واچ لیست ارز دیجیتال هفتگی، ۳۰ آبان ۱۴۰۱

واچ لیست ارز دیجیتال هفتگی این هفته شامل کوین‌های BTC، TON، TWT، CHZ و QNT می‌باشد.

قیمت بیت کوین در محدوده رنجی گیر کرده است؛ اما TON، CHZ، QNT و TWT در هفته گذشته پیشنهادهای خرید خوبی داشتند. سقوط FTX همچنان به ترس در فضای ارزهای دیجیتال دامن زده است؛ معامله‌گران از عدم اطمینان در معاملات و از سرمایه‌گذاری در این دوره‌ها اجتناب می‌کنند. این می‌تواند یکی از دلایل عدم علاقه خرید بیت کوین حتی پس از کاهش شدید قیمت آن باشد. مدل Stock-to-Flow (S2F) که محبوبیت خود را در بازار صعودی افزایش داده بود، پس از انحراف بین قیمت بیت کوین و سطوح پیش بینی شده قیمت بیت کوین که در گذشته دیده نشده بود، مورد انتقاد شدیدی قرار گرفت.

در طول یک مرحله نزولی، روند عمومی کاهش می‌یابد؛ اما همیشه نقاط قوتی وجود دارد که ممکن است، فرصت‌های معاملاتی را برای سرمایه‌گذاران طولانی مدت فراهم کند. با این وجود، رالی‌ها در بازارهای نزولی کوتاه مدت هستند، بنابراین معامله‌گران سودهای خود را نزدیک به سطوح مقاومت قوی ذخیره می‌کنند. در این مقاله تلاش خواهیم کرد تا ۵ ارز برتر بازار را با هم بررسی خواهیم کرد. این ارزها احتمال رشد در کوتاه مدت را نشان می‌دهند. به این منظور این چند ارز را برای شما تحلیل خواهیم کرد.

 

تحلیل BTC/USDT

بیت کوین همچنان در محدوده رنجی بین ۱۶۰۰۰ تا ۱۷۰۰۰ دلار معامله می‌شود. به طور کلی، دوره‌های تثبیت فشرده با افزایش نوسانات دنبال می‌شود. میانگین‌های متحرک نزولی و شاخص مقاومت نسبی (RSI) در ناحیه منفی نشان می‌دهد که مسیر کمترین مقاومت به سمت پایین است. اگر قیمت به زیر ۱۶۲۲۹ دلار برسد، امکان دارد پایین‌ترین سطح روزانه ۹ نوامبر ۱۵۵۸۸ دلار تهدید شود. شکستن و بسته شدن به زیر این حمایت می‌تواند نشانه از سرگیری روند نزولی باشد. حمایت بعدی در جهت نزولی ۱۲۲۰۰ دلار است.

اگر گاوها بخواهند از کاهش بیشتر جلوگیری کنند، باید قیمت را بالاتر از سطح شکست ۱۷۶۲۲ دلار نگهدارند و حفظ کنند. چنین حرکتی نشان دهنده تقاضای قوی در سطوح پایین‌تر خواهد بود. سپس این جفت ارز می‌تواند به سطح روانی ۲۰۰۰۰ دلار صعود کند. جفت ارز BTC/USDT نزدیک به میانگین‌های متحرک معامله می‌شود که مسطح شده‌اند. این نشان می‌دهد که جفت ارز وارد حالت تعادل شده است؛ زیرا هم خریداران و هم فروشندگان در مورد حرکت جهت‌دار بعدی تصمیم نگرفته‌اند.

با این وجود، بعید است که این عدم اطمینان برای مدت طولانی ادامه یابد. اگر قیمت به زیر ۱۶۲۲۹ دلار سقوط کند، فشار فروش می‌تواند شتاب بیشتری بگیرد و جفت ارز ممکن است تا ۱۵۵۸۸ دلار کاهش یابد. اگر این حمایت از بین برود، جفت ارز پای بعدی روند نزولی را آغاز کند. برعکس، اگر قیمت افزایش یابد و به بالای ۱۷۱۹۰ دلار برسد، نشان می‌دهد که گاوها از محدوده محدود فعلی برای انباشت استفاده کرده‌اند. این جفت ارز پس از آن می‌تواند تا ۱۸۲۰۰ دلار و بعدا به ۱۸۷۳۰ دلار افزایش یابد.

واچ لیست هفتگی

 

تحلیل TON/USDT

ارز Toncoin به شدت از پایین‌ترین سطح خود در ژوئن بهبود یافته است و توانسته بخش بزرگی از سود را حفظ کند. این نشان می‌دهد که معامله گران عجله‌ای برای کاهش موقعیت‌های خود در سطوح بالاتر ندارند. جفت ارز TON/USDT یک مثلث متقارن را تشکیل داده است که معمولاً به عنوان یک الگوی ادامه دهنده عمل می‌کند. هر دو میانگین متحرک به تدریج در حال افزایش هستند و RSI در محدوده مثبت قرار دارد که نشان دهنده برتری جزئی برای گاوها است.

اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱.۶۵ دلار) بازگردد؛ گاوها سعی خواهند کرد، قیمت را به بالای مثلث برسانند. اگر آن‌ها بتوانند آن را به پایان برسانند. این جفت ارز می‌تواند تا ۲.۱۵ دلار افزایش یابد و پس از آن به سمت هدف هدف ۲.۸۷ دلار صعود کند. از طرف دیگر، اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه سقوط کند؛ این جفت ارز می‌‌تواند به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۱.۵۰ دلار) و سپس به خط حمایت سقوط کند.

این جفت ارز با مقاومت ۱.۸۰ دلاری مواجه است. شکست مکرر در حفظ قیمت بالاتر از این سطح ممکن است، معامله‌گران کوتاه مدت را وسوسه کند که سود خود را ثبت کنند. خرس‌ها در تلاش هستند تا در این وضعیت سرمایه‌گذاری کنند و قیمت را به زیر ۵۰-SMA فرو ببرند. اگر این حمایت شکست بخورد، جفت ارز می‌تواند تا ۱.۵۵ دلار سقوط کند. برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی بازگردد، گاوها دوباره سعی می‌کنند، دیوار را تا ۱.۸۰ دلار کاهش دهند. تکرار مکرر سطح مقاومت باعث تضعیف آن می‌شود. بسته شدن بالاتر از این مقاومت می‌‎تواند درها را برای افزایش احتمالی تا ۲ دلار باز کند.

واچ لیست هفتگی تون

 

تحلیل CHZ/USDT

Chiliz (CHZ) در حال تلاش برای ایجاد یک الگوی معکوس سر و شانه است که در یک شکست کامل می‌شود و بالای خط گردن بسته می‌شود. اگر این اتفاق بیفتد، ممکن است نشانه شروع یک روند صعودی جدید باشد. هدف الگوی شکل گیری معکوس ۰.۵۴ دلار است؛ اما بعید به نظر می‌رسد، خرس‌ها به راحتی تسلیم شوند. آن‌ها به شدت از خط گردن دفاع می‌کنند. اگر قیمت به زیر SMA 50 روزه (۰.۲۱ دلار) برسد، جفت ارز CHZ/USDT می‌تواند به ۰.۱۸ دلار و متعاقبا به ۰.۱۴ دلار کاهش یابد.

از طرف دیگر، اگر قیمت از سطح فعلی جهش کند، خریداران دوباره سعی خواهند کرد؛ جفت ارز را به بالای خط گردن بکشند و کنترل را به دست آورند. صاف شدن میانگین متحرک و RSI درست زیر نقطه میانی مزیت واضحی برای گاوها و خرس‌ها ایجاد نمی‌کند. از این رو، بهتر است قبل از ایجاد موقعیت‌های تازه، منتظر شکستن قیمت باشید. این جفت ارز به شدت از ۰.۲۷ دلار کاهش یافت و خرس‌ها قیمت را به زیر میانگین‌های متحرک رساندند. اگر قیمت زیر ۵۰-SMA حفظ شود، این جفت ارز می‌تواند تا ۰.۲۰ دلار کاهش یابد. این می‌تواند خرس‌ها را روی صندلی راننده قرار دهد.

از سوی دیگر، اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد و به بالای ۲۰-EMA برسد، این نشان می‌دهد که معامله‌گران به کاهش قیمت‌ها به عنوان یک فرصت خرید نگاه می‌کنند. سپس این جفت ارز می‌تواند تا ۰.۲۶ دلار و بعدا به ۰.۲۸ دلار افزایش یابد. خریداران باید قیمت را بالاتر از این سطح برانند تا مقاومت ۰.۳۰ دلار را به چالش بکشند.

واچ لیست هفتگی چیلیز

 

تحلیل QNT/USDT

اگرچه Quant (QNT) در چند روز گذشته به شدت اصلاح شده است؛ اما در تلاش است تا پشتیبانی را از بین ببرد و از خط پشتیبانی خارج شود. این نشان دهنده تقاضا در سطوح پایین‌تر است. متحرک نمایی نزولی ۲۰ روزه (۱۲۸ دلار) نشان دهنده مزیت خرس‌ها است؛ اما RSI در تلاش است تا واگرایی مثبت ایجاد کند. این نشان می‌دهد که فشار فروش کاهش یابد.

خریداران باید قیمت را بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برانند تا نشان دهند که فاز اصلاحی ممکن است به پایان رسیده باشد. جفت ارز QNT/USDT می‌تواند به SMA 50 روزه (۱۵۱ دلار) و پس از آن به ۱۸۰ دلار برسد. این دیدگاه مثبت می‌تواند در کوتاه‌مدت باطل شود، اگر قیمت پایین‌تر ادامه یابد و از خط روند صعودی بشکند. سپس این جفت ارز می‌تواند به ۸۷ دلار و بعدا به ۷۹ دلار کاهش یابد.

بهبود این جفت ارز با فروش نزدیک به خط روند نزولی مواجه است. این نشان می‌دهد که خرس‌ها در سطوح بالاتر فعال هستند. خرس‌ها قیمت را به زیر میانگین‌های متحرک کشیده‌اند و سعی خواهند کرد این کاهش را به ۱۰۵ دلار و سپس به ۹۴ دلار افزایش دهند. برای بی اعتبار کردن این دیدگاه منفی، گاوها باید قیمت را بالاتر از خط روند نزولی نگه دارند. سپس این جفت ارز می‌تواند تا ۱۲۵ دلار افزایش یابد، جایی که خرس‌ها ممکن است دفاعی قوی داشته باشند. اگر خریداران بر این مانع غلبه کنند، افزایش قیمت ممکن است به ۱۳۶ دلار برسد.

واچ لیست هفتگی کوانت

 

تحلیل TWT/USDT

در حالی که اکثر ارزهای دیجیتال بزرگ در چند روز گذشته روند نزولی خود را افزایش دادند، توکن کیف پول مورد اعتماد تراست ولت (TWT) در جهت مخالف حرکت کرده و به شدت افزایش یافته است. این نشان دهنده عملکرد بهتر در کوتاه مدت است. جفت ارز TWT/USDT از ۱.۰۳ دلار در ۱۰ نوامبر به ۲.۷۳ دلار در ۱۴ نوامبر افزایش یافت که در مدت کوتاهی ۱۶۵ درصد افزایش یافت. این امر RSI را عمیقا به قلمرو خرید بیش از حد سوق داد و نشان دهنده اصلاح یا تثبیت جزئی در کوتاه مدت است و این همان چیزی است که اتفاق افتاد.

این جفت ارز در نزدیکی سطح ۵۰% فیبوناچی اصلاحی ۱.۸۸ دلار پشتیبانی می‌کند؛ اما گاوها در تلاش برای بالا بردن قیمت به بالای ۲.۴۵ دلار هستند. این نشان می‌دهد که این جفت ارز ممکن است، برای چند روز بین ۱.۸۱ تا ۲.۴۵ دلار تثبیت شود. هر دو میانگین متحرک شیب دار هستند و RSI در محدوده مثبت باقی می‌ماند که نشان می‌دهد گاوها از مزیت برخوردار هستند. اگر خریداران قیمت را به بالای منطقه مقاومت ۲.۴۵ تا ۲.۷۳ دلار برسانند، جفت ارز می‌تواند روند صعودی خود را از سر بگیرد. این دیدگاه مثبت می‌تواند در یک استراحت باطل شود و زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱.۷۰ دلار) بسته شود.

واچ لیست هفتگی تی دبلیو تی

این مطالب، فقط ترجمه‌ای از سایت کوین تلگراف است و پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست.

 

۵/۵ - (۲ امتیاز)

مهرداد کلهری

فارغ التحصیل رشته علوم ارتباطات، گرایش روزنامه نگاری از سال 2019 با کریپتوکارنسی آشنا شد. وی تولید محتوای متنی مبتنی بر سئو، خبرنویسی و محتوای صوتی تصویری را انجام می‌دهد و به ترید، تحلیل تکنیکال و فاندامنتال در بازار ارزهای دیجیتال مسلط است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا