واچ لیست ارز دیجیتال هفتگی، ۴ مهر ۱۴۰۱

اگر قیمت بیت کوین تثبیت شود و شروع به حرکت رنج کند، این پنج آلتکوین می توانند صعودی قوی داشته باشند. شاخص های اصلی بازار سهام ایالات متحده در هفته گذشته به کاهش خود ادامه دادند زیرا بدترشدن شرایط اقتصاد کلان نگرانی‌ها از رکود جهانی را افزایش داد. میانگین صنعتی داوجونز در پایین ترین سطح خود در سال ۲۰۲۲ بسته شد و شاخص‌های اصلی پنجمین کندل منفی هفتگی خود را در شش هفته گذشته ثبت کردند.

اگرچه بیت کوین (BTC) در این هفته فقط اندکی کاهش یافته است، اما خطر بسته شدن آن در پایین ترین سطح از سال ۲۰۲۰ وجود دارد. حرکت قیمت در چند روز آینده احتمالا شاهد نوسانات شدید خواهد بود زیرا هم گاوها و هم خرس‌ها در حال مبارزه برای پیروزی در این میدان هستند.

چندین سرمایه‌گذار فرصت‌های خرید را در طول اصلاحات شدید از دست می‌دهند، زیرا تلاش می‌کنند که کف‌ترین قیمت ممکن را خرید کنند. معامله‌گران ترجیح می‌دهند روی پروژه‌هایی که دوست دارند تمرکز کنند و سکه‌ها را به صورت مرحله‌ای طی چند هفته یا چند ماه جمع‌آوری کنند. همه سکه‌ها به طور همزمان پایین نمی‌آیند، بنابراین بهتر است روی ارزهای دیجیتالی که قدرت را نشان می‌دهند، تمرکز کنید.

 

BTC/USDT

گاوهای بیت کوین در چند روز گذشته با موفقیت از منطقه حمایتی ۱۸۶۲۶ تا ۱۷۶۲۲ دلاری دفاع کردند، اما همچنان با فروش قوی در میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA) 19720 دلاری روبرو هستند. این نشان می‌دهد که خرس‌ها به فروش خود در صعود‌های جزئی ادامه می‌دهند. میانگین‌های متحرک نزولی نشان می‌دهد که خرس‌ها دست بالا را دارند، اما واگرایی مثبت در شاخص قدرت نسبی (RSI) نشان می‌دهد که حرکت نزولی ممکن است در حال تضعیف باشد.

استراحت و بسته شدن بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه، اولین علامتی است که خرس‌ها ممکن است کنترل خود را از دست بدهند. جفت BTC/Tether (USDT) می تواند به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA) 21,043 دلار و بعداً به ۲۲,۷۹۹ دلار افزایش یابد. خریداران باید بر این مانع غلبه کنند تا زمینه رالی را تا ۲۵۲۱۱ دلار فراهم کنند.

در مقابل، اگر خرس‌ها قیمت را به زیر ۱۷۶۲۲ دلار کاهش دهند، فروش می‌تواند تشدید شود و این جفت ممکن است روند نزولی خود را از سر بگیرد. این جفت ممکن است به ۱۴۵۰۰ دلار سقوط کند.

 

تحلیل بیت کوین
تحلیل بیت کوین

 

ATOM/USDT

Cosmos (ATOM) در چند روز گذشته بالاتر از سطح شکسته شده ۱۳.۴۶ دلار معامله شده است، که نشان می‌دهد این احساسات مثبت است و معامله گران در حال خرید با کاهش هستند. متحرک نمایی ۲۰ روزه ۱۴.۲۲ دلاری کاهش یافته است و RSI نزدیک به نقطه میانی است که نشان دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا است. اگر قیمت به بالای ۱۵.۲۶ دلار برسد، مزیت کوتاه مدت می‌تواند به نفع خریداران متمایل شود. سپس جفت ATOM/USDT می تواند تا ۱۷.۲۰ دلار افزایش یابد.

این سطح ممکن است دوباره به عنوان یک مقاومت عمل کند، اما اگر خریداران قیمت را بالاتر از آن قرار دهند، جفت می‌تواند شتاب بیشتری بگیرد و تا ۲۰.۳۴ دلار و بعداً به ۲۵ دلار افزایش یابد. برخلاف این فرض، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر SMA 50 روزه ۱۲.۹۰ دلار برسد، مزیت ممکن است به نفع خرس‌ها متمایل شود. سپس این جفت می تواند به ۱۰ دلار کاهش یابد.

 

تحلیل اتم
تحلیل اتم

 

ALGO/USDT

محدوده رنجی که بین دو سطح ۰.۲۷ و ۰.۲۳ دلار تشکیل شده بود، به سمت بالا شکست و الگورند موفق به خروج از کانال ساید خود شده است. این می‌تواند نشان‌گر یک حرکت صعودی جدید باشد. سطح مهمی که باید در نزولی تماشا کرد ۰.۳۸ دلار است. اگر گاوها این سطح را به سمت حمایت برگردانند، می‌تواند احتمال شروع یک روند صعودی جدید را افزایش دهد. جفت ALGO/USDT می تواند تا ۰.۴۵ دلار و بعداً تا ۰.۵۰ دلار افزایش یابد.

اگر قیمت به زیر ۰.۳۸ دلار سقوط کند و دوباره وارد محدوده شود، این دیدگاه صعودی می تواند در کوتاه مدت باطل شود. این می تواند قیمت را به EMA 20 روزه ۰.۳۳ دلار کاهش دهد. اگر قیمت از این سطح بازگردد، گاوها دوباره سعی خواهند کرد مقاومت سربار را پاک کنند.

 

تحلیل الگورند
تحلیل الگورند

 

CHZ/USDT

Chiliz (CHZ) به شدت از پایین ترین سطح خود در ژوئن بهبود یافت و گاوها مقاومت کلیدی را در ۰.۲۶ دلار در ۲۲ سپتامبر کاهش دادند که نشان دهنده از سرگیری روند صعودی است. هنگامی که یک سکه بر خلاف احساسات بازار حرکت می‌کند، نیاز به نگاه دقیق دارد. خرس‌ها در سه روز گذشته تلاش کرده‌اند قیمت را به زیر سطح شکست ۰.۲۶ دلار برسانند، اما گاوها همچنان موضع خود را حفظ کرده‌اند. این نشان می‌دهد که گاوها به کاهش قیمت‌ها به عنوان یک فرصت خرید نگاه می‌کنند. افزایش میانگین متحرک و RSI در قلمرو مثبت نشان می‌دهد که خریداران در فرمان هستند.

 

تحلیل چیلیز
تحلیل چیلیز

 

اگر قیمت بالا برود و به بالای ۰.۲۸ دلار برسد، جفت CHZ/USDT می تواند به مقاومت سفت بعدی در ۰.۳۳ دلار صعود کند.

برعکس، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر ۰.۲۶ دلار برسد، نشان می‌دهد که معامله گران ممکن است به سمت خروج عجله کنند. این جفت می‌تواند ابتدا به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه ۰.۲۳ دلار و بعداً به SMA 50 روزه ۰.۲۱ دلار کاهش یابد.

 

QNT/USDT

Quant (QNT) قدرت نشان می‌دهد زیرا بالاتر از هر دو میانگین متحرک معامله می‌شود. حتی زمانی که احساسات در سراسر بخش ارزهای دیجیتال منفی بوده است، توانسته است شارژ بیشتری داشته باشد. خرس‌ها در روزهای گذشته از سطح ۱۱۲ دلار دفاع کرده بودند، اما گاوها مقاومت را در ۲۴ سپتامبر شکستند و قیمت را به خط روند نزولی رساندند. فتیله بلند روی شمعدان روز نشان می‌دهد که خرس‌ها تلاش می‌کنند تا حرکت بالا را در این سطح متوقف کنند.

یک نکته مثبت جزئی این است که گاوها نزول را تا ۱۱۲ دلار در ۲۵ سپتامبر خریداری کردند که نشان می‌دهد خریداران در تلاش هستند تا این سطح را به حمایت تبدیل کنند. جفت QNT/USDT می‌تواند بار دیگر به خط روند نزولی صعود کند. اگر این مانع برطرف شود، جفت می تواند به ۱۳۳ دلار و بعداً به ۱۵۴ دلار افزایش یابد.

از طرف دیگر، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر ۱۱۲ دلار برسد، توقف بعدی می تواند متحرک نمایی ۲۰ روزه ۱۰۶ دلاری باشد. شکست زیر این حمایت می تواند جفت را به ۹۵ دلار بکشاند.

 

تحلیل Qnt
تحلیل Qnt

 

این مطالب، تنها ترجمه‌ای از سایت کوین تلگراف بوده و پیشنهاد سرمایه‌گذاری نمی‌باشد.

 

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا