واچ لیست ارز دیجیتال هفتگی، ۵ دی ۱۴۰۱

واچ لیست ارز دیجیتال این هفته را بیت کوین و چهار آلت‌کوین از بازار ارزهای دیجیتال تشکیل می‌دهند، چون نشانه‌‌های صعودی را نشان می‌دهند.
نوسانات بیت کوین می‌تواند به زودی افزایش یابد و این مسئله امکان دارد، علاقه خرید به ETH، TON، XMR و OKB را افزایش دهد.

 

واچ لیست ارز دیجیتال

بازارهای ارزهای دیجیتال هیچ نشانه‌ای از نوسانات در فصل تعطیلات پایان سال را ندارند. این نشان می‌دهد که هم گاوها و هم خرس‌ها با خیال راحت بازی می‌کنند و به دلیل عدم اطمینان در مورد حرکت جهت بعدی، معامله بزرگی انجام نمی‌دهند. بعید است که این مرحله نامشخص برای مدت طولانی ادامه یابد؛ زیرا دوره‌های نوسان کم معمولا با افزایش نوسانات همراه می‌شوند.

ویلی وو، خالق منبع تحلیل زنجیره‌ای Woobull، پیش بینی می‌کند که مدت زمان بازار نزولی فعلی بیشتر از سال ۲۰۱۸ اما کوتاه‌تر از سال ۲۰۱۵ باشد. بر اساس برآوردهای مجله فوربس، زمستان کریپتو منجر به ضرر بیش از ۱۱۶ میلیارد دلاری به دارایی شخصی ۱۷ سرمایه گذار و بنیانگذار در فضای ارزهای دیجیتال شده است. این قتل عام به حدی شدید بوده است که نام ۱۰ سرمایه گذار از لیست میلیاردرهای رمزنگاری حذف شد. آیا بازار نزولی می‌تواند، عمیق‌تر شود یا نشانه‌هایی از شروع یک رالی بزرگ را نشان می‌دهد؟ بیایید به نمودارهای بیت‌کوین و سایر آلت‌کوین‌ها نگاه کنیم.

 

BTC/USDT

بیت کوین در چند روز گذشته در محدوده‌ نزدیک به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA) 16929 دلار معامله می‌شود. این نشان می‌دهد که خرس‌ها از سطح دفاع می‌کنند؛ اما گاوها هنوز تسلیم نشده‌اند. بعید است که این دوره از آرامش برای مدت طولانی ادامه یابد. این جفت ارز ممکن است به زودی شاهد افزایش دامنه تغییرات باشد. به طور کلی، پیش‌بینی جهت شکست سخت است؛ بنابراین بهتر است قبل از شروع معاملات جهت‌دار، منتظر باشیم تا این جفت ارز حرکت قاطعی انجام دهد.

اگر قیمت بالاتر از میانگین متحرک شکسته شود، احتمال صعود به بالای مقاومت ۱۸۳۸۸ دلاری افزایش می‌یابد. این سطح ممکن است دوباره به‌عنوان یک مانع اصلی عمل کند؛ اما اگر گاوها به زور از آن عبور کنند، شتاب می‌تواند افزایش یابد و جفت ارز به ۲۰۰۰۰ دلار برسد. در روند نزولی، شکست به زیر ۱۶۲۵۶ دلار می‌تواند، نشان‌دهنده کنترل خرس‌ها باشد. سپس فروشندگان تلاش خواهند کرد، این جفت ارز را به سطح حمایت حیاتی خود با قیمت ۱۵۴۷۶ دلار برسانند.

هر دو میانگین متحرک در نمودار ۴ ساعته مسطح شده‌اند و شاخص قدرت نسبی (RSI) درست زیر مرکز قرار دارد. این نشان دهنده یک اقدام محدود به محدوده در کوتاه مدت است. مرزهای این محدوده می‌تواند ۱۷۰۶۱ دلار در جهت صعودی و ۱۶۲۵۶ دلار در جهت نزولی باشد. شکست بالای ۱۷۰۶۱ دلار نشان می‌دهد که گاوها در صدر قرار گرفته‌اند و این می‌تواند یک حرکت صعودی کوتاه مدت را آغاز کند. از سوی دیگر، سقوط به زیر ۱۶۲۵۶ دلار نشان می‌دهد که خرس‌ها قدرت خود را تقویت کرده‌اند.

واچ لیست ارز دیجیتال

 

ETH/USDT

اتریوم در چند روز گذشته به متحرک نمایی ۲۰ روزه خود در قیمت ۱۲۲۸ دلار چسبیده است. این نشان می‌دهد که معامله‌گران انتظار شکستن بالاتر از این مقاومت بالا را دارند. متحرک نمایی ۲۰ روزه در حال کاهش است و RSI درست زیر نقطه میانی قرار دارد که نشان دهنده تعادل بین خریداران و فروشندگان است. اگر گاوها قیمت را بالاتر از میانگین‌های متحرک قرار دهند، جفت ارز ETH/USDT می‌تواند خرید بیشتری را جذب کند. این جفت ارز پس از آن می‌تواند تا ۱۳۵۲ دلار و سپس تا خط روند نزولی صعود کند. این سطح می‌تواند دوباره به عنوان یک مقاومت مهیب عمل کند.

برعکس، اگر قیمت نتواند از میانگین متحرک بالاتر برود، ممکن است چندین معامله‌گر کوتاه‌مدت به شدت بفروشند. این می‌تواند قیمت را به حمایت قوی در ۱۱۵۰ دلار برساند. اگر این سطح از بین برود، الگوی سر و شانه ممکن است کامل شود. این می‌تواند مسیر را برای کاهش احتمالی تا ۱۰۷۵ دلار و سپس ۹۴۸ دلار باز کند.

نمودار ۴ ساعته نشان می‌دهد که بهبود بین سطح اصلاحی فیبوناچی ۳۸.۲% ۱۲۲۷ دلار و سطح ۵۰% اصلاحی ۱۲۵۱ دلار با مقاومت مواجه است. اگر قیمت کاهش یابد و به زیر ۱۱۸۰ دلار برسد، جفت ارز می‌تواند حمایت مهم را در ۱۱۵۰ دلار دوباره آزمایش کند. برعکس، اگر قیمت بالا برود و به بالای ۱۲۵۱ دلار برسد، این رالی می‌تواند به سطح ۶۱.۸% اصلاحی ۱۲۷۵ دلار برسد. اگر گاوها موفق شوند این مانع را از سر راه بردارند، این جفت  ارز با یک اصلاح تا ۱۳۵۲ دلار افزایش می‌یابد.

واچ لیست ارزدیجیتال

 

TON/USDT

Toncoin (TON) در چند روز گذشته در یک روند صعودی تثبیت شده است. اگرچه خرس‌ها حرکت صعودی را در ۲.۹۰ دلار متوقف کرده‌اند؛ اما یک نکته مثبت جزئی این است که گاوها نتوانسته‌اند موقعیت لانگ خود را ببندند. در واقع این پیشنهاد خرید در شیب است. افزایش متحرک نمایی ۲۰ روزه ۲.۲۵ دلار و RSI در محدوده مثبت نشان می‌دهد که گاوهای نر دست بالا را دارند. اگر خریداران قیمت را به بالای ۲.۵۰ دلار برسانند، جفت ارز TON/USDT می‌تواند تا ۲.۶۵ دلار افزایش یابد و سپس ناحیه ۲.۹۰ دلار آزمایش شود.

خرس‌ها احتمالا برنامه‌های دیگری نیز خواهند داشت؛ چون سعی می‌کنند قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه کاهش دهند و موقعیت خود را تقویت کنند. حمایتی جزئی در ۲.۱۵ دلار وجود دارد، اما اگر این حمایت حفظ نشود، ممکن است جفت ارز به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA) 1.91 دلار سقوط کند. این جفت یک مثلث متقارن در نمودار ۴ ساعته تشکیل داده است. این نشان دهنده عدم تصمیم گیری بین گاو نر و خرس است. میانگین‌های متحرک صاف و RSI نزدیک به نقطه میانی نیز مزیت واضحی به کسی نمی‌دهند.

اولین نشانه قدرت شکست و بسته شدن بالای خط مقاومت مثلث خواهد بود. این می‌تواند یک رالی را تا ۲.۹۰ دلار شروع کند. حرکت صعودی می‌تواند به هدف الگو تا ۳.۲۴ دلار برسد. اگر قیمت از ۵۰-SMA یا خط مقاومت مثلث پایین بیاید، نشان می‌دهد که این جفت ارز ممکن است زمان بیشتری را در داخل مثلث حضور داشته باشند. شکست زیر خط حمایتی می‌تواند نشان دهنده این باشد که خرس‌ها دوباره کنترل شده‌اند.

واچ لیست‌ارزدیجیتال

 

XMR/USDT

مونرو در چند روز گذشته نتوانسته است بالاتر از خط مقاومت الگوی گوه نزولی صعود کند؛ اما یک نشانه مثبت این است که گاوها تلاش می‌کنند قیمت را بالاتر از SMA 50 روزه تا ۱۴۰ دلار نگه دارند.

میانگین های متحرک صاف شده‌اند و RSI نزدیک به مرکز است. این نشان دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا است. اگر قیمت به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه ۱۴۴ دلار برسد، خریداران سعی خواهند کرد، جفت ارز XMR/USDT را به بالای مقاومت هدایت کنند و دست برتر را به دست آورند. اگر این اتفاق بیفتد، این جفت ارز می‌تواند تا ۱۷۴ دلار افزایش یابد. شکست بیش از بیش این سطح می‌تواند نشان دهنده تغییر روند بالقوه باشد.

از سوی دیگر، اگر قیمت به زیر ۱۳۸ دلار سقوط کند، شرایط به نفع خرس‌ها متمایل می‌شود. این جفت ارز ممکن است به ۱۲۵ دلار نیز سقوط کند. این جفت ارز از حمایت قوی در ۱۳۸.۵۰ دلار بازگشت و گاوها در تلاش هستند تا قیمت را بالاتر از میانگین‌های متحرک بالا ببرند. اگر آن‌ها موفق شوند، این جفت ارز می‌تواند به خط روند نزولی خود صعود کند، جایی که خرس‌ها ممکن است دوباره دفاعی قوی داشته باشند.

اگر قیمت از خط روند نزولی کمتر شود، خرس‌ها سعی خواهند کرد، این جفت ارز را به ۱۳۸.۵۰ دلار بکشند. این سطح مهمی است که باید در کوتاه مدت به آن توجه کرد، زیرا شکستن زیر آن می‌تواند یک الگوی مثلث نزولی را تکمیل کند. سپس این جفت ارز می‌تواند تا ۱۳۲ دلار و پس از آن به هدف الگوی ۱۲۴ دلار سقوط کند. در روند صعودی، شکست بالای خط روند نزولی می‌تواند نزول تازه را باطل کند و مسیر را برای صعود احتمالی به ۱۵۳ دلار باز کند.

واچ‌لیست‌ارزدیجیتال

 

OKB/USDT

مبادلات متمرکز ارزهای دیجیتال از زمان فروپاشی FTX در طوفان بوده‌اند؛ اما OKB (OKB) به تکمیل یک الگوی برگشت صعودی نزدیک است. دلیل انتخاب آن در لیست همین مسئله است. جفت ارز OKB/USDT یک الگوی سر و شانه معکوس بزرگ را تشکیل داده است که با شکست کامل می‌شود و بالای ۲۳.۲۲ دلار بسته می‌شود. هر دو میانگین متحرک شیب‌دار هستند و RSI در محدوده مثبت قرار دارد که نشان می‌دهد مسیر کمترین مقاومت به سمت صعود است.

اگر قیمت بالاتر از سطح روانی ۲۵ دلار باشد، این جفت ارز می‌تواند یک حرکت صعودی جدید را تا ۲۸ دلار و سپس ۳۱ دلار آغاز کند. هدف الگوی شکل گیری معکوس ۳۶ دلار است. اگر قیمت از سطح فعلی پایین بیاید و به زیر میانگین متحرک سقوط کند، این دیدگاه مثبت می‌تواند باطل شود. این جفت ارز می‌تواند به ۱۷ دلار کاهش یابد.

این جفت یک الگوی مثلث صعودی در نمودار ۴ ساعته تشکیل داده است. این راه‌اندازی صعودی در یک شکست کامل می‌شود و بالای ۲۴.۱۵ دلار بسته می‌شود. اگر این اتفاق بیفتد، این جفت ارز می‌تواند حرکت صعودی جدیدی را به سمت هدف الگوی ۳۱ دلار آغاز کند. از طرف دیگر، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر مثلث برسد، الگوی صعودی را باطل می‌کند. این امر می‌تواند باعث توقف خریداران تهاجمی شود که ممکن است در پیش‌بینی شکست، موقعیت‌های طولانی را اتخاذ کرده باشند. سپس این جفت ارز می‌تواند تا ۲۰ دلار کاهش یابد.

واچ‌لیست‌ ارزدیجیتال

این مطالب، فقط ترجمه‌ای از سایت cointelegraph.com است و پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست.

 

۳/۵ - (۲ امتیاز)

مهرداد کلهری

فارغ التحصیل رشته علوم ارتباطات، گرایش روزنامه نگاری از سال 2019 با کریپتوکارنسی آشنا شد. وی تولید محتوای متنی مبتنی بر سئو، خبرنویسی و محتوای صوتی تصویری را انجام می‌دهد و به ترید، تحلیل تکنیکال و فاندامنتال در بازار ارزهای دیجیتال مسلط است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا