واچ لیست ارز دیجیتال هفتگی، ۴ اردیبهشت ۱۴۰۲

واچ لیست ارز دیجیتال این هفته را بیت کوین و چهار آلت‌کوین از بازار ارزهای دیجیتال تشکیل می‌دهند، چون آن‌ها نشانه‌‌های صعودی را نشان می‌دهند. ۵ ارز دیجیتالی که این هفته با هم بررسی می‌کنیم TON، XMR، BNB، ADA و BTC خواهند بود که از نظر تکنیکالی باید طی هفته جاری به آن‌ها بپردازیم.این آلت کوین‌ها (ADA ،XMR ،BNB و TON) می‌توانند، مستعد رشد مناسبی باشند. با حمایت از ۲۷۰۰۰ دلاری بیت کوین، علائم صعودی در بعضی آلت کوین‌ها به وجود می‌آورد. به همین دلایل واچ لیست ارز دیجیتال این هفته می‌تواند، رشد خوبی را رقم بزنند.

 

واچ لیست ارز دیجیتال

نگه داشتن قیمت بیت کوین ۲۷ هزار دلار می‌تواند فرصت‌های خرید را در BNB، ADA، XMR و TON باز کند. قیمت‌های آلت‌کوین پس از عقب‌نشینی شدید بیت‌کوین کاهش یافته است، اما BNB، ADA، XMR و TON می‌توانند اولین‌هایی باشند که به پایین‌تر می‌آیند. قصد دارد هفته را با کاهش شدید حدود ۹ درصد به پایان برساند. این نشان می‌دهد که برخی از معامله گران ممکن است از ترس از سرگیری روند نزولی سود خود را رزرو کنند. تحلیلگران انتظار دارند بیت کوین به منطقه ۲۶۶۰۰ تا ۲۵۰۰۰ دلار برسد، جایی که ممکن است علاقه خرید افزایش یابد.

هنگامی که دارایی از بازار نزولی بیرون می‌آید، سعی می‌کند در مسیر صعود، پایین ترین سطح را تشکیل دهد. این سطوح به عنوان پشتیبان قوی در طول اصلاحات بعدی عمل می‌کنند. عقب نشینی فعلی می‌تواند در نهایت به تشکیل یک طبقه بالاتر برای بیت کوین منجر شود که ممکن است به عنوان سکوی پرتاب برای رالی بعدی عمل کند.

اگر سرمایه‌گذاران بلندمدت بر این باورند که پایین آمده است، وحشت و فروش در هر مرحله اصلاحی استراتژی خوبی نیست. در عوض، هر فرورفتگی می‌تواند فرصتی برای ساختن یک نمونه کار باشد. اصلاح بیت کوین چندین آلتکوین را پایین آورده است. تنها تعداد انگشت شماری از ارزهای رمزپایه اصلی در نمودارها مقاومت کرده و قوی به نظر می‌رسند. بیایید نمودارهای پنج ارز دیجیتال را که ممکن است در مسیر صعود بهتر عمل کنند، مطالعه کنیم.

واچ لیست ارز دیجیتال 4 اردیبهشت

 

BTC/USDT

خریداران در تلاشند تا تصحیح بیت کوین را در میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA) (26983 دلار) متوقف کنند، اما جهش سطحی نشان می‌دهد که خرس‌ها حاضر به تسلیم شدن نیستند. میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA) (28606 دلار) شروع به کاهش کرده است و شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه منفی قرار دارد و نشان می‌دهد که خرس‌ها لبه کمی دارند. اگر SMA 50 روزه شکست بخورد، فروش می‌تواند بیشتر شود.

جفت ارز BTC/USDT سپس می‌تواند به سطح شکست ۲۵۲۵۰ دلار سقوط کند. این سطح مهمی است که باید به آن توجه کرد زیرا اگر این حمایت از بین برود، جفت ارز ممکن است به ۲۰۰۰۰ دلار سقوط کند. خریداران باید قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه فشار دهند و آن را حفظ کنند تا سیگنال بازگشت را نشان دهند. این می‌تواند خرید را جذب کند و قیمت را به سمت منطقه مقاومت ۳۱۰۰۰ تا ۳۲۵۰۰ دلار سوق دهد.

این جفت ارز از ۲۷۱۲۵ دلار جهش کرد و به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه رسید. این اولین مانعی است که گاوها برای شروع یک بهبودی قوی باید از آن عبور کنند. این جفت ارز ممکن است پس از آن به SMA 50 روزه برسند، جایی که خرس‌ها دوباره سعی می‌کنند دفاعی قوی داشته باشند. اگر قیمت از سطح فعلی پایین بیاید و به زیر ۲۷۱۲۵ دلار سقوط کند، نشان می‌دهد که این احساسات منفی باقی می‌ماند و معامله گران در هر رالی جزئی فروش می‌کنند. که احتمال سقوط را به ۲۶۵۰۰ دلار و در نهایت به ۲۵۲۵۰ دلار افزایش می‌دهد.

واچ لیست ارز دیجیتال 4اردیبهشت

 

برای مشاهده تحلیل بیت کوین، هر روز به صفحه تحلیل بیت کوین بروید.

 

BNB/USDT

شاهد یک نبرد سخت بین گاو نر و خرس است. فروشندگان بالای ۳۳۸ دلار فعال هستند، در حالی که گاوها به شدت از SMA 50 روزه (۳۱۶ دلار) دفاع می‌کنند. جفت ارز BNB/USDT در ۲۱ آوریل از SMA 50 روزه بازگشت و گاوها در تلاش هستند تا این مانع را با قیمت ۳۳۸ دلار برطرف کنند. اگر آن‌ها موفق شوند، چشم انداز رالی بالای ۳۴۶ دلار را افزایش می‌دهد. ممکن است این جفت ارز به ۴۰۰ دلار افزایش یابد.

شیب تدریجی متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳۲۵ دلار) و RSI در قلمرو مثبت نشان می‌دهد که گاوها یک لبه کمی دارند. اگر خرس‌ها بخواهند از حرکت صعودی جلوگیری کنند، باید قیمت را به زیر SMA 50 روزه برگردانند. این می‌تواند فروش را تسریع کند و جفت ارز را به ۳۰۰ دلار و پس از آن به ۲۸۰ دلار کاهش دهد.

نمودار چهار ساعته نشان می‌دهد که قیمت از حمایت نزدیک به ۳۱۶ دلار بازگشته و به ۵۰-SMA رسیده است. اگر گاوها بر این مانع غلبه کنند، جفت ارز سعی خواهد کرد تا به ۳۳۸ دلار و متعاقباً به ۳۴۶ دلار افزایش یابد. شکست بیش از این سطح می‌تواند شاهد افزایش حرکت صعودی باشد. اولین پشتیبانی برای تماشای منفی متحرک نمایی ۲۰ روزه است. اگر این حمایت از بین برود، نشان می‌دهد که این جفت ارز ممکن است برای مدتی بین ۳۱۵ تا ۳۳۵ دلار تثبیت شود. اگر حمایت ۳۱۵ دلاری از بین برود، مزیت به نفع خرس‌ها خواهد بود.

واچ لیست ارز دیجیتال 4 اردیبهشت 1402

 

برای مشاهده تحلیل بیت کوین، هر روز به صفحه تحلیل بایننس کوین بروید.

 

ADA/USDT

در ۲۰ آوریل برگشت و به زیر خط گردن الگوی معکوس سر و شانه (H&S) فرو رفت. این نشان می‌دهد که خرس‌ها در تلاشند گاوهای نر مهاجم را به دام بیاندازند. یک نکته مثبت جزئی به نفع خریداران این است که آن‌ها سعی دارند از SMA 50 روزه (۰.۳۷ دلار) محافظت کنند. متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۴۰ دلار) کاهش یافته است و RSI درست زیر نقطه میانی قرار دارد که نشان می‌دهد فروشندگان در تلاش برای به دست گرفتن کنترل هستند. اگر قیمت به زیر SMA 50 روزه سقوط کند، نشان می‌دهد که خرس‌ها در صندلی راننده هستند. سپس جفت ارز ADA/USDT می تواند تا ۰.۳۰ دلار سقوط کند.

برعکس، اگر خریداران بخواهند برتری خود را حفظ کنند، باید به سرعت قیمت را به بالای خط گردن برگردانند. اگر آن‌ها موفق به انجام این کار شوند، این جفت ارز می‌تواند شاهد خرید خوبی باشد. ممکن است جفت ارز به ۰.۴۶ دلار افزایش یابد. نمودار چهار ساعته نشان می‌دهد که خرس‌ها قیمت را به زیر خط روند صعودی کشیده‌اند و در تلاش هستند تا سطح را در یک آزمون مجدد به مقاومت تبدیل کنند. شیب نزولی ۲۰-EMA و RSI در قلمرو منفی نشان می‌دهد که خرس‌ها دست بالا را دارند. اگر قیمت به زیر ۰.۳۸ دلار سقوط کند، فروش می‌تواند تشدید شود و این جفت ارز ممکن است تا ۰.۳۴ دلار سقوط کند.

اگر خریداران قیمت را به بالای خط روند صعودی برگردانند، این دیدگاه منفی در کوتاه مدت باطل خواهد شد. چنین حرکتی نشان می‌دهد که خرابی اخیر ممکن است یک تله خرس بوده باشد. پس از اینکه خریداران قیمت را به بالای ۵۰-SMA رساندند، احتمالاً بهبودی شتاب بیشتری خواهد گرفت.

واچ لیست ارزدیجیتال 4 اردیبهشت 1402

 

برای مشاهده تحلیل بیت کوین، هر روز به صفحه تحلیل کاردانو بروید.

 

XMR/USDT

از خط گردن الگوی معکوس H&S در حال توسعه رد شد، اما بهبود شدید از سطوح پایین تر نشان دهنده خرید تهاجمی در کاهش است. خریداران قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۵۷ دلار) رسانده اند و دوباره سعی خواهند کرد که خط گردن را به چالش بکشند. اگر این سطح مقیاس شود، راه اندازی صعودی را تکمیل می‌کند و مسیر را برای افزایش احتمالی تا ۱۸۵ دلار و پس از آن به هدف الگوی ۱۹۹ دلار باز می‌کند.

اگر قیمت از سطح فعلی یا خط گردن کاهش یابد، این نشان می‌دهد که خرس‌ها در رالی‌ها می‌فروشند. شکستن و بسته شدن به زیر ۱۴۹ دلار نشان می‌دهد که خرس‌ها کنترل را به دست گرفته اند. ممکن است جفت ارز XMR/USDT به ۱۴۵ دلار و بعداً به ۱۴۰ دلار کاهش یابد. این جفت ارز در نمودار چهار ساعته در داخل یک الگوی کانال نزولی معامله می‌شود. اسنپ بک از خط پشتیبانی کانال نشان دهنده خرید خوب در سطوح پایین تر است. اگر خریداران قیمت را بالای ۵۰-SMA حفظ کنند، این جفت ارز می‌تواند به خط مقاومت کانال صعود کند.

در مقابل، اگر قیمت پایین‌تر ادامه یابد و به زیر ۲۰-EMA برسد، نشان می‌دهد که این جفت ارز ممکن است برای مدت بیشتری در داخل کانال گیر کند. خرس‌ها در یک شکست زیر کانال دست برتر را به دست خواهند آورد.

واچ‌لیست ارزدیجیتال 4 اردیبهشت 1402

 

TON/USDT

Toncoin (TON) یک الگوی مثلث نزولی نزولی تشکیل داده است، اما یک علامت مثبت به نفع خریداران این است که قیمت در چند روز گذشته نزدیک به خط مقاومت مثلث معامله شده است. گاوها تلاش خواهند کرد تا قیمت را بالاتر از خط مقاومت هدایت کنند و حفظ کنند، که این تنظیم نزولی را باطل می‌کند. شکست یک الگوی منفی معمولاً منجر به یک حرکت صعودی می‌شود زیرا معامله گران تهاجمی که ممکن است در انتظار کاهش کوتاهی کرده باشند، موقعیت‌های خود را پوشش می‌دهند.

علاوه بر این، معامله گران صعودی که به دلیل تنظیم منفی در حاشیه نشسته اند، برای خرید می‌پرند. بالاتر از خط مقاومت، جفت ارز  TON/USDT می‌تواند تا ۲.۶۴ دلار و پس از آن تا ۲.۹۰ دلار افزایش یابد. اگر قیمت کاهش یابد و به زیر ۲.۲۰ دلار برسد، این دیدگاه مثبت در کوتاه مدت باطل خواهد شد.

نمودار چهار ساعته نشان می‌دهد که این جفت ارز در داخل یک الگوی کانال صعودی در حال افزایش است. در کوتاه مدت، خرس‌ها در تلاش برای محافظت از سطح ۲.۳۳ دلار هستند، اما گاوها همچنان با قدرت به سطح حمله می‌کنند. اگر سطح ۲.۳۳ دلار کاهش یابد، جفت ارز ممکن است سفر خود را به سمت خط مقاومت کانال نزدیک به ۲.۴۵ دلار آغاز کند. از طرف دیگر، اگر قیمت یک بار دیگر از ۲.۳۳ دلار کاهش یابد، خرس‌ها سعی خواهند کرد این جفت ارز را به خط حمایت کانال فرو ببرند.

واچ‌لیست ارزدیجیتال 4 اردیبهشت1402

 

این مطالب، فقط ترجمه‌ای از سایت cointelegraph.com است و پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست.
۵/۵ - (۲ امتیاز)

مهرداد کلهری

فارغ التحصیل رشته علوم ارتباطات، گرایش روزنامه نگاری از سال 2019 با کریپتوکارنسی آشنا شد. وی تولید محتوای متنی مبتنی بر سئو، خبرنویسی و محتوای صوتی تصویری را انجام می‌دهد و به ترید، تحلیل تکنیکال و فاندامنتال در بازار ارزهای دیجیتال مسلط است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا