واچ لیست ارز دیجیتال هفتگی، ۲۶ دی ۱۴۰۱

واچ لیست ارز دیجیتال این هفته را بیت کوین و چهار آلت‌کوین از بازار ارزهای دیجیتال تشکیل می‌دهند، چون آن‌ها نشانه‌‌های صعودی را نشان می‌دهند. ۵ ارز دیجیتالی که این هفته با هم بررسی می‌کنیم BTC – LTC – BIT – FTM و OKB خواهند بود که از نظر تکنیکالی باید طی هفته جاری به آن‌ها بپردازیم.

 

واچ لیست ارز دیجیتال

بیت کوین صعودی شده است، اما آیا این یک جهش گربه مرده است؟ اگر گاوهای BTC سرعت خود را حفظ کنند، LTC، OKB، BIT و FTM می‌توانند شاهد حرکات قوی باشند. بازارهای ارزهای دیجیتال در چند روز گذشته بازگشتی قوی داشته‌اند. بر اساس داده‌های CoinMarketCap، کل سرمایه بازار ارزهای دیجیتال در ۱۴ ژانویه به ۹۹۵ میلیارد دلار رسید. بهبود از کف را آغاز کرد و در ۱۴ ژانویه به بالای ۲۱۰۰۰ دلار رسید.

پس از رالی بزرگ، حال سوال اصلی این است که آیا بهبودی یک جهش گربه مرده است که یک فرصت فروش داده است یا شروع یک روند صعودی جدید؟ پیش‌بینی قطعی این‌که آیا یک پایین کلان ایجاد شده است، دشوار است؛ اما نمودارها نشان می‌دهند که یک روند نزولی آغاز شده است.

تحلیلگر بازار مستقل HornHairs تاکید کرد که بازار نزولی ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۸ به مدت ۳۶۴ روز به طول انجامید و از سال ۲۰۲۱ تا پایین ترین سطح بازار فعلی، این مدت دوباره ۳۶۴ روز است. شباهت جالب دیگر این است که بازار صعودی ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷ و فاز صعودی ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۱ هر دو ۱۰۶۴ روز به طول انجامید. اگر تاریخ تکرار شود، بیت کوین ممکن است در عرض ۱۰۰۰ روز به صدر بعدی برسد. اقدام کوتاه مدت قیمت بیت کوین برای گاوها هیجان انگیز بوده است، اما آیا آلتکوین‌هایی وجود دارند که در کوتاه مدت قدرت مشابهی از خود نشان دهند؟

واچ لیست ارز دیجیتال

 

BTC/USDT

بیت کوین در ۱۳ ژانویه به ۲۱۲۵۸ دلار رسید و شاخص قدرت نسبی (RSI) را به بالای ۸۹ رساند که نشان دهنده گرم شدن بیش از حد رالی در کوتاه مدت بود. انتظار می‌رود که خرس‌ها دفاعی قوی با قیمت ۲۱۵۰۰ دلار داشته باشند. گاهی اوقات، زمانی که تغییر روند اتفاق می‌افتد، RSI ممکن است برای مدت طولانی در قلمروی که بیش از حد خرید شده باقی بماند. اگر جفت ارز BTC/USDT از سطح فعلی فاصله زیادی نگیرد، نشان می‌دهد که معامله‌گران عجله‌ای برای ثبت سود ندارند؛ زیرا آن‌ها انتظار صعود دیگری را دارند.

اگر خریداران قیمت را به بالای ۲۱۵۰۰ دلار برسانند، این جفت می‌تواند به ۲۲۸۰۰ دلار برسد. این سطح ممکن است دوباره به عنوان یک مانع بزرگ عمل کند. در مسیر سقوط، خرس‌ها باید قیمت را به زیر سطح روانی ۲۰۰۰۰ دلار بکشانند تا در حرکت صعودی فروکش کنند. سپس این جفت می‌تواند به سطح شکست ۱۸۳۸۸ دلار سقوط کند. خرس‌ها از سطح ۲۱۲۵۰ دلار محافظت می‌کنند؛ اما یک علامت مثبت این است که گاوها اجازه نداده‌اند، قیمت به زیر ۲۰۰۰۰ دلار کاهش یابد. خریداران ممکن است دوباره تلاش کنند تا مانع ۲۱۲۵۸ دلار را برطرف کنند و روند صعودی را از سر بگیرند.

برعکس، اگر قیمت یک بار دیگر از ۲۱۲۵۰ دلار کاهش یابد، ممکن است معامله گران کوتاه مدت را وسوسه۱ کند که سود خود را ثبت کنند. این می‌تواند جفت ارز را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA) برساند. خرس‌ها ممکن است سعی کنند از این وضعیت استفاده کنند و جفت را به ۱۸۳۸۸ دلار بکشند.

واچ‌لیست ارز دیجیتال

برای مشاهده تحلیل بیت کوین، هر روز به صفحه تحلیل بیت کوین بروید.

 

LTC/USDT

در ۱۲ ژانویه LTC مقاومت خود را در قیمت ۸۵ دلار شکسته شد که نشان دهنده شروع یک روند صعودی جدید است. تا زمانی که قیمت به ۱۰۷ دلار برسد، هیچ مانع بزرگی وجود ندارد. از جنبه منفی، گاوها سعی خواهند کرد به شدت از منطقه بین ۸۵ دلار و متحرک نمایی ۲۰ روزه یعنی ۷۹ دلار دفاع کنند. اگر قیمت از این منطقه بازگردد، جفت ارز LTC/USDT می‌تواند، به روند صعودی خود ادامه دهد و به ۱۰۷ دلار برسد.

میانگین‌های متحرک صعودی نشان دهنده مزیت گاوها است، اما RSI بالای ۷۷ نشان می‌دهد که احتمال عقب نشینی یا تثبیت جزئی قیمت وجود دارد. اگر خرس‌ها بخواهند دست برتر را به دست آورند، باید قیمت را به زیر سطح حمایتی ۷۵ دلار برسانند. این می‌تواند راه را برای سقوط به ۶۱ دلار باز کند. نمودار چهار ساعته نشان می‌دهد که این جفت ارز در یک روند صعودی قرار دارد و گاوها به شدت از ۲۰-EMA محافظت خواهند کرد. اگر خریداران قیمت را به بالای ۹۲ دلار برسانند، این جفت ارز می‌تواند، شتاب بیشتری بگیرد و به سمت سطح روانی ۱۰۰ دلار افزایش یابد.

برعکس، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر ۲۰-EMA برسد، نشان می‌دهد که معامله‌گران کوتاه مدت ممکن است، سود رزرو کنند. این می‌تواند قیمت را به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA) برساند. این یک سطح مهم برای دفاع گاوها است؛ زیرا شکستن زیر آن می‌تواند خطر سقوط به ۸۰ دلار و سپس ۷۵ دلار را افزایش دهد.

واچ‌لیست‌ارز دیجیتال

OKB/USDT

در حالی که چندین ارز دیجیتال در حال تلاش برای پایین آمدن هستند، OKB (OKB) روند صعودی جدیدی را آغاز کرده است. معمولاً، خرید در نزول‌ها در یک روند صعودی با حفظ استاپ لاس و حد ضرر مناسب، استراتژی خوبی است. میانگین‌های متحرک صعودی و RSI در منطقه‌ای که بیش از حد خرید شده است؛ نشان می‌دهد که فرمان دست گاوها است. اما نمی‌توان تثبیت یا اصلاح کوتاه مدت را رد کرد. جفت ارز OKB/USDT ممکن است به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۷.۶۴ دلار) سقوط کند، که احتمالا به عنوان حمایت قوی‌تر عمل می‌کند.

اگر قیمت از این سطح بازگردد، این جفت ارز می‌تواند، مانع مقاومتی قوی را در ۳۴.۱۸ دلار لمس کند. عبور از این سطح ممکن است کار را دشواری  کند، اما اگر گاوها موفق به رسیدن به آن شوند، این جفت ارز می‌تواند به ۴۲ دلار برسد. اگر خرس‌ها بخواهند حرکت صعودی را متوقف کنند، باید قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه کاهش دهند. اگر آن‌ها موفق شوند، این جفت ارز می‌تواند به SMA 50 روزه (۲۴.۰۵ دلار) سقوط کند.

نمودار چهار ساعته نشان می‌دهد که روند صعودی با فروش شدید در نزدیکی ۳۳ دلار روبرو شده است و این جفت ارز می‌تواند تا ۲۰-EMA اصلاح کند. اگر قیمت از این حمایت بازگردد، نشان می‌دهد که گاوها در هر افت جزئی خرید می‌کنند. این می‌تواند قیمت را به ۳۴.۱۸ دلار برساند. برعکس، اگر قیمت به زیر ۲۰-EMA سقوط کند، اصلاح می‌تواند تا ۵۰-SMA عمق داشته باشد. اگر قیمت از این سطح بازگردد، گاوها دوباره تلاش خواهند کرد تا حرکت صعودی را از سر بگیرند؛ اما ممکن است با مقاومت ۳۱ دلار و دوباره نزدیک به ۳۳ دلار مواجه شوند.

واچ‌لیست‌ارزدیجیتال

BIT/USDT

ارز BitDAO (BIT) از ۰.۲۶ دلار در ۲۷ دسامبر به ۰.۵۳ دلار در ۱۴ ژانویه افزایش یافت که نشان دهنده یک حرکت صعودی قوی است. علاوه بر این، عقب نشینی در ۱۵ ژانویه نشان می‌دهد که معامله گران با عجله از موقعیت خود در معامله خارج نمی‌شوند؛ زیرا آن‌ها پیش بینی می‌کنند؛ روند صعودی ادامه یابد. اگر گاوها قیمت را به بالای مقاومت ۰.۵۴ دلار برسانند؛ جفت ارز BIT/USDT می‌تواند، حرکت صعودی خود را از سر بگیرد. مقاومت بعدی صعودی در ۰.۶۸ دلار است. خرس‌ها ممکن است، چالشی قوی در این سطح ایجاد کنند؛ چون شکستن و بسته شدن بالای آن می‌تواند درها را برای افزایش احتمالی تا ۰.۸۰ دلار باز کند.

از طرف دیگر، اولین حمایت در ۰.۴۶ دلار و سپس متحرک نمایی ۲۰ روزه در قیمت ۰.۴۲ دلار است. یک جهش قوی از هر دو حمایت نشان می‌دهد که معامله گران در حال خرید با کاهش قیمت هستند. این می‌تواند منجر به آزمایش مجدد قیمت ۰.۵۴ دلار شود. اگر خرس‌ها قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه کاهش دهند، ممکن است کنترل را در دست بگیرند.

نمودار چهار ساعته نشان می‌دهد که این جفت ارز با مقاومت نزدیک به ۰.۵۴ دلار مواجه است، اما گاوها احتمالاً از افت تا ۲۰-EMA دفاع می‌کنند. بازگشت قوی به این سطح نشان می‌دهد که گاو نر با کاهش کم عمق خرید می‌کند. این می‌تواند چشم انداز شکست بالای ۰.۵۴ دلار را بهبود بخشد. از طرف دیگر، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر ۲۰-EMA برسد، ممکن است چندین معامله‌گر کوتاه‌مدت سود ثبت کنند. این می‌تواند جفت ارز را به ۵۰-SMA بکشاند. اگر این سطح نیز شکسته شود، جفت می‌تواند تا ۰.۴۱ دلار سقوط کند.

واچ‌ لیست‌ارزدیجیتال

 

FTM/USDT

فانتوم در ۹ ژانویه بالاتر از خط روند نزولی شکست که نشان دهنده یک تغییر روند بالقوه است. این شکست با یک رالی شدید دنبال شد که RSI را به سطوح بسیار بیش از حد خرید سوق داد. تجمعات عمودی ناپایدار هستند، از این رو انتظار عقب نشینی وجود داشت. جفت ارز FTM/USDT می‌تواند تا سطح اصلاحی فیبوناچی ۳۸.۲% ۰.۳۰ دلار و سپس به سطح ۵۰% اصلاحی ۰.۲۸ دلار کاهش یابد. اگر قیمت از این منطقه افزایش یابد، نشان دهنده تغییر در احساسات از فروش در رالی به خرید در کاهش است.

گاوها سپس تلاش خواهند کرد تا ریکاوری را از سر بگیرند و جفت را به بالای ۰.۳۶ دلار برسانند. اگر این کار را انجام دهند، جفت می‌تواند تا ۰.۴۲ دلار افزایش یابد. در مقابل، شکست و بسته شدن به زیر ۰.۲۸ دلار می‌تواند جفت را تا سطح ۶۱.۸% اصلاحی ۰.۲۶ دلار پایین بیاورد. سقوط عمیق‌تر می‌تواند، حرکت صعودی را بشکند و احتمال تشکیل محدوده را افزایش دهد. هر دو میانگین متحرک شیب دار هستند و RSI در محدوده مثبت قرار دارد که نشان دهنده یک مزیت برای خریداران است.

این جفت می‌تواند به سمت ۲۰-EMA حرکت کند که احتمالاً به عنوان یک پشتیبان قوی عمل می‌کند. اگر قیمت از این سطح بازگردد، گاوها سعی خواهند کرد حرکت صعودی را از سر بگیرند. برعکس، اگر قیمت به زیر ۲۰-EMA بشکند، نشان می‌دهد که معامله گران به شدت در حال رزرو سود پس از افزایش اخیر هستند. سپس این جفت می‌تواند اصلاح خود را به ۵۰-SMA گسترش دهد.

هر هفته با واچ لیست ارز دیجیتال در خدمت شما هستیم.

واچ‌ لیست‌ ارزدیجیتال

این مطالب، فقط ترجمه‌ای از سایت cointelegraph.com است و پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست.
۵/۵ - (۱ امتیاز)

مهرداد کلهری

فارغ التحصیل رشته علوم ارتباطات، گرایش روزنامه نگاری از سال 2019 با کریپتوکارنسی آشنا شد. وی تولید محتوای متنی مبتنی بر سئو، خبرنویسی و محتوای صوتی تصویری را انجام می‌دهد و به ترید، تحلیل تکنیکال و فاندامنتال در بازار ارزهای دیجیتال مسلط است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا