واچ لیست ارز دیجیتال هفتگی، ۲۸ شهریور ۱۴۰۱

فدرال رزرو قرار است این هفته نرخ بهره را افزایش دهد. به همین دلیل است که معامله گران انتظار دارند که افزایش ۰.۷۵ درصدی باعث افزایش بازار ارزهای دیجیتال شود.

S&P 500 و شاخص نزدک کامپوزیت بدترین عملکرد هفتگی خود را از ژوئن تجربه کردند زیرا سرمایه گذاران همچنان نگران هستند که فدرال رزرو مجبور به ادامه سیاست پولی تهاجمی خود برای مهار تورم شود و این می تواند منجر به رکود در ایالات متحده شود.

بیت کوین (BTC) همچنان در ارتباط نزدیک با S&P 500 است و در مسیر سقوط بیش از ۹ درصدی در این هفته قرار دارد. اگر این همبستگی ادامه یابد، می‌تواند دردسرهای بیشتری را برای بازارهای ارزهای دیجیتال به همراه داشته باشد، زیرا شارون بل، استراتژیست گلدمن ساکس هشدار داد که افزایش شدید نرخ‌ها می‌تواند باعث سقوط ۲۶ درصدی S&P 500 شود.

اکثریت انتظار دارند که فدرال رزرو در جلسه بعدی ۲۰ سپتامبر تا ۲۱ سپتامبر نرخ بهره را ۷۵ واحد افزایش دهد، اما ابزار FedWatch احتمال ۱۸ درصد افزایش ۱۰۰ واحدی نرخ را نشان می‌دهد. این عدم قطعیت می‌تواند معامله‌گران را در گمراهی نگه دارد و منجر به افزایش نوسانات کوتاه مدت شود.

اگر افزایش نرخ فدرال رزرو مطابق با انتظارات بازار باشد، ارزهای دیجیتال انتخابی می‌توانند خریداران را جذب کنند. بیایید نمودارهای پنج ارز دیجیتال را که در کوتاه مدت مثبت هستند، مطالعه کنیم.

 

BTC/USDT

بیت کوین از ۱۹,۳۲۰ دلار در ۱۶ سپتامبر بهبود یافت و در ۱۷ سپتامبر به بالای ۲۰,۰۰۰ دلار رسید، اما گاوها در تلاش برای حفظ سطوح بالاتر ناکام هستند، این نشان می دهد که خرس‌ها در این سطوح فعال‌تر هستند. میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۰,۴۳۲ دلار) به تدریج کاهش یافته است و شاخص قدرت نسبی (RSI) در منطقه منفی قرار دارد، که نشان می‌دهد احساسات منفی باقی مانده و معامله گران نزدیک به سطوح مقاومت می‌فروشند.

اگر قیمت به پایین‌تر ادامه یابد و به زیر ۱۹۳۲۰ دلار برسد، جفت BTC/USDT می تواند به ۱۸۵۱۰ دلار کاهش یابد. انتظار می‌رود خریداران با قدرت از این سطح دفاع کنند.

از طرف دیگر، میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۲۱۶۰۵ دلار) سطح کلیدی برای زیر نظر گرفتن است. اگر گاوها قیمت را به بالاتر از آن برسانند، جفت می تواند تا ۲۵۲۱۱ دلار افزایش یابد. شکست و بسته شدن بالاتر از این مقاومت می تواند نشان دهنده شروع یک روند صعودی جدید باشد.

 

تحلیل بیت کوین
تحلیل بیت کوین

 

XRP/USDT

ریپل (XRP) برای چندین روز در محدوده‌ای بین ۰.۳۰ تا ۰.۳۹ دلار گیر کرده است. قیمت به مقاومت محدوده رسیده است و اگر گاوها این مانع را برطرف کنند، می تواند نشانه شروع یک روند صعودی جدید باشد.

در یک حرکت رنج، معامله گران معمولاً نزدیک به حمایت خرید می‌کنند و نزدیک به مقاومت می‌فروشند. اگر قیمت به شدت از سطح فعلی کاهش یابد و به زیر میانگین های متحرک برسد، نشان می‌دهد که جفت XRP/USDT ممکن است تثبیت خود را برای چند روز دیگر تمدید کند.

اگرچه میانگین‌های متحرک متقاطع یکدیگر هستند، RSI به محدوده مثبت جهش کرده است، که نشان می‌دهد گاوها در زمین بازی هستند. اگر خریداران قیمت را بالای ۰.۳۹ دلار برانند و حفظ کنند، این جفت می تواند تا ۰.۴۸ دلار افزایش یابد.

 

تحلیل ریپل
تحلیل ریپل

 

LINK/USDT

Chainlink (LINK) طی چند هفته گذشته در محدوده بزرگی بین ۵.۵۰ تا ۹.۵۰ دلار گیر کرده است، که نشان می‌دهد خریداران در تلاش برای رسیدن به کف هستند. گاوها قیمت را بالاتر از میانگین‌های متحرک هل دادند و RSI به محدوده مثبت جهش کرد، که نشان می‌دهد حرکت مثبت می‌تواند در حال بهبود باشد.

یک مقاومت جزئی در ۸.۳۰ دلار وجود دارد و اگر گاوها قیمت را به بالاتر از آن فشار دهند، جفت LINK/USDT می تواند تا مقاومت سفت در ۹.۵۰ دلار افزایش یابد. این سطح احتمالاً فروش تهاجمی خرس ها را به خود جلب می کند، اما اگر خریداران از این سد عبور کنند، می‌تواند نشان دهنده شروع یک روند صعودی جدید باشد.

میانگین های متحرک پشتوانه مهمی هستند که باید در جهت نزولی به آن توجه کرد، زیرا در صورت تسلیم شدن، فشار فروش ممکن است افزایش یابد. این می‌تواند شروع به کاهش به ۷ دلار و پس از آن به ۶.۲۰ دلار کند.

 

تحلیل چین لینک
تحلیل چین لینک

 

EOS/USDT

خرس‌ها EOS را به زیر SMA 50 روزه (۱.۴۴ دلار) در ۱۵ سپتامبر رساندند، اما نتوانستند حمایت ۱.۳۴ دلار را بشکنند. این نشان می‌دهد که گاوها در حال خرید با نزول هستند و تلاش می‌کنند تا حمایت نزدیک به ۱.۳۴ دلار را تشکیل دهند.

یک نکته منفی جزئی این است که گاوها با مقاومت قوی در متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱.۵۰ دلار) مواجه هستند. این نشان می‌دهد که خرس‌ها تسلیم نشده‌اند و تلاش می‌کنند تا کنترل را به دست بگیرند. این کشمکش بین گاوها و خرس ها احتمالاً با یک شکست قوی حل می شود.

اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه عبور کند، حرکت صعودی می تواند افزایش یابد و جفت EOS/USDT تا ۱.۸۶ دلار افزایش یابد. از طرف دیگر، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر ۱.۳۴ دلار برسد، جفت می تواند تا ۱.۲۴ دلار کاهش یابد. شکست زیر این حمایت می تواند جفت را به ۱ دلار کاهش دهد.

 

تحلیل EOS
تحلیل EOS

 

XTZ/USDT

Tezos (XTZ) در ۱۳ سپتامبر به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱.۵۷ دلار) رسید، اما خرس ها نتوانستند قیمت را به خط حمایت مثلث متقارن بکشند. این نشان می دهد که خریداران در حال انباشته شدن هستند و منتظر اصلاح عمیق‌تر برای ورود نیستند. این امر احتمال بهبودی را در کوتاه مدت افزایش می دهد.

اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه عبور کند، جفت XTZ/USDT می تواند تا SMA 50 روزه (۱.۶۶ دلار) افزایش یابد. این سطح در دو نوبت قبلی به عنوان یک مقاومت قوی عمل کرده است، از این رو سطح مهمی است که باید مراقب آن بود. اگر گاوها بر این مانع غلبه کنند، این جفت می‌تواند به سمت خط مقاومت مثلث حرکت کند.

 

تحلیل XTZ
تحلیل XTZ

 

شکستن بالای مثلث نشانگر تغییر روند بالقوه خواهد بود. سپس این جفت می تواند به ۲ دلار و بعداً به ۲.۳۶ دلار افزایش یابد.

در همین حال، خرس‌ها احتمالاً برنامه‌های دیگری نیز خواهند داشت. آنها تلاش خواهند کرد تا بهبود را در میانگین متحرک متوقف کنند. اگر قیمت از سطح فعلی پایین بیاید و به زیر منطقه حمایتی ۱.۵۰ تا ۱.۴۰ دلار سقوط کند، ممکن است پایین‌ترین قیمت ژوئن در ۱.۲۰ دلار دوباره بررسی شود.

 

این مطالب، تنها ترجمه‌ای از سایت کوین تلگراف بوده و پیشنهاد سرمایه‌گذاری نمی‌باشد.

 

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا