واچ لیست ارز دیجیتال هفتگی، ۷ آذر ۱۴۰۱

واچ لیست ارز دیجیتال

واچ لیست ارز دیجیتال هفتگی، ۷ آذر ۱۴۰۱ – این هفته ۵ ارزی که از اهمیت بالایی برخوردار بودند را مورد بررسی قرار دادیم. تثبیت قیمت بیت کوین، معامله‌گران را به سمت این ۴ آلت‌کوین سوق داده است. DOGE، LTC، LINK و APE نشانه‌هایی از خرید را نشان می‌دهند، حتی در حالی که حرکت جهت‌دار بعدی بیت‌کوین نامشخص است.

 

تحلیل BTC/USDT

بیت کوین از روز ۲۴ نوامبر در محدوده محدودی معامله می‌شود؛ چون معامله‌گران در مورد حرکت جهت‌دار بعدی نامطمئن هستند. در یک بازار نزولی، تحلیلگران تمایل دارند که به سمت نزولی حرکت کنند. اگرچه هر چیزی در بازار نزولی امکان‌پذیر است؛ اما معامله‌گرانی که دیدگاه بلندمدت دارند، می‌توانند کوین‌های اساسی را جمع آوری کنند. در یک بازار نزولی، همه کوین‌ها در یک زمان پایین نمی‌آیند. در کنار نظارت بر بازار گسترده‌تر ارزهای دیجیتال، معامله‌گران باید از نزدیک کوین‌های انتخابی خود را دنبال کنند. رمزارزهایی که بازار را از مرحله نزولی خارج می‌کنند، معمولا با شروع بازار صعودی بعدی، عملکرد خوبی دارند.

بیت کوین در چند روز گذشته بین ۱۵۵۸۸ تا ۱۷۶۲۲ دلار فشرده شده و در حال نوسان است. شاخص قدرت نسبی (RSI) یک واگرایی صعودی ایجاد کرده است که نشان می‌دهد فشار فروش می‌تواند کاهش یابد. رالی ممکن است در منطقه بین میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA) 17065 دلار و ۱۷۶۲۲ دلار با مقاومت شدید روبرو شود. اگر قیمت از این ناحیه کاهش یابد، جفت ارز BTC/Tether (USDT) می‌تواند مدت زمان بیشتری در این محدوده باقی بماند.

اگر خریداران قیمت را بالای منطقه مقاومتی بکشانند، نشان می‌دهد که روند نزولی ممکن است در حال پایان باشد. میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA) 18600 دلار ممکن است به عنوان یک مانع کوچک عمل کند، اما در صورت عبور از آن، حرکت صعودی می‌تواند به سطح روانی ۲۰،۰۰۰ دلار برسد. از طرف دیگر، اگر قیمت از مقاومت پایین بیاید و به زیر ۱۵۵۸۸ دلار برسد، می‌تواند نشانه از سرگیری روند نزولی باشد. سپس این جفت ارز می‌تواند به ۱۳۵۵۴ دلار کاهش یابد.

میانگین‌های متحرک در نمودار ۴ ساعته صاف شده‌اند و RSI نزدیک به نقطه میانی است که نشان دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا است. اگر گاوها قیمت را به بالای ۱۷۰۰۰ دلار برسانند، این تعادل می‌تواند به نفع گاوها تغییر کند. پس از آن، جفت ارز می‌تواند تا سقف مقاومت بالای ۱۷۶۲۲ دلار افزایش یابد. در عوض، اگر قیمت به زیر ۱۶۰۰۰ دلار سقوط کند، این جفت ارز می‌تواند به منطقه حمایت بحرانی بین ۱۵۵۸۸ تا ۱۵۴۷۶ دلار سقوط کند. شکستن زیر این منطقه می‌تواند فروش را تسریع کند و مرحله بعدی روند نزولی را آغاز کند.

واچ لیست هفتگی بیت کوین

 

تحلیل DOGE/USDT

در ۲۵ نوامبر از مقاومتی در ۰.۰۹ دلار شکست؛ اما خرس‌ها قیمت را به زیر سطح در ۲۶ نوامبر بازگرداندند. خریداران مجددا گروه بندی کردند و قیمت را به بالای سطح ۳۸.۲% فیبوناچی اصلاحی ۰.۱۰ دلار در ۲۷ نوامبر رساندند. خرس‌ها ممکن است دوباره تلاش کنند تا بهبودی را نزدیک به ۰.۱۰ دلار متوقف کنند، اما اگر گاوها اجازه ندهند، قیمت به زیر ۰.۰۹ دلار برسد، جفت ارز DOGE/USDT می‌تواند شتاب بگیرد و به سمت سطح اصلاحی فیبوناچی ۶۱.۸ درصدی ۰.۱۲ دلار حرکت کند. اگر این سطح نیز مقیاس شود، این جفت ارز ممکن است روند صعودی خود را تا ۰.۱۶ دلار ادامه دهد.

از سوی دیگر، اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد، نشان می‌دهد که خرس‌ها به رالی‌ها به عنوان یک فرصت فروش نگاه می‌کنند. سپس این جفت ارز می‌تواند تا ۰.۰۹ دلار کاهش یابد. اگر این پشتیبانی از بین برود، SMA 50 روزه ۰.۰۸ دلاری می‌تواند به چالش کشیده شود. خریداران قیمت را بالاتر از محدوده قرار داده‌اند که نشان دهنده شروع یک حرکت صعودی است. رالی قوی، RSI را به سطوح بسیار بیش از حد خرید سوق داد که حاکی از اصلاح یا تثبیت جزئی در کوتاه مدت است.

اگر قیمت از ۳۸.۲% فیبوناچی اصلاحی ۰.۱۰ دلار کاهش یابد، اما از سطح شکست بازگردد، نشان می‌دهد که احساسات مثبت شده و معامله گران در حال خرید با کاهش هستند. گاوها سپس سعی می‌کنند روند صعودی را از سر بگیرند. هدف شکست از محدوده ۰.۱۲ دلار است. اگر قیمت کاهش یابد و دوباره وارد محدوده شود، این دیدگاه مثبت می‌تواند در کوتاه مدت باطل شود. سپس این جفت ارز می‌تواند به ۵۰-SMA سقوط کند.

واچ لیست هفتگی دوج

 

تحلیل LTC/USDT

شکست بالای مقاومت در ۷۵ دلار اولین نشانه تغییر روند بالقوه است. خرس‌ها سعی کردند قیمت را به زیر ۷۵ دلار برسانند و گاوهای تهاجمی را به دام بیاندازند، اما خریداران همچنان موضع خود را حفظ کردند. گاوها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالای مقاومت در ۸۴ دلار برسانند. اگر آن‌ها موفق شوند، می‌تواند نشانه شروع یک روند صعودی جدید باشد. افزایش میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه ۶۷ دلار و RSI نزدیک به منطقه اشباع خرید نشان می‌دهد که مسیر کمترین مقاومت به سمت صعود است. سپس جفت ارز LTC/USDT می‌تواند به سمت هدف هدف ۱۰۴ دلار افزایش یابد.

برعکس، اگر قیمت از ۸۴ دلار کاهش یابد، جفت ارز می‌تواند به منطقه حمایت ۷۳ تا ۷۵ دلار کاهش یابد. اگر این منطقه شکسته شود، این جفت ارز می‌تواند به سمت متحرک نمایی ۲۰ روزه حرکت کند. خرس‌ها باید قیمت را به زیر این حمایت بکشند تا گاوهای تهاجمی را به دام بیاندازند. اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه عقب نشینی کند، گاوها دوباره سعی می‌کنند، این جفت ارز را به بالای ۸۴ دلار برسانند و روند صعودی را آغاز کنند.

نمودار ۴ ساعته نشان می‌دهد که قیمت شکسته شد و به زیر ۲۰-EMA بسته شد، اما خرس‌ها نتوانستند از این مزیت استفاده کنند. گاوها این شیب را خریدند و قیمت را به بالای ۲۰-EMA رساندند. هر دو میانگین متحرک شیب‌دار هستند و RSI درست بالاتر از نقطه میانی قرار دارد که نشان می‌دهد خریداران دارای یک مزیت جزئی هستند. یک مقاومت جزئی در ۸۰ دلار وجود دارد، اما اگر گاوها قیمت را بالاتر از این سطح قرار دهند، این جفت ارز می‌تواند تا ۸۴ دلار افزایش یابد. این جفت ارز پس از آن می‌تواند تا ۹۶ دلار صعود کند. اگر خرس‌ها بخواهند این دیدگاه را در کوتاه مدت باطل کنند، باید جفت ارز را به زیر ۷۳ دلار برسانند.

واچ لیست هفتگی لینک

 

تحلیل LINK/USDT

در هفته‌های گذشته بین ۵.۵۰ تا ۹.۵۰ دلار محدود شده است. بازگشت قوی از حمایت ۵.۵۰ دلار در ۲۱ نوامبر نشان می‌دهد که گاوها به شدت در حال خرید نزول‌ها به این سطح هستند. متحرک نمایی ۲۰ روزه ۶.۷۴ دلار شروع به افزایش کرده است و RSI به محدوده مثبت صعود کرده است که نشان دهنده یک مزیت جزئی برای گاوها است. اگر قیمت بالاتر از SMA 50 روزه ۷.۱۵ دلار باقی بماند، احتمال افزایش تا ۸.۵۰ دلار و پس از آن به ۹.۵۰ دلار افزایش می یابد.

برخلاف این فرض، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، نشان می‌دهد که خرس‌ها در سطوح بالاتر فعال هستند. سپس جفت ارز LINK/USDT می‌تواند دوباره به سمت حمایت ۵.۵۰ دلار سقوط کند و برای چند روز دیگر در نزدیکی آن تثبیت شود. بازگشت قوی از سطح ۵.۵۰ دلار به مقاومت در ۷.۵۰ دلار نزدیک شده است. اگر قیمت از این سطح پایین بیاید و به زیر ۲۰-EMA برسد، این جفت ارز می‌تواند به ۵۰-SMA سقوط کند. شکست زیر این حمایت می‌تواند این جفت ارز را برای مدتی بین ۵.۵۰ تا ۷.۵۰ دلار نگه دارد.

احتمال دیگر این است که قیمت از ۷.۵۰ دلار کاهش یابد اما از ۲۰-EMA بازگردد. گاوها دوباره سعی می‌کنند، قیمت را به بالای ۷.۵۰ دلار برسانند و حرکت به سمت بالا را به تا ۸.۵۰ دلار آغاز کنند.

واچ لیست هفتگی

 

تحلیل APE/USDT

طی چند ماه گذشته در محدوده وسیعی بین ۳ تا ۷.۸۰ دلار تثبیت شده است. خرس‌ها سعی کردند قیمت را به زیر سطح حمایت از محدوده کاهش دهند؛ اما نتوانستند سطوح پایین‌تر را حفظ کنند. این نشان دهنده تقاضای قوی در سطوح پایین‌تر است. خرید پایدار قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه ۳.۴۷ دلار در ۲۶ نوامبر رساند که نشان می‌دهد گاوها در حال بازگشت هستند. یک مقاومت جزئی در SMA 50 روزه ۴.۰۶ دلار وجود دارد، اما اگر گاوها این مانع را برطرف کنند، جفت ارز APE/USDT می‌تواند به خط روند نزولی صعود کند.

اگر قیمت از خط روند نزولی کاهش یابد، این جفت ارز می‌تواند تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه کاهش یابد. اگر این جفت ارز از این سطح بازگردد، نشان می‌دهد که احساسات از فروش در رالی به خرید در نزول تغییر کرده است. این می‌تواند چشم انداز شکست بالای خط روند نزولی را بهبود بخشد. سپس این جفت ارز می‌تواند تا ۶ دلار صعود کند. برعکس، اگر قیمت از خط روند نزولی کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، جفت می‌تواند دوباره به سطح حمایت قوی در ۳ دلار سقوط کند.

میانگین‌های متحرک در نمودار ۴ ساعته شروع به افزایش کرده‌اند و RSI به منطقه بیش از حد خرید جهش کرده است. بهبود ممکن است با مقاومت ۴ دلاری روبرو شود، اما اگر گاوها اجازه ندهند قیمت به زیر میانگین‌های متحرک سقوط کند، حرکت صعودی ممکن است به خط روند نزولی برسد. اگر قیمت کاهش یابد و به زیر ۵۰-SMA برسد، این دیدگاه مثبت می‌تواند در کوتاه مدت باطل شود. چنین حرکتی نشان می‌دهد که خرس‌ها به فروش خود در تجمعات ادامه می‌دهند. سپس این جفت ارز می‌تواند به ۳ دلار کاهش یابد.

واچ لیست ارز دیجیتال

 

این مطالب، فقط ترجمه‌ای از سایت cointelegraph.com است و پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست.
۵/۵ - (۶ امتیاز)

مهرداد کلهری

فارغ التحصیل رشته علوم ارتباطات، گرایش روزنامه نگاری از سال 2019 با کریپتوکارنسی آشنا شد. وی تولید محتوای متنی مبتنی بر سئو، خبرنویسی و محتوای صوتی تصویری را انجام می‌دهد و به ترید، تحلیل تکنیکال و فاندامنتال در بازار ارزهای دیجیتال مسلط است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا