دهند تا نشان دهند که خرس‌ها ممکن است کنترل خود را از دست بدهند. سپس این جفت می تواند به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA) 22271 دلار برسد.

 

نمودار بیت کوین
نمودار بیت کوین

 

ADA/USDT

کاردانو (ADA) در حال تثبیت است اما در تلاش است تا از میانگین متحرک بالاتر رود. این نشان دهنده تقاضا در سطوح پایین‌تر است و شانس یک حرکت صعودی را افزایش می دهد که دلیل انتخاب آن است.

متحرک نمایی ۲۰ روزه ۰.۴۷ دلاری کاهش یافته و RSI به محدوده مثبت جهش کرده است که نشان می دهد فشار فروش در حال کاهش است. اگر خریداران قیمت را بالاتر از SMA 50 روزه ۰.۵۰ دلار حفظ کنند، جفت ADA/USDT می تواند به خط روند نزولی صعود کند.

این سطح می تواند دوباره به عنوان یک مقاومت قوی عمل کند، اما اگر گاوها بر این مانع غلبه کنند، این جفت ارز می‌تواند تا ۰.۷۰ دلار افزایش یابد.

اگر قیمت از سطح فعلی پایین بیاید و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برود، این دیدگاه مثبت ممکن است در کوتاه مدت نفی شود. اگر این اتفاق بیفتد، جفت می‌تواند دوباره به سطح حمایت قوی در ۰.۴۰ دلار سقوط کند.

نمودار کاردانو
نمودار کاردانو

 

ATOM/USDT

Cosmos (ATOM) در چند روز گذشته تسلیم نشده است و در نزدیکی مقاومت سربار خود با قیمت ۱۳.۴۵ دلار معامله می شود. این نشان می دهد که معامله گران به دلیل پیش بینی افزایش قیمت، موقعیت های خود را نمی‌بندند. دلیل قرار گرفتن آن در این لیست به‌همین دلیل است.

جفت ATOM/USDT در ۲۹ آگوست به زیر SMA 50 روزه ۱۱.۰۸ دلار سقوط کرد، اما گاوها در سطوح پایین تری خرید کردند. این یک بازگشت مجدد را آغاز کرد که به مقاومت سربار در ۱۳.۴۵ دلار رسید. میانگین های متحرک به تدریج در حال افزایش و RSI در قلمرو مثبت نشان می دهد که مسیر صعود آسان‌تر است.

اگر خریداران قیمت را به بالای ۱۳.۴۵ دلار برسانند، جفت می‌تواند شتاب بیشتری بگیرد و تا ۱۵.۳۰ دلار و سپس به ۲۰ دلار افزایش یابد. اگر قیمت به شدت کاهش یابد و به زیر حمایت روانی در ۱۰ دلار سقوط کند، این دیدگاه مثبت می‌تواند باطل شود.

 

نمودار اتم
نمودار اتم

 

FIL/USDT

Filecoin (FIL) در کانال رنجی بین ۲۷ اوت و ۲ سپتامبر معامله می‌شد اما در ۳ سپتامبر روند صعودی خود را شروع کرد. این انتظار که خریداران ممکن است به خرید خود ادامه دهند منجر به انتخاب این سکه شد.

جفت FIL/USDT به شدت افزایش یافت و به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه ۶.۳۹ دلار در ۳ سپتامبر رسید. این اولین نشانه‌ای است که خریداران در تلاش برای بازگشت هستند. با این حال، بعید است که خرس‌ها به راحتی تسلیم شوند و یک چالش بزرگ در نزدیکی SMA 50 روزه ۶.۹۲ دلاری ایجاد می‌کنند.

خرس‌ها در ۴ سپتامبر قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بازگرداندند. اگر قیمت را زیر این سطح حفظ کنند، جفت می‌تواند تا ۵.۵۰ دلار کاهش یابد. برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد و به بالاتر از SMA 50 روزه برسد، خرید قوی در کاهش قیمت را پیشنهاد می‌کند. سپس این جفت می تواند تا ۹.۰۰ دلار و پس از آن به ۹.۵۰ دلار افزایش یابد.

 

نمودار فایل کوین
نمودار فایل کوین

 

EOS/USDT

EOS به این لیست راه پیدا کرده است زیرا حتی در ریزش‌های خونین نیز توانسته بالاتر از میانگین متحرک باقی بماند. این نشان‌دهنده عملکرد بهتر کوتاه‌مدت است و در صورت بهبود احساسات در بخش ارزهای دیجیتال، احتمال صعود را افزایش می‌دهد.

جفت EOS/USDT در ۲۱ آگوست الگوی پایین گرد را تکمیل کرد، اما گاوها نتوانستند سطوح بالاتر را حفظ کنند. خرس‌ها قیمت را به زیر سطح شکست در ۲۸ اوت بازگرداندند که نشان‌دهنده فروش قوی در رالی‌ها است. یک نکته مثبت جزئی این است که خریداران به شدت این افت را تا SMA 50 روزه ۱.۳۳ دلار خریداری کردند. متحرک نمایی ۲۰ روزه ۱.۴۸ دلاری کاهش یافته است و RSI نزدیک به نقطه میانی است که نشان دهنده تعادل بین خریداران و فروشندگان است.

اگر گاوها قیمت را به بالای ۱.۶۰ دلار فشار دهند و حفظ کنند، این تعادل می تواند به نفع گاوها متمایل شود. سپس این جفت می تواند به مقاومت سربار نزدیک به ۲.۰۰ دلار صعود کند. از طرف دیگر، یک شکست و بسته شدن زیر SMA 50 روزه می تواند درها را برای کاهش احتمالی تا ۱.۱۵ دلار باز کند.

 

نمودار ایاس
نمودار ایاس

 

 

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا