واچ لیست ارز دیجیتال هفتگی، ۸ اسفند ۱۴۰۱

واچ لیست ارز دیجیتال این هفته را بیت کوین و چهار آلت‌کوین از بازار ارزهای دیجیتال تشکیل می‌دهند، چون آن‌ها نشانه‌‌های صعودی را نشان می‌دهند. ۵ ارز دیجیتالی که این هفته با هم بررسی می‌کنیم THETA، LIDO، KLAY، EGLD و BTC خواهند بود که از نظر تکنیکالی باید طی هفته جاری به آن‌ها بپردازیم. قیمت بیت کوین می‌تواند، در کوتاه مدت محدود باقی بماند؛ اما این آلت کوین‌ها (THETA، LIDO، KLAY و EGLD) می‌توانند، بالاتر از حد خود ادامه دهند. با بازپس گیری ۲۳ هزار دلاری بیت کوین، علائم صعودی را به خود جلب کرده‌ است. این منجر به کاهش خرید در این آلت کوین‌ها شود.

به همین دلایل واچ لیست ارز دیجیتال این هفته می‌تواند، رشد خوبی را رقم بزنند.

 

واچ لیست ارز دیجیتال

بازارهای ارزهای دیجیتال و بازارهای سهام ایالات متحده شاهد رزرو سود در این هفته بودند زیرا داده های اقتصاد کلان به افزایش مداوم نرخ توسط فدرال رزرو اشاره داشتند. بیش از ۴ درصد کاهش یافت و S&P 500 2.7 درصد سقوط کرد تا بدترین هفته خود را در سال ثبت کند. CME FedWatch Tool احتمال ۷۳ درصد افزایش ۲۵ واحدی نرخ بهره توسط فدرال رزرو را در جلسه مارس نشان می دهد، اما پس از تورم بیش از حد انتظار طی دو هفته، احتمال افزایش ۵۰ واحدی نرخ بهره به آرامی آغاز شده است. کشش به دست آورید.

در طول دوره‌های عدم قطعیت، برخی از سکه‌ها وارد اصلاح عمیق‌تری می‌شوند در حالی که تعداد کمی از این روند را کاهش می‌دهند و به عملکرد بهتر خود ادامه می‌دهند. از این رو، انتخاب سکه های مناسب برای تجارت مهم می شود. چند سکه که شاهد تصحیح سطحی بوده اند یا به شدت از ساپورت خارج شده اند در این لیست انتخاب شده اند. بیایید نمودارهای آنها را ببینیم و سطوحی را که باید مراقب آنها باشیم تعیین کنیم.

واچ لیست ارز دیجیتال

 

BTC/USDT

بیت کوین در ۲۴ فوریه به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۳۳۹۱ دلار) سقوط کرد، اما خرس‌ها نتوانستند، از این مزیت استفاده کنند و قیمت را زیر سطح حمایت قوی در ۲۲۸۰۰ دلار حفظ کنند. قیمت در ۲۵ فوریه به ۲۲۸۰۰ دلار رسید و گاوها در تلاش هستند تا قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند. اگر آن‌ها موفق به انجام این کار شوند، نشان می‌دهد که جفت ارز BTC/USDT ممکن است برای چند روز بین ۲۵۲۵۰ تا ۲۲۸۰۰ دلار تثبیت شود.

صاف شدن متحرک نمایی متحرک نمایی ۲۰ روزه و شاخص قدرت نسبی (RSI) نزدیک به نقطه میانی نیز نشان دهنده یک عمل محدود به محدوده در کوتاه مدت است. از طرف دیگر، اگر قیمت به زیر ۲۲۷۰۰ دلار سقوط کند، فروش می‌تواند تشدید شود و این جفت ممکن است به حمایت قوی بعدی در ۲۱۴۸۰ دلار سقوط کند.

۲۰-EMA نمودار چهار ساعته را رد کرده است و RSI در محدوده منفی قرار دارد. این نشان دهنده یک مزیت برای خرس‌ها است. فروشندگان سعی خواهند کرد از ۲۰-EMA محافظت کنند و اگر قیمت از این سطح کاهش یابد، احتمال شکسته شدن زیر ۲۲۸۰۰ دلار افزایش می‌یابد. اگر این اتفاق بیفتد، فروش ممکن است تشدید شود و جفت ارز به ۲۱۴۸۰ دلار کاهش یابد. برعکس، اگر قیمت از ۲۰-EMA بشکند، نشان می‌دهد که گاوها در حال خرید با کاهش هستند. این می‌تواند جفت ارز را به میانگین متحرک ۵۰ ساده سوق دهد و قیمت را برای مدت بیشتری در محدوده ثابت نگه دارد.

واچ‌لیست ارز دیجیتال

برای مشاهده تحلیل بیت کوین، هر روز به صفحه تحلیل بیت کوین بروید.

 

LDO/USDT

ارز Lido DAO (LDO) در طی اصلاح اخیر کمتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲.۷۵ دلار) باقی نماند که این یک علامت مثبت است. یکی دیگر از نشانه‌های صعودی، تشکیل پرچم در نزدیکی سقف است. گاوها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالای خط مقاومت نشان دهند. اگر آن‌ها موفق شوند، جفت ارز LDO/USDT می‌تواند مرحله بعدی حرکت صعودی را آغاز کند. این جفت ارز می‌تواند، ابتدا تا ۳.۹۰ دلار افزایش یابد و پس از آن به ۴.۲۴ دلار صعود کند.

برعکس، اگر قیمت از خط مقاومت کاهش یابد، نشان می‌دهد که خرس‌ها در رالی می‌فروشند. این می‌تواند قیمت را برای مدتی طولانی در داخل پرچم نگه دارد. اگر خرس‌ها بخواهند نشانه‌ای از تغییر روند کوتاه‌مدت باشند، باید قیمت را به زیر پرچم سقوط کنند. جهش قوی از خط حمایت نشانگر خرید تهاجمی در کاهش قیمت است. خریداران باید برای به دست آوردن کنترل مجدد بر مانع موجود در خط مقاومت غلبه کنند. اگر این کار را انجام دهند، جفت ارز ممکن است روند صعودی خود را از سر بگیرد.

با این حال، خرس‌ها احتمالا برنامه‌های دیگری خواهند داشت؛ چون تلاش می‌کنند از خط مقاومت محافظت کنند. اگر قیمت از این سطح کاهش یابد، وضعیت تعادل ممکن است برای مدتی بیشتر ادامه یابد. شکستن زیر پرچم می‌تواند باعث رزرو سود توسط معامله گران کوتاه مدت شود. این ممکن است، قیمت را به ۲.۲۰ دلار و بعدا به ۲ دلار افزایش دهد.واچ‌لیست ارزدیجیتال

 

EGLD/USDT

از خط مقاومت رد شد، اما یک نشانه دلگرم کننده این است که گاوها در تلاش برای دفاع از متحرک نمایی ۲۰ روزه (۴۷ دلار) هستند. هر دو میانگین متحرک شیب‌دار هستند و RSI بالای ۵۴ است، که نشان می‌دهد خریداران دارای یک مزیت جزئی هستند. گاوها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به سمت خط مقاومت سوق دهند، جایی که احتمال دارد دوباره با مخالفت شدید خرس‌ها روبرو شوند.

اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه سقوط کند، این دیدگاه صعودی می‌تواند در کوتاه مدت باطل شود. این نشان دهنده فروش خرس‌ها در هر تجمع کوچک است. سپس جفت ارز EGLD/USDT می‌تواند به SMA 50 روزه (۴۴ دلار) و بعدا به ۴۰ دلار سقوط کند. نمودار چهار ساعته نشان می‌دهد که قیمت در یک الگوی کانال نزولی در حال سقوط است.

خریداران در سطوح پایین تری خرید کرده و قیمت را به خط مقاومت کانال رسانده اند. اگر این مقاومت از بین برود، جفت ارز می‌تواند تا ۵۰-SMA افزایش یابد و پس از آن سد قوی ۵۴ دلار را دوباره آزمایش کند. در مقابل، اگر قیمت از خط مقاومت پایین بیاید، نشان می‌دهد که خرس‌ها تسلیم نشده اند. این می‌تواند منجر به افت به سمت خط پشتیبانی کانال شود.

واچ‌لیست ارزدیجیتال

 

THETA/USDT

عقب نشینی از EMA 20 روزه (۱.۱۵ دلار). هر دو میانگین متحرک شیب‌دار هستند و RSI در محدوده مثبت قرار دارد که نشان دهنده برتری گاوها است. اگر خریداران قیمت را بالاتر از خط روند نزولی قرار دهند، جفت ارز THETA/USDT می‌تواند به مقاومت ۱.۳۴ دلار صعود کند. این یک مقاومت بزرگ است و شکستن بالای آن می تواند دروازه‌ها را برای افزایش احتمالی تا ۱.۷۰ دلار باز کند.

در عوض، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه سقوط کند، نشان می‌دهد که گاوهای کوتاه مدت شاید به سمت خروج هجوم ببرند. این ممکن است اصلاح عمیق‌تری را در SMA 50 روزه (۱.۰۵ دلار) و سپس به حمایت روانی در ۱ دلار آغاز کند.

نمودار چهار ساعته شکل گیری یک الگوی مثلث متقارن را نشان می‌دهد. هر دو میانگین متحرک مسطح شده‌اند و RSI نزدیک به مرکز در نوسان است که نشان دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا است. شکستن زیر مثلث می‌تواند مزیت کوتاه مدت را به نفع خرس‌ها متمایل کند. این جفت ارز می‌تواند، ابتدا به ۱.۱۲ دلار و سپس به ۱ دلار سقوط کند. اگر گاوها بخواهند از کاهش قیمت جلوگیری کنند، باید به سرعت قیمت را به بالای مثلث برسانند. این می‌‎تواند سفری را تا ۱.۲۷ دلار و بعدا به ۱.۳۰ دلار آغاز کند.

واچ‌لیست‌ارزدیجیتال

 

KLAY/USDT

ارز Klaytn (KLAY) در تلاش است تا از یک الگوی پایه خارج شود. قیمت از متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۲۶ دلار) در ۲۵ فوریه بازگشت که نشان دهنده خرید خوب در کاهش قیمت است. گاوها تلاش خواهند کرد تا مقاومتی را در ۰.۳۴ دلار از بین ببرند. اگر آن‌ها این کار را انجام دهند، جفت ارز KLAY/USDT می‌تواند شتاب بیشتری بگیرد و تا مقاومت روانی ۰.۵۰ دلار افزایش یابد. چنین حرکتی نشانه تغییر روند بالقوه خواهد بود.

اگر قیمت از ۰.۳۴ دلار کاهش یابد، نشان می‌دهد که خرس‌ها به شدت از این سطح محافظت می‌کنند. این می‌تواند دوباره قیمت را تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه کاهش دهد. شکستن زیر این سطح می‌تواند نشان دهنده این باشد که این جفت ارز شاید زمان بیشتری را در الگوی پایه سپری کند. گاوها عقب نشینی را نزدیک به ۶۱.۸% فیبوناچی اصلاحی ۰.۲۶ دلار متوقف کردند و شروع به بهبود کردند.

یک مقاومت جزئی در ۰.۳۲ دلار وجود دارد، اما در صورت عبور از این سطح، جفت می‌تواند تا ۰.۳۴ دلار و پس از آن به ۰.۳۷ دلار صعود کند. از سوی دیگر، اگر قیمت از مقاومت سربار کاهش یابد، نشان می‌دهد که خرس‌ها در رالی می‌فروشند. این شاید دورنمای شکست به زیر ۰.۲۶ دلار را افزایش دهد. اگر این اتفاق بیفتد، جفت ممکن است به ۰.۲۲ دلار کاهش یابد.

واچ‌ لیست‌ارزدیجیتال

این مطالب، فقط ترجمه‌ای از سایت cointelegraph.com است و پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست.

 

۵/۵ - (۲ امتیاز)

مهرداد کلهری

فارغ التحصیل رشته علوم ارتباطات، گرایش روزنامه نگاری از سال 2019 با کریپتوکارنسی آشنا شد. وی تولید محتوای متنی مبتنی بر سئو، خبرنویسی و محتوای صوتی تصویری را انجام می‌دهد و به ترید، تحلیل تکنیکال و فاندامنتال در بازار ارزهای دیجیتال مسلط است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا