واچ لیست ارز دیجیتال هفتگی، ۳۱ مرداد ۱۴۰۱

واچ لیست ارز دیجیتال هفتگی، ۳۱ مرداد ۱۴۰۱

شاخص S&P 500 هفته گذشته پس از دقایقی از نشست ژوئیه فدرال رزرو به بهبود چهار هفته‌ای خود پایان داد که نشان داد افزایش نرخ بهره بانک مرکزی تا زمانی که تورم کنترل شود ادامه خواهد داشت. اعضای فدرال رزرو گفتند هیچ مدرکی مبنی بر کاهش فشارهای تورمی وجود ندارد.

یکی دیگر از عوامل کاهش دهنده بیانیه جیمز بولارد رئیس فدرال رزرو سنت لوئیس بود که گفت از افزایش ۷۵ واحدی نرخ بهره در نشست سیاست گذاری فدرال رزرو در سپتامبر حمایت می کند. این امید را کاهش داد که دوران افزایش شدید نرخ ممکن است به پایان برسد.

تضعیف احساسات S&P 500 را در هفته ۱.۲۹ درصد کاهش داد. در ادامه همبستگی نزدیک خود با S&P 500، بیت کوین (BTC) نیز در ۱۹ اوت شاهد کاهش شدید بود و احتمالاً هفته را با زیان های شدید به پایان خواهد رساند.

آیا گاوها از کف‌‍‌های قیمتی برای خرید و انباشت در سطوح پایین‌تر استفاده خواهند کرد؟ اگر این کار را انجام دادند، بیایید نمودارهای ۵ ارز دیجیتال برتر را که ممکن است خریداران را به دلیل نشانه‌های صعودی خود جذب کنند، مطالعه کنیم.

 

BTC/USDT

قیمت بیت کوین در ۱۷ اوت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA) 22,864 دلاری رسید و سپس به زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA) 22,318 دلاری در ۱۹ اوت رسید که خط کانال صعودی کوتاه مدتی است. متحرک نمایی ۲۰ روزه شروع به کاهش کرده است و شاخص قدرت نسبی (RSI) در محدوده منفی قرار دارد که نشان دهنده برتری خرس‌ها است. اگر قیمت نسبت به میانگین‌های متحرک تغییر جهت دهد، نشان می‌دهد که خرس‌ها در رالی فروشنده.

این می تواند احتمال شکست زیر خط حمایت کانال را افزایش دهد. اگر این اتفاق بیفتد، منطقه حمایتی حیاتی ۱۸۶۲۶ تا ۱۷۶۲۲ دلار ممکن است مورد حمله قرار گیرد. برای جلوگیری از این وضعیت، گاوها باید قیمت را بالاتر از میانگین متحرک فشار دهند و حفظ کنند. اگر این کار را انجام دهند، جفت BTC/Tether (USDT) می تواند به سمت خط مقاومت کانال افزایش یابد.

 

نمودار روزانه بیت کوین
نمودار روزانه بیت کوین

 

BNB/USDT

قیمت BNB از مقاومت بالای ۳۳۸ دلار ریزش کرد، اما گاوها با موفقیت از حمایت قوی در ۲۷۵ دلار دفاع کردند. این نشان دهنده احساسات مثبت است زیرا گاوها به کاهش قیمت‌ها به عنوان یک فرصت خرید نگاه می کنند. ریکاوری ممکن است با مقاومت در میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه ۳۰۱ دلار مواجه شود. اگر قیمت از این سطح کاهش یابد، خرس‌ها دوباره سعی خواهند کرد جفت BNB/USDT را به زیر ۲۷۵ دلار کاهش دهند. اگر این اتفاق بیفتد، نشان می‌دهد که این جفت ممکن است برای مدتی در محدوده بزرگی بین ۱۸۳ تا ۳۳۸ دلار نوسان داشته باشد.

 

نمودار 4 ساعته بایننس کوین
نمودار ۴ ساعته بایننس کوین

 

EOS/USDT

قیمت EOS راه‌اندازی معکوس سر و شانه صعودی را شکل داده است. خریداران در ۱۷ اوت قیمت را به‌ بالای مقاومت ۱.۴۶ دلار رساندند، اما سایه بلند روی کندل روزانه فروش قوی در سطوح بالاتر را نشان می‌دهد.

خرس‌ها قیمت را به زیر سطح شکست ۱.۴۶ دلار در ۱۹ اوت بازگرداندند، اما علامت مثبت این است که خریداران اجازه ندادند جفت EOS/USDT زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱.۳۲ دلار) باقی بماند. این نشان می دهد که سطوح پایین‌تر، خریداران را جذب می کند. اگر گاوها قیمت را بالای ۱.۴۶ دلار حفظ کنند، حرکت مثبت می تواند افزایش یابد و جفت ممکن است تا ۱.۸۳ دلار افزایش یابد. اگر این مقاومت نیز کاهش یابد، رالی می تواند به هدف الگوی ۲.۱۱ دلار برسد.

در صورتی که قیمت کاهش یابد و به زیر ۱.۲۴ دلار برسد، این دیدگاه مثبت می‌تواند باطل شود. سپس این جفت می تواند به SMA 50 روزه (۱.۱۷ دلار) کاهش یابد.

 

نمودار روزانه EOS
نمودار روزانه EOS

 

QNT/USDT

مجموعه‌ای از اوج‌های بالاتر و پایین‌تر نشان می‌دهد که قیمت Quant در یک روند صعودی کوتاه مدت است. گاوها این افت را به SMA 50 روزه ۱۰۰ دلاری خریداری کردند و در تلاش هستند تا حرکت صعودی را از سر بگیرند.

اگر قیمت بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه ۱۱۱ دلار باقی بماند، نشان می‌دهد که اصلاح ممکن است به پایان رسیده باشد. جفت QNT/USDT می‌تواند ابتدا تا ۱۲۴ دلار افزایش یابد و سپس مقاومت مهم را در ۱۳۳ دلار دوباره آزمایش کند. اگر گاوها این مانع را برطرف کنند، این جفت ارز می‌تواند به منطقه مقاومت بالای سر بین ۱۵۴ تا ۱۶۲ دلار صعود کند. بر خلاف این فرض، اگر قیمت نتواند بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه باقی بماند، نشان می‌دهد که معامله گران ممکن است موقعیت های خود را در رالی‌ها ببندند. خرس‌ها باید قیمت را به زیر ۹۸ دلار کاهش دهند تا دست بالا را به دست آورند و شروع یک اصلاح عمیق‌تر به ۷۹ دلار را نشان دهند.

 

نمودار قیمتی QNT
نمودار قیمتی QNT

 

CHZ/USDT

قیمت چیلیز در ۱۸ اوت به ۰.۲۳ دلار افزایش یافت که RSI را به اعماق قلمرو خرید بیش از حد سوق داد. این ممکن است معامله گران کوتاه مدت را وسوسه کند که سود خود را ثبت کنند و قیمت را به زیر سطح شکست ۰.۲۰ دلار بازگرداند.

یک نکته مثبت جزئی این است که گاوها تلاش می کنند از متحرک نمایی ۲۰ روزه ۰.۱۷ دلار دفاع کنند و قیمت را به بالای ۰.۲۰ دلار برگردانند. اگر آنها موفق شوند، نشان می‌دهد که احساسات مثبت باقی می‌ماند و معامله‌گران در حال خرید با کاهش هستند. که احتمال تست مجدد ۰.۲۳ دلار را افزایش می‌دهد. اگر گاوها این مانع را برطرف کنند، جفت CHZ/USDT می تواند شتاب بیشتری بگیرد و تا ۰.۲۶ دلار افزایش یابد.

برخلاف این فرض، اگر قیمت نتواند به بالای ۰.۲۰ دلار برسد، نشان می‌دهد که خرس‌ها در رالی می‌فروشند. اگر خرس‌ها جفت ارز را زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه قرار دهند، قدرت را در دست‌ می‌گیرند. سپس این جفت می تواند به SMA 50 روزه ۰.۱۳ دلار کاهش یابد.

 

نمودار 4 ساعته چیلیز
نمودار ۴ ساعته چیلیز

 

این مطالب، تنها ترجمه‌ای از سایت کوین تلگراف بوده و پیشنهاد سرمایه‌گذاری نمی‌باشد.
امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا